Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bara Stabilizatoare Megane 1 toate Motorizarile
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane I
Pages: 1, 2, 3
cnada
QUOTE(espacern @ 17 Mar 2017, 23:07)
Pentru apropiere brida incearca cu un cleste "papagal" mai mare sau cu un cric fixat de brida cu care se poate apropia pana bagi surubul si piulita vreo cateva ture.
*


Multumesc!
Pot pune si suruburi mai lungi? Asta m-ar ajuta in plus! De 8 parca sunt cu piulita de 13
Later edit: Am reusit! Multumesc!
espacern
Ce ai facut de ai reusit .....mai exact?
Poate explicatiile oferite ajuta si pe alti aflati in situatia ta.
cnada
QUOTE(espacern @ 20 Mar 2017, 02:35)
Ce ai facut de ai reusit .....mai exact?
Poate explicatiile oferite ajuta si pe alti aflati in situatia ta.
*


Am procedat in felul urmator: pentru strangerea bridelor interioare am folosit un soi de presa artizanala mai exact doua suruburi lungi de 8 plus doua bucati de platbanda ce le-am gasit prin casa de cca 10 cm am dat cate o gaura in extremitati cu burghiu de 8 si le-am pozitionat in as fel incat sa prinda coltul de la partea fixa si brida in sine apoi concomitent le-am apropiat pana am reusit sa prind putin filet cu piulita. La extremitati a fost mai simplu...un lemn folosit pe post de parghie cu care am apropiat bridele!
Oricum fara elevator sau groapa este dificili, mai ales la cele interioare!
Va multumesc pentru sfaturi!
internautul
Iar codul pentru cele interioare il are cineva ? Cele exterioare se cheama cuzinet stabilizator?
espacern
QUOTE(internautul @ 1 Feb 2021, 22:47)
Iar codul pentru cele interioare il are cineva ?

Nu exista un cod general valabil...ci cod generat dupa seria VIN.
Sunt deschise pe forum mai multe topice unde se ofera cod piesa dupa seria de caroserie VIN.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.