Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cel mai jalnic drum european
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
Pages: 1, 2
Io_mi_s
Slobozia-Drajna. Dumuri bune!
bonzai
Topicul cred ca se poate inchide. Drumul e bun acum, peste multe din tara.
eugeniuz2004
las sa stea deschis sa monitorizam si starea si evolutia lui ca deh...
ursul-alb
Daca esti nitel mai entuziasmat (cum vii dinspre Slobozia), la intrarea in Drajna, inainte de calea ferata, ai toate sansele sa iei in plin portiunea aia de 100 (?) de m pe care in bunul nostru spirit am uitat sa o terminam...
Io_mi_s
Nu-i uitata... Se va aduce la nivel cu (,) calea ferata in stilul altor drumuri categorisite E. Ceva cauciucat parca (pt. cei care cunosc pe DN10 la iesirea din Vernesti-Bz spre BV sau intre Tecuci si Tisita sau intre Slobozia si Br - nu stiu ce localitate etc.). Oricum, la apropirea de o trecere la nivel cu o cale ferata se incetineste instinctiv...
calcaneu
Tocmai ce am trecut pe acolo si mai sunt cam 500 metri de asfaltat pe sensul drajna-slobozia incepand cu calea ferata, in sensul ca mai e de turnat al doilea strat de asfalt. In sfarsit se merita circulat, cu mentiunea ca e destul de valurit si depasirile pot fi tricky.
ursul-alb
QUOTE(Io_mi_s @ 12 Jul 2008, 16:16)
Oricum, la apropirea de o trecere la nivel cu o cale ferata se incetineste instinctiv...

Sunt absolut de acord, dar una e sa incetinesti iar alta e sa trebuiasca sa franezi la 5 kmh ca sa nu-ti omori masina in primele hartoape...
riptor
IN SFARSIT!! valurit nevalurit, asfalt sa fie!
vi_escu
Drumul e OK.
Garett
Drumul e absolut impecabil acum, l-am facut duminica si nu imi venea sa cred ca e acelasi drum pe care l-am facut de Paste.
Rimio de Vassur
cu exceptia intersectiei cu drumul vechi spre mare, unde fiecare se baga asa cum ii vine, chiar sub nasul politiei.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.