Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: gpl pt. laguna
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna I
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
espacern
La RAR trebuie mers cu actul eliberat de firma autorizată care a schimbat butelia și acolo se face transcrierea in CIV...nu trebuie mers cu masina/butelie/etc.
Pentru ITP dpdv legal trebuie ca seria buteliei din CIV sa fie identică cu cea montata pe masina....altfel se respinge masina!
scorpion i
Eu am schimbat butelia si cei de au montato miau dat actele cu care am mers la itp si a mers. A zis si domnul de la itp ca nu trebuie mers la rar.
espacern
Înseamnă ca acum ai montat pe masina o butelie GPL care nu este înscrisă in CIV/talon.....cu tot ce implica asta.
Pe actul eliberat de montatorul buteliei nu exista mențiunea "pentru RAR"?
scorpion i
montatorul mia dat o factura,si o declaratie de conformitate in care scrie ca sa schimbat rezervorul.... si un deviz pt reparatii si remedieri.
eu am facut itp cu aceste acte si a mers.
espacern
Poate "merge" și alta data....ca legal este sa fie datele de pe rezervorul nou înscris in CIV și asta doar RAR poate s-o facă.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.