Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Donatii Laguna II
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
ct88tbi
donez garnituri pompa ambreiaj noi ! le-am cumparat pentru a repara pompa de ambreiaj dar la mine nu s-au potrivit ! cine este interesat sa ma contacteze...
angel-boy
pe mine ma intereseaza , de ce nu miai zis inainte sa vi la mine biggrin.gif
Steve From Oradea
Mare atentie la acele garnituri pt pompa ambreiaj. Si eu am cumparat dintr-un magazin, si am verificat in mai multe magazine, din pacate acele garnituri nu sunt pt pompa de ambreiaj, eu zic ca e o greseala. Nu stiu cum se poate intampla asta, dar acele garnituri nu au nici o legatura cu garniturile din pompa de ambreiaj a Lagunei II. Eventual daca poti sa faci o poza cu acele garnituri. Nu intamplator nu s-au potrivit la pompa ta CT88TBI sad.gif
daniLaguna2
are cineva chedare usa sofer si pasager cele de afara ? de la geam ...sau plastice motor si baterie ..si plastice porbagaj .... ne intelegem la pret, ciste ceva ..... smile.gif smile.gif
ct88tbi
[quote=Steve From Oradea,29 Jan 2012, 18:09]
Mare atentie la acele garnituri pt pompa ambreiaj. Si eu am cumparat dintr-un magazin, si am verificat in mai multe magazine, din pacate acele garnituri nu sunt pt pompa de ambreiaj, eu zic ca e o greseala. Nu stiu cum se poate intampla asta, dar acele garnituri nu au nici o legatura cu garniturile din pompa de ambreiaj a Lagunei II. Eventual daca poti sa faci o poza cu acele garnituri. Nu intamplator nu s-au potrivit la pompa ta CT88TBI sad.gif
*

eu cu mecanicul am avut un soc in momentul in care am scos pompa si ne-am dat seama knu se potrivesc ... am platit si manopera degeaba smile.gif) dar asta este , acum vreau sa cumpar o pompa de ambreiaj pentru ca imi patineaza exagerat de tare , dar momentan nu dispun de fonduri sad.gif
bad_x
[quote=ct88tbi,5 Feb 2012, 12:32]
[quote=Steve From Oradea,29 Jan 2012, 18:09]
Mare atentie la acele garnituri pt pompa ambreiaj. Si eu am cumparat dintr-un magazin, si am verificat in mai multe magazine, din pacate acele garnituri nu sunt pt pompa de ambreiaj, eu zic ca e o greseala. Nu stiu cum se poate intampla asta, dar acele garnituri nu au nici o legatura cu garniturile din pompa de ambreiaj a Lagunei II. Eventual daca poti sa faci o poza cu acele garnituri. Nu intamplator nu s-au potrivit la pompa ta CT88TBI sad.gif
*

eu cu mecanicul am avut un soc in momentul in care am scos pompa si ne-am dat seama knu se potrivesc ... am platit si manopera degeaba smile.gif) dar asta este , acum vreau sa cumpar o pompa de ambreiaj pentru ca imi patineaza exagerat de tare , dar momentan nu dispun de fonduri sad.gif
*

[/quote]

cum adica patineaza pompa de ambreaj?
sau te referi la ambreaj?
lentzy
moderatorul doarme? aici totul e OFFTOPIC!!!
TheSting
Donez motoras geam electric fata dreapta pt Laguna 2 cu cablurile de otel (sinele nu le mai am deoarece erau indoite).
Cei interesati imi pot trimite un PM.
Nu-ma intereseaza nimic la schimb.
corne04
iau eu motorasul smile.gif ai PM
TheSting
Ti-am trimis Pm cu nr meu de tel
angel-boy
pfu ce mio luato inainte smile.gif)) rapid esti ma.. ce motor ai ?
radmasa.gif
corne04
eh...in sfarsit rezolv si eu geamul smile.gif)
@angel-boy....cum am vazut anuntu` am si sarit pe PM-ul ala...sa nu mi-o ia careva inainte biggrin.gif si..am acelasi motor ca tine..1.9 (poate caii difera...am doar 107)
tie motorasul ti-l trebuia? sau si cablurile??
angel-boy
am un geam care da sa moara, dar il rezovl pe la vara, oricum bine ca tiai facut rost biggrin.gif

scuze de off topic
gsalexandru
nu am inteles daca sunt cereri pentru cabluri sau nu. Daca nu vrea nimeni cablurile, ma intereseaza pe mine
corne04
nu,nu...am eu mare nevoie de cabluri..imi pare rau...
claus69
are cineva manerul de la usa soferului ( cel cu butonu pentru reglarea oglinzilor retrovizoare) am nevoie doar de plastice fara buton sad.gif ca am incercat la demembrari si nu vor sa il dea decat cu toata fata de usa mellow.gif ms
florinups
vreau eu blocul de lumini daca mai este. Are si butonul pentru proiectoare pe el?


6 Mar 2012, 00:02:
pentru angel-boy daca mai are blocul de lumini... Esti din Bucuresti?
Steve From Oradea
Donez un proiector dreapta fara bec, din pacate crapat tare dar daca cineva are nevoie de un proiector pt ceva experiment sau daca aveti rabdare se poate inlocui sticla, al meu are toate suporturile de prindere.
angel-boy
QUOTE(Steve From Oradea @ 13 Mar 2012, 21:13)
Donez un proiector dreapta fara bec, din pacate crapat tare dar daca cineva are nevoie de un proiector pt ceva experiment sau daca aveti rabdare se poate inlocui sticla, al meu are toate suporturile de prindere.
*


eu il vreau

de cand caut,
vreau sa modific sa vad cum pot face sa bag lupe ,

iti dau adresa pm
renodood
QUOTE(angel-boy @ 13 Mar 2012, 20:21)
eu il vreau

de cand caut,
vreau sa modific sa vad cum pot face sa bag lupe ,

iti dau adresa pm
*


Off topic: daca rezolvi treaba cu lupele, sa faci te rog un topic biggrin.gif
florinups
mai ai blocu de lumini angel-boy?
angel-boy
da
Encica
QUOTE(teodorteodor @ 2 Jun 2010, 22:31)
donez 2 carti cu care vine masina cand e cumparata de noua + servieta specifica de pastrat actele .
*



Teodorteodor,ma intereseaza pe mine cartile si cu servieta,daca le mai ai si nu e o problema.Cm si ce ar trebui sa fac? Nu pot da PM din pacate sad.gif
mihai.baraga
sad.gif rog frumos daca are cineva injectoare 1.9 / 120cp dci ,chiar daca sant arse ma poate ajuta ? 0749 939 022 nu pot da PM.
dominy
am eu unul dar nu tine presiunea .. am luat taca cu el la dezmembrari si am ramas cu el sad.gif eu l-am montat pe masina si dadea rateuri in sensul ca scotea fum negru dadea in nas etc, dupa ce l-am inlocuit cu unul nou nu am mai avut probleme ma poti suna pe 0745919718
puitzimd
la clasa megane nu am vazut un astfel de topic asa ca m am gandit ca poate am aici pe cineva care poate cauta piese de megane 1 ce mi -au ramas si anume un proiector ceata stanga ,un senzor volanta (nou),pompita spritiera
scuze de off topic
florinups
poti sa imi dai mie blocul de lumini angel boy? de unde esti? sau lasa-mi un numar de telefon. daca se poate....
angel-boy
QUOTE(florinups @ 26 Mar 2012, 00:22)
poti sa imi dai mie blocul de lumini angel boy? de unde esti? sau lasa-mi un numar de telefon. daca se poate....
*



trebuia sa verifici mesajele mele , am peste tot nr de tel
0761.903.102 - Ovidiu

adyo
Salut! Nu pot da mesaje private dar imi poti trimite mie proiectorul si senzorul de volanta. Un prieten bun are Megane I si stiu ca l-ar ajuta. Adresa este Splaiul Independentei, Nr. 290, Bl P7, ap. 107 Bucuresti COD 060029 iar numele meu este Sorica Adrian. Multumesc frumos!
puitzimd
la sfarsitul saptamani ajung pe la tara si pe saptamana viitoare am sa ti le trimit
angel-boy
QUOTE(Steve From Oradea @ 13 Mar 2012, 21:13)
Donez un proiector dreapta fara bec, din pacate crapat tare dar daca cineva are nevoie de un proiector pt ceva experiment sau daca aveti rabdare se poate inlocui sticla, al meu are toate suporturile de prindere.
*



eu nu am primit nici pana azi proiectorul sad.gif

are altcineva ??
adyo
QUOTE(puitzimd @ 2 Apr 2012, 22:30)
la sfarsitul saptamani ajung pe la tara si pe saptamana viitoare am sa ti le trimit
*




Te rog frumos sa ma anunti si pe mine cand le trimiti sa merg dupa el sa il ridic pentru ca nu prea primesc aviz prin posta. Multumesc frumos si numai bine!
CosminPC
QUOTE(puitzimd @ 25 Mar 2012, 21:23)
la clasa megane nu am vazut un astfel de topic asa ca m am gandit ca poate am aici pe cineva care poate cauta piese de megane 1 ce mi -au ramas si anume un proiector ceata stanga ,un senzor volanta (nou),pompita spritiera
scuze de off topic
*



Poti sa imi trimiti mie pompita? Mersi!
agacheadrian89
puitzimd as dori eu daca se poate acel proiector. Multumesc, o zi buna tuturor.
angel-boy
Cine ma ajuta si pe mine cu 2 piulite , si 4 buc cauciucuri colorate pentru senzori roti ?

cumpar sau accept donatie

http://www.reno.ro/index.php?act=Attach&ty...t&id=1627802535
http://www.reno.ro/index.php?act=Attach&ty...t&id=1627802536
costel_36
donez 2 becuri xenon d2r. unul se cam stingea si le_am schimbat pe ambele. PM sau 0731249068
AdrianTM
Salut, cine are sa`mi doneze si mie snurul si prinderile din haion de la pacajul portbagajului? Multumesc!
costel_36
cosminutzu92 nu pot sa_ti las PM. becurile sint identice, nu conteaza pe ce parte le montezi. daca le vrei da_mi o adresa si ti_le trimit.
ct88tbi
ma intereseaza pe mine becurile ! mi le poti trimite mie ? eu pe partea dreapta am si balatul ars ca nu se mai aprinde deloc ... oare cat este un balast ?
AdrianTM
Are cineva sa`mi arate clipsurile ce tin polita de la portbagaj? (clipsuri care se prind de haion si tin tavita cu ajutorul snurului)
costel_36
da ct88tbi, am becurile si sint dispus sa le trimit.
tacufmr_lagunaII
@AdrianTM snururile le am eu si daca vrei le pot trimite saptamana viitoare. Sincer nu m-am uitat daca se pot scoate snururile din acea placa.
AdrianTM
tacufmr_lagunaII iti multumesc foarte mult, eu am snururile dar nu am clipsurile alea de care se prinde capatul snurului in haion.
fanfan2002
daca nu se dau becurile, as avea mare nevoie de unul. mi sa ars si am luat o chinezarie de asta dar nu vad mai nimic pe drum. trebuie neaparat unul original. va rog, poate ma poate ajuta si altcineva. am mare nevoie
Miron Cornel
tacufmr_lagunaII: placa aia nu o vinzi/donezi?
nik2003
Are cineva o carcasa de cartela buna
OVIDIUS
Donez 4 paravanturi marca Heko dedicate Laguna 2 (cu sau fara facelift). Se monteaza usor pe cele 4 geamuri, sunt aproape noi (au 3 luni) arata excelent pe masina, insa...eu cred ca afecteaza macaraua. Din 2007 si pana acum nu am avut nicio problema cu geamurile si acum, dupa montajul acestor paravanturi, am stricat o macara si am dat peste cap alta (reparata fara schimbare).
Daca aveti macarale manuale sau credeti ca le puteti monta mai eficient ca mine, vi le dau cu placere. As prefera in Bucuresti cu predare personala.
Toate cele bune.
gsalexandru
Le vreau eu. detalii pe pm
bad_x
QUOTE(OVIDIUS @ 27 Apr 2012, 20:43)
Donez 4 paravanturi marca Heko dedicate Laguna 2 (cu sau fara facelift). Se monteaza usor pe cele 4 geamuri, sunt aproape noi (au 3 luni) arata excelent pe masina, insa...eu cred ca afecteaza macaraua. Din 2007 si pana acum nu am avut nicio problema cu geamurile si acum, dupa montajul acestor paravanturi, am stricat o macara si am dat peste cap alta (reparata fara schimbare).
Daca aveti macarale manuale sau credeti ca le puteti monta mai eficient ca mine, vi le dau cu placere. As prefera in Bucuresti cu predare personala.
Toate cele bune.
*



aici ai dreptate cu macaralele ca se strica de la paravanturi,am inteles ca sunt si paravanturi care se lipesc pe usa doar ca sunt mai scumpe
OVIDIUS
Cele aplicate sunt chiar mai ieftine. Sa nu mai zic ca aspectul lasa de dorit fata de cele care intra sub cheder. Una peste alta, daca nu sunt din fabrica, cred ca nu merita...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.