Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Renault 21
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 21
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
aurel82
Un maner de usa(doar aparatoarea de inox) fata dreapta gasesc si eu?
Si un capac de roata daca aveti?
stejar
fa mi si mie un pretz mai de criza asa la cablu de km daca mai este...
djalex_bolidu
Am rezolvat de suport. As mai avea nevoie doar de intinzator!
djalex_bolidu
Am gasit si intinzatorul.
pichiosi
Daca ai un stop spate stinga, cel cu semnalul si la cit merge?
Cristyan Heat
Salut, am si eu un stop stanga spate(se vede pe masina din poza - mai multe poti vedea in portofoliul meu de poze) dar are o mica gaurica in stanga(care e astupata de prin 2002 cu silicon). Daca esti interesat il dau cu 30Ron.


O zi buna,
Cristi
catavictor
La timonerie, piesa care permite sa ridici cand bagi in marcharriere, sau o timonerie completa are cineva?
pichiosi
Imi trebue Cristi stopul dar din ce vad eu din pozele tale nu deslusesc bine defectul, de aceea sa ne intelegem ca uni considera partea stinga atunci cind stau si privesc masina din fata, deci de pe care parte ai stopul ? fara suparare dar vreu sa ma asaigur, nu sa te pun pe drum degeaba.
Cristyan Heat
Salut,

@catavictor - am eu timonerie completa si schimbatorul cu tot. Caut in weekend ansamblul si te anunt.

@pichiosi - ma refer la partea stanga - partea soferului. Defectul nu se observa pentru ca este o defectiune foarte mica(1cm/1cm) si acoperita cu silicon la nivel. O sa incerc sa fac niste poze in detaliu in weekend.


Seara buna,
Cristi
aurel82
Un maner de usa(doar aparatoarea de inox) fata dreapta gasesc si eu?
Si un capac de roata daca aveti?

Cristyan Heat
Salut aurel82,

Ce capac de roata doresti(dimensiune)? Cum arata mai exact ca nu inteleg la ce te referi.


O zi buna,
Cristi
pichiosi
Cristi vorbim in secftiunea M.P
coronarian
Cumpar cheder pt geamuri/exterior si cheder pt capota /aripa ai? bloc sigurante? burduf schimbator viteze? "nuca" schimbator viteze? ornament aripa fata dreapta?
Mersi
Cristyan Heat
Salut coronarian,

Acum in weekend o sa caut toate cele cerute de tine si te anunt ce am.


Weekend placut,
Cristi
aurel82
Cristi, unul ca asta din imagine, pe 13''
coronarian
Cristiane, mai arunca o privire si vezi daca ai un rulment pe spate bun si pe fata si un inel de metal ce vine pus intr-o imbinare mai jos de galeria de evacuare si dupa toba intermediara tot asa un inel sper sa intelegi la ce ma refer.
Multam fain
Cristyan Heat
Salut,

@catavictor - am gasit timoneria cu schimbator, nuca si burduf - 110Ron
[attachmentid=1627721670] [attachmentid=1627721671] [attachmentid=1627721673] [attachmentid=1627721675]

@coronarian - am cautat piesele cerute si am gasit urmatoarele:
- timoneria cu schimbator, nuca si burduf - 110Ron
- chedere capota - 40Ron toate 3
[attachmentid=1627721676] [attachmentid=1627721677]
- bandou aripa fata dreapta - 30Ron
[attachmentid=1627721678] [attachmentid=1627721679]

@aurel82 - nu am modelul tau dar am 4 pe 13' la 25Ron bucata, modelul acesta:
[attachmentid=1627721680]

Contact:
YM: cristy87_10x@yahoo.com
Tel: 0740005615


O zi buna,
Cristi
GZR
@coronarian - vezi ca sunt diferite aripile fata la benzina si diesel si implicit bandourile. Uite aici o poza pt exemplificare ca sa intelegi despre ce vorbesc:
[attachmentid=1627721691]
Mai bine masoara bandoul tau si apoi vezi daca se potriveste cel pe care vrei sa-l cumperi, sa nu dai banii pe piesa si sa te uiti apoi la ea.
Adi
coronarian
@GZR, da, ai dreptate, mai ales cand baiatu cere 30 de lei pe julitura aia ceea ce am eu pe masina e pt faza 2 exact ceea ce ai tu pe masina, iar cu referire la schimbatoru de viteze cu tot cu timonerie nu seamana cu ceea ce am eu si ceea ce vreau eu, deci cererea ramane valabila pentru bandouri chedere geamuri usi si rulment fata si spate.
Mersi
catavictor
@Cristyan Heat - cercetez si ne auzim

Caut urgent etrieri spate, sau macar spate stinga de R21 turbo si disc spate....merge si de altceva? ca discurile sunt nelivrabile in programul Renault.
catavictor
Am gasit discuri , chiar noi 126 lei bucata, vedem daca reusesc sa deblochez etrierul, alta belea...o dioda impuscata intr-una din cele 2 punti de diode din alternator, care ai asa ceva? Cu timoneria inca nu m-am apucat de ea...mama ei de masina ca a avut-o un dobitoc inainte i-as pedepsi pe aia de au masini rare si le batjocoresc...
pichiosi
Intii de toate va salut si daca tot se spune ca ai aprope toate piesele intreb si eu : ai amortizoarele spate cele incadrate cu arc deasupra si binenteles in buna stare, ce pret ai la ele?
serbanescu sebastian
cine este interesat de aceste piese sa ma contacteze.....0722483834...sau pe forum.
mihai1677
ECU ala de il ai este cumva de turbo?
serbanescu sebastian
da mihai.
XtreZz
un buton de inchidere centralizata si un ceas ai ? pret
serbanescu sebastian
verific si te anunt dar din cate stiu trebuie sa am. pret 30 pentru amandoua?
XtreZz
ok,sa-mi spui de unde esti si ce tip de ceas este..cu scris negru sau cel cu scrisul portocaliu!
serbanescu sebastian
verific si iti spun..... sunt din moreni dambovita. tu?
andishors
modulul de comanda si telecomanda pentru inchiderea centralizata. ce bani ? eu am un r5 si are inchidere centralizata dar nush daca se potriveste cu telecomanda. respect
serbanescu sebastian
momentan este promis.... dar daca se razgandeste te anunt. 50ron
andishors
ok. multumesc. ambele ma intereseaza, in special telecomanda.
GZR
Salut
Ma intereseaza releul acela portocaliu din poza, un releu pentru proiectoare fata, setul de incuietori si maneta de stergatoare.
Daca se poate niste preturi te rog.
Multumesc
Adi
serbanescu sebastian
care este releul pentru proiectoare?
GZR
Tocmai ca nu stiu. Masina mea nu are proiectoare si intentionez sa-i pun o bara cu proiectoare si avand in vedere ca nu prea se gasesc relee originale am vrut sa profit de ocazie.
Multumesc
aurel82
un pret pt inchizatoarele de usi, daca au si motorase pt centralizata.
multumesc
pichiosi
Daca vrei sa pui proectoare si masina nu a avut se poate ca nici instalatie electrica sa nu ai, eu iam pus proectoare si iam facut o instalatie simpla cu un releu de dacie si e comandata din butonul de la proectoare.Daca vrei iti pot spune cum se face e simplu.
XtreZz
eu sunt din Brasov!
catavictor
QUOTE(XtreZz @ 2 Jun 2011, 19:24)
eu sunt din Brasov!
*


Te-am vazut prin Sanpetru...eu am atelierul pe 13 Decembrie 31, te pot ajuta cu proiectoarele
blondan2007
salut m ar interesa o planetara lunga de reno 21 cu tija mai groasa ca la reno19 si telescoapele cu arcuri de pe spate daca le mai ai si un pret
Cristyan Heat
Salut "blondan2007",

Am o planetara lunga de R21 berlina 1.7 carburatie din 88'. A fost reconditionata si nu am mai apucat sa o pun pe masina.
Daca esti interesat o dau cu 100Ron
Arcuri spate: 40Ron bucata

Tel:0740005615


Seara buna,
Cristi
pichiosi
Crusti asa ca o intrebare dai numai arcurile sau amortizoare cu arc pe ele, te intreb deoarece poate mai este cineva interesat. Eu am pus amortizoare cu arc pe spate si sunt multumit de randament.
Cristyan Heat
Salut pichiosi,

Le dau impreuna sau separat, dupa cum doreste fiecare. Eu le am montate dar pot sa ma ocup de ele si sa le desfac.


Weekend placut,
Cristi
pichiosi
Salut Cristi ti-am pus un mesaj in privat cu privire la amortizoare, deci cind ai timp trimitemi citeva poze cu ele, si apropo garantezi ca sunt OK din toate privintele?
Cristyan Heat
Salut "pichiosi",

Nu am primit nici un PM. Legat de cat de bune sunt amortizoarele, nu stiu ce sa iti zic cat de bune sunt pentru ca le-am dat jos de pe o masina de piese. Eu as fi dat amortizoarele ca bonus daca lua cineva arcurile sau flansele.


O zi buna,
Cristi
pichiosi
Salut Cristi si nui asta o problema pe mine ma interesa sa le iau ca sa le am de rezerva problema e alt si te intrb si pe tine STII PE CINEVA CARE ARE DE VINZARE DOUA DISCURI FRINA FATA?
Cobra-rx8
semnalizarile fata le mai ai?? la ce pret?
blondan2007
salut as cumpara telescoapele cu tot cu arcuri daca poti o poza cu ele si un pret
Cobra-rx8
semnalizari fata de R21 2068 td,berlina din 1992 are careva????
Tyby13
Salut..mi-ar trebuii butonul de avarii de pe bordu faza 2 daca ai ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.