Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce tigari fumati?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3
MuciX
QUOTE(M.C. @ 5 Nov 2015, 13:40)
Naturala 100%
*


Cica si cucuta e.
b76bgaarh
in cantitatile adecvate face chiar bine, vindeca tot.
MuciX
Ca tot veni vorba, mai putin si fac 2 ani jumate de cand m-am lasat. Clar a fost o alegere buna.
Se mai intampla sa ravnesc la o tigara (la fel si prietenei, care are vreo 2 ani de cand s-a lasat), in anumite situatii, dar ultima tentativa de a da curs, de iarna trecuta, s-a lasat cu un gust rau in gura si o vorba de duh.
Nu stiu cati bani "n-am cheltuit" pe tigari, pentru ca nu am mai tinut pasul cu scumpirile. Parca am dat vreo 13.1 lei pe ultimul pachet, pe care inca il mai am. biggrin.gif
alexutz23
Hop si eu, m-am lasat de 2 luni. Mai sunt unii care mai vin pe langa mine dupa ce au fumat si am impresia ca put ca niste boscheti.
spy_oh_joy1389
@Mucix: Cum e? Ți-ai luat Ferrari de pe banii economisiți?
b76bgaarh
QUOTE(MuciX @ 5 Nov 2015, 14:04)
Ca tot veni vorba, mai putin si fac 2 ani jumate de cand m-am lasat.
*


se vede.
M.C.
QUOTE(spy_oh_joy1389 @ 5 Nov 2015, 16:08)
@Mucix: Cum e? Ți-ai luat Ferrari de pe banii economisiți?
*


Doar Ursulet deocamdata...... icon_mrgreen.gif
MuciX
Si? Probleme?

QUOTE(spy_oh_joy1389 @ 5 Nov 2015, 14:08)
@Mucix: Cum e? Ți-ai luat Ferrari de pe banii economisiți?
*


QUOTE(MuciX @ 5 Nov 2015, 14:04)
Nu stiu cati bani "n-am cheltuit" pe tigari,
*



Am zis eu ca i-am economisit? Chiar am vrut sa spun ca nu s-a simtit, ca sigur am tocat banii aia pe altceva. Oricum, fata de acum 3-4 ani, sa zicem, cheltuiesc substantial mai mult pe mancare.

QUOTE(alexutz23 @ 5 Nov 2015, 14:08)
m-am lasat de 2 luni
*


Bravo si succesuri iremediabile.
De pe acum ar trebui sa incepi sa iti recapeti mirosul si mai apui simtul gustului (deci probabil n-o sa mai pui sosete albe la treling si geaca de piele tongue.gif)
M.C.
QUOTE(MuciX @ 5 Nov 2015, 16:20)
Si? Probleme?

*


Niet ! Mi laic Ursulache wub.gif
spy_oh_joy1389
QUOTE(MuciX @ 5 Nov 2015, 14:20)
Am zis eu ca i-am economisit? Chiar am vrut sa spun ca nu s-a simtit, ca sigur am tocat banii aia pe altceva. Oricum, fata de acum 3-4 ani, sa zicem, cheltuiesc substantial mai mult pe mancare.
*


Păi d-asta, eram curios dacă ți-ai găsit alte plăceri că mereu când aud de "lăsat de fumat" + "cheltuieli" mă gândesc la bancul cu Ferrari biggrin.gif , că de fapt banii se duc prin alte locuri.
M.C.
QUOTE(spy_oh_joy1389 @ 5 Nov 2015, 16:35)
că de fapt banii se duc prin alte locuri.
*


Pentru asta exista prietene,sotii.... tongue.gif icon_mrgreen.gif
MuciX
Suma viciilor e constanta. smile.gif
Sincer, nu am gasit alt loc pentru compensare in mod deosebit. Ba din contra, nu am mai cumparat nici machete, mi-am mai luat doar 2-3 zippo (inca imi mai plac, desi nu am ce face cu ele, practic), in rest niciun hobby costisitor.
Dau bani regulat pe sala, sa zicem, dar suma e modica si mai nou, ursul, dar si ala se va termina la un moment dat.
Pe langa toate astea, mai intra bani in mobila, prin casa, ma apuc de mansarda cat de curand. biggrin.gif

[attachmentid=1628012925] [attachmentid=1628012926]
M.C.
Daca ai nevoie de un meseras de meseras pentru lustre,stiu io unu...... 053.gif
gabize
Și eu am depășit doi ani de când nu mai fumez, dar beneficiile se lasă așteptate, pierderile sunt mult mai evidente. sad.gif
Necazul e că nu mai am poftă să fumez, altfel le-aș lua iar.
MuciX
slap.gif
gabize
ciai mă de dai așa? huh.gif
Thaddaus
De ce ai vrea sa te apuci din nou de fumat?
gabize
Metabolismul s-a modificat nitel. Daca inainte ma durea in cot cand, ce si cat mananc, acum tre' sa fiu mai atent. Si cresc in greutate constant. Incet, dar cresc. sad.gif
MuciX
Eu m-am lasat de fumat la vreo 10 luni dupa ce m-am apucat de slabit; nu am putut corela luare in greutate, sau dificultate in mentinere cu renuntatul la fumat.
PhilipMorris
Io am luat 17 kg in 3 luni, fara sport.
Nici cu sport nu am dat jos prea repede, dar cand am inceput sa il practic de frica vazand cat m-am facut, s-a reglat organismul.
VladSoare
QUOTE(gabize @ 5 Nov 2015, 22:51)
Metabolismul s-a modificat nitel. Daca inainte ma durea in cot cand, ce si cat mananc, acum tre' sa fiu mai atent. Si cresc in greutate constant. Incet, dar cresc. sad.gif
*

Asta e vîrsta, nu fumatul. E doar o coincidență. smile.gif
Li se întîmplă și nefumătorilor. biggrin.gif
MuciX
QUOTE(PhilipMorris @ 6 Nov 2015, 07:05)
Io am luat 17 kg in 3 luni, fara sport.
*


Snickers cu paine? blink.gif
Nu mi-a placut deloc pauza asta de 2-3 saptamani de sala, dar am zis sa nu ma agit. Inca mai simt putina durere in cvadriceps dupa intinderea de luna trecuta, dar e tinuta sub control cu Timburg inainte de antrenament. Nici nu fortez; se uita toti colegii de sala cu mila la mine cand vad ce greutati folosesc laugh.gif Oricum, nu e graba, cam in 90 de zile voi ajunge iar la greutatile pe care le foloseam inainte de pauza. Asta daca ma lasa piciorul.
Faza e ca tot timpul asta am mancat mult mai putin, nu credeam ca e posibil sa imi scada apetitul atat de mult. Era cat pe ce sa arunc mancare (urasc sa arunc mancare dry.gif), pentru ca faceam cumparaturile ca inainte. biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.