Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

46 Pages « < 4 5 6 7 8 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Apple iPhone 5

kum
post 19 Sep 2012, 16:46
Post #151


Banat


Group: Banned
Posts: 2.408
Joined: 19 January 05
From: Galati




QUOTE(vallixx @ 18 Sep 2012, 08:00)
Pai cum vine asta?
Esti fan Apple, apreicezi iOS-ul.
Ai rahat de telefon de plastic, prost, cu Android, ti-a venit sa-l iei la ciocane la propriu...si totusi ramai la el.... Scuza-ma dar ceva nu se pupa. Ori telefonul nu-i chiar asa de prost, ori tu ai tendinte masochiste.....zic si eu nu dau cu paru'. Mi-e greu sa cred ca suporti un S2 pe care l-ai facut in toate felurile de nu-l mai spala nici Dunarea....., doar pentru ca are ecranul mare....

*


Am mai spus de cateva ori: am fost nevoit sa renunt la aifon (il cumparasem de la cineva si s-a dovedit ca era furat) si, daca tot am ramas fara smar'fon, m-am gandit sa vad si ce pot ceilalti. Si intrucat S2-ul era al mai tare la ora aia, l-am luat. De data asta cu factura garantie, tot ce trebuia. biggrin.gif
Mi-a placut (si inca imi place) partea harware si ecranul:
galaxy-s-2-and-iphone-4.jpg

Il trage tare in jos OS-ul. Si am asteptat sa scoata astia aifonu' cu ecran mai mare.
4S-ul n-a fost sa fie. Am asteptat 5-ul. Iar e un mare fas!
Intrucat am dat o poala de bani pe S2, nu-s nebun sa-l vand acum pe 3 lei ca sa-mi iau ce? Un aifon 4 cu ecran mai lung? Asa ca mi-am luat si o tableta si o sa mai suport in continuare S2-ul inca vreun an - doi, pana se uzeaza moral de tot. Ca nu-s idiot sa dau cate 500 de euro de fiecare data cand apare cate un nou model de telefon. La ce nevoi am, ma descurc onorabil cu S2-ul si cu tabla.


--------------------
Laguna 2.0T 2006 - GL-15-...
Sa te fereasca al de sus de prostu' ajuns in functie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 19 Sep 2012, 16:51
Post #152


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




QUOTE(kum @ 19 Sep 2012, 17:46)
[...]Ca nu-s idiot sa dau cate 500 de euro de fiecare data cand apare cate un nou model de telefon.[...]
*



Noi, idiotii, iti multumim de aprecieri ...


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kum
post 19 Sep 2012, 16:51
Post #153


Banat


Group: Banned
Posts: 2.408
Joined: 19 January 05
From: Galati




QUOTE(Shush @ 18 Sep 2012, 14:07)
...
Toti posesorii de iPhone pe care ii cunosc eu au fost super multumiti de 3GS (alea doua de dinaine nu prea se puteau numi telefoane) si extrem de multumiti de 4. Totusi au trecut imediat la 4S si acum abia asteapta sa treaca la 5 desi vor face aceleasi lucruri pe care le faceau si pe 3GS. Cum se explica asta ?...
*


Uite ca io n-am facut asa tongue.gif

<span class='edit'>19 Sep 2012, 18:30:</span>
QUOTE(Liviu @ 19 Sep 2012, 17:51)
Noi, idiotii, iti multumim de aprecieri ...
*


In nici un caz nu am vrut sa sune asa. Imi cer scuze daca asta s-a inteles.
Vorbeam strict din punctul meu de vedere: la veniturile familiei raportate la prioritati, as fi idiot sa cheltui cate 500 de euro de cate ori apare un nou model. Fiecare decide ce face cu banii. Poate altii ar zice ca sunt idiot ca am cumparat 14 jocuri de Xbox cand modarea consolei m-ar costa mai putin de contravaloarea unui singur joc.
Prefer sa cheltui 1500 de euro pe un concediu decat sa dau 1000 de euro/an pe telefoane.
Repet: nu vreau sa jignesc pe nimeni, vorbesc strict din punctul meu de vedere. Faptul ca unii au venituri care le permit sa schimbe telefoanele de cate ori apar nu ii face in nici un fel idioti.

This post has been edited by kum: 19 Sep 2012, 17:30


--------------------
Laguna 2.0T 2006 - GL-15-...
Sa te fereasca al de sus de prostu' ajuns in functie.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 19 Sep 2012, 17:44
Post #154


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




ok, se acceta smile.gif


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2dor
post 20 Sep 2012, 15:30
Post #155


Desi nu pare, acum sunt fan iPhone


Group: Members
Posts: 2.827
Joined: 14 April 06
From: Bucuresti






--------------------
Ford Mondeo Vignale Hybrid 2018
Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 20 Sep 2012, 15:51
Post #156


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




Nu pune nimeni reclama Samsung?


Oare cand le va raspunde Apple cu o reclama similara? Sa vina unul la coada Apple Store sa arate un SIII, si cand sa se laude sa-i dea force close, apoi sa scoata bateria sa-i dea restart, in timp ce fanii Apple se uita mirati.

Si sloganul "Bigger is not always better, especially if it's running Android. Also, their users are obnoxious and more biased than ours."

tongue.gif


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 20 Sep 2012, 16:24
Post #157


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Cam greu, o reclamă similară pentru Iphone ar fi mult prea subtilă pentru publicul țintă smile.gif


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bacu
post 20 Sep 2012, 16:50
Post #158


Membru Privilegiat


Group: Members
Posts: 1.956
Joined: 11 May 06
From: Luxembourg




QUOTE(kum @ 19 Sep 2012, 16:46)
Ca nu-s idiot sa dau cate 500 de euro de fiecare data cand apare cate un nou model de telefon. La ce nevoi am, ma descurc onorabil cu S2-ul si cu tabla.



pai nu prea calculezi cum trebuie, ca nu arunci 500 euro pe fereastra...

eu am dat 1950 lei pe al meu iphone 4 16gb neverlocked, cu garantie si factura, acum 2 ani. acum as lua 1000 lei pe el. deci m-a costat 950 lei in 2 ani telefonul...

inainte de asta am avut un iphone 3 pe care l-am cumparat cu 1350 lei si l-am vandut dupa 2 ani cu 650 lei...

o sa imi iau 5-ul cand il voi putea cumpara cu 2000 lei...

la un samsung cam cat pierzi in 2 ani?


--------------------
Honda CRV 2017 Executive Sensing 1.6 iDtec 9AT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 20 Sep 2012, 16:57
Post #159


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Io nu inteleg cum voi cu asemenea telefoane bengoase, stați să vi le cumpărați la liber. Adică presupun că cine are nevoie de asemenea telefon, il și folosește. Adică vorbește la el, consumă net la greu. Ceea ce presupune un abonament de telefonie. Cu net pe lângă. Ceea ce inseamnă că poți lua telefonul cu un preț destul de redus. Eu de exemplu, de fiecare dată când am schimbat telefonul in ultimii 3 ani, am ieșit pe plus. Adică am reușit să vând telefonul pe care-l aveam cu mai mult decât am dat pe ăla nou.


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2dor
post 20 Sep 2012, 17:11
Post #160


Desi nu pare, acum sunt fan iPhone


Group: Members
Posts: 2.827
Joined: 14 April 06
From: Bucuresti




http://theamazingios6maps.tumblr.com/image/31918356300

http://www.bbc.com/news/technology-19659736

O fi pe bune? Cine a primit iOS 6 poate sa ne confirme?

This post has been edited by 2dor: 20 Sep 2012, 17:13


--------------------
Ford Mondeo Vignale Hybrid 2018
Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 20 Sep 2012, 17:30
Post #161


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




2dor: E pe bune, adica nu am verificat pe locatiile alea, dar in Romania cel putin, in Bucuresti hartile sunt decente, si pozele de pe satelit sunt recente si poti da zoom la maxim, spre deosebire de Google unde nu puteam zooma decat pana la un anumit punct.

In schimb in alte orase mai mici din Romania, pauza. N-ai prea multe detalii la poza de satelit.

Din cate am inteles, Apple vor tot updata hartile, dar momentan nu prea sunt complete, s-au grabit, cred ca trebuiau sa lanseze hartile astea cand erau gata, nu acum. S-au bazat pe hartile 3D din orasele mari din SUA, care sunt intr-adevar impresionante, dar cine nu sta acolo si sta intr-un oras mic, nici n-are de ce selecta poza prin satelit ca nu se vede mare lucru.

Plus ca n-au street view... Google au lucrat mult la hartile pe care le au, nu stiu daca a fost o idee atat de inspirata sa renunte la ei atat de repede.

Oricum strict ca harti si ca navigatie merg foarte bine, dar n-au multe detalii, si pozele din satelit sunt cum erau pe Google acum multi ani (detaliate in orasele mari, dar varza in orasele mici).


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2dor
post 20 Sep 2012, 17:38
Post #162


Desi nu pare, acum sunt fan iPhone


Group: Members
Posts: 2.827
Joined: 14 April 06
From: Bucuresti




Lasa ca vine aplicatia Google Maps si se linisteste Apple. Faza e ca userii Apple nu stiu de Directions in Maps, chiar un coleg se mira cand ii explicam ca am asa ceva. Daca o sa fie si pe iOS, e cam castigata lupta.


--------------------
Ford Mondeo Vignale Hybrid 2018
Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 20 Sep 2012, 17:48
Post #163


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




Aplicatia in sine e mult mai buna decat aplicatia veche (vorbesc tot de aplicatia lor), se misca mai bine, are mai multe functii, plus ca e integrat Siri in ea, si in State pun pariu ca merge bine. Dar hartile nu sunt atat de complexe pe cat ar trebui sa fie, avand in vedere ca ne-am obisnuit toti cu cele de pe Google. Mai ales pentru restul lumii, si asta e un mare minus. Nu trebuia lansat pana nu aveau totul pus la punct, parca ei aveau strategia 'slow and steady', de ce s-au grabit tocmai acum? Eh, vorba ta, se intorc hartile de la Google prin Google, deci cine nu e multumit va avea teoretic alternativa.

Deci da, n-au facut mare lucru, decat ne-au dat niste lucruri 3D amuzante asa pentru 2-3 zile, dar de care ne vom plictisi pana vom pune mana pe iPhone 5.



Attached thumbnail(s)
1.jpg ( Size: 326.69k ) Number of downloads: 414
2.jpg ( Size: 338.87k ) Number of downloads: 430
3.jpg ( Size: 324.06k ) Number of downloads: 433


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 20 Sep 2012, 21:00
Post #164


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




QUOTE(2dor @ 20 Sep 2012, 18:11)


Eu iti confirm. Mangalia si Constanta sunt PRAF, PULBERE FINA!!!


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallixx
post 21 Sep 2012, 10:24
Post #165


Membru nesuferit


Group: Members
Posts: 4.376
Joined: 28 January 08
From: Bucuresti




Astia nu sunt sanatosi .... radmasa.gif

https://www.youtube.com/watch?v=XNBP18nrRdw...player_embedded

This post has been edited by vallixx: 21 Sep 2012, 10:24


--------------------
Renault Megane 4 Hatch TCe 140 - 2019
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 16V - 2008 - 2022
Ex. Renault Clio Symbol 1.4 8V - 2003 - 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
neumann
post 21 Sep 2012, 10:25
Post #166


Membru autentic


Group: Members
Posts: 783
Joined: 6 November 03
From: Spermezeu




It's... da best aifon ever..



Attached thumbnail(s)
zzz.jpg ( Size: 35.38k ) Number of downloads: 385


--------------------
... .. ..
Americanii il vor pe Ciolos.. i-au dat si viza!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bacu
post 21 Sep 2012, 11:51
Post #167


Membru Privilegiat


Group: Members
Posts: 1.956
Joined: 11 May 06
From: Luxembourg




QUOTE(ssilviu @ 20 Sep 2012, 16:57)
Io nu inteleg cum voi cu asemenea telefoane bengoase, stați să vi le cumpărați la liber. Adică presupun că cine are nevoie de asemenea telefon, il și folosește. Adică vorbește la el, consumă net la greu. Ceea ce presupune un abonament de telefonie. Cu net pe lângă. Ceea ce inseamnă că poți lua telefonul cu un preț destul de redus. Eu de exemplu, de fiecare dată când am schimbat telefonul in ultimii 3 ani, am ieșit pe plus. Adică am reușit să vând telefonul pe care-l aveam cu mai mult decât am dat pe ăla nou.
*




pentru ca eu 90% din timp locuiesc in afara si nu am ce face cu abonamentul din romanica? sau pentru ca eu vreau sa am telefonul necodat ca sa il pot folosi si pe retele din afara? este de ajuns sa nu te mai ingrijorezi pentru mine si portofelul meu? laugh.gif


--------------------
Honda CRV 2017 Executive Sensing 1.6 iDtec 9AT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 21 Sep 2012, 12:04
Post #168


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




Eu nu mai am abonament pt ca nu vreau sa mai fiu c*rva lu vomafone, sa imi incarce factura tot felul de "extraoptiuni".

This post has been edited by Iulikk: 21 Sep 2012, 12:05


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
neumann
post 21 Sep 2012, 14:34
Post #169


Membru autentic


Group: Members
Posts: 783
Joined: 6 November 03
From: Spermezeu




cu ifon asta nou, mare minune de nu o sa creasca vanzarile la ifon 4 cu ios5 si cu google maps. Ca tot ce au scos e un rahat, au facut 1000 de pasi inapoi. Daca ii vedea Jobs, cred ca dadea afara cel putin 3 sferturi din ei. E clar ca nu au nicio directie in momentul de fata. O sa pun pariu ca vor renunta la hartile lor si vor trece pe o solutie mai consacrata biggrin.gif

This post has been edited by neumann: 21 Sep 2012, 14:35


--------------------
... .. ..
Americanii il vor pe Ciolos.. i-au dat si viza!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 21 Sep 2012, 15:36
Post #170


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




"mare minune de nu o sa creasca vanzarile la ifon 4 cu ios5 si cu google maps."

Aberatie. Hartile nu sunt totul la un telefon, plus ca hartile astea noi merg, doar ca nu sunt prea complexe in orasele mici. Dar vor primi update-uri, si cine moare de dorul hartilor vechi, sa astepte aplicatia de la Google, sunt convins ca va veni in curand.

"Ca tot ce au scos e un rahat, au facut 1000 de pasi inapoi."

Totusi iPhone 5, desi nu e revolutionar, are procesor mult mai rapid, ecran mult mai bun, e mai bine construit, mult mai usor, pana la urma e ceva nou. Asteapta si tu benchmark-urile si vei vedea ca nu e chiar un rahat. Ca nu va avea acelasi impact pe care l-a avut 4, da, de acord, dar s-a schimbat si piata de atunci, concurenta a venit tare din spate, nu mai e ce a fost.

"Daca ii vedea Jobs, cred ca dadea afara cel putin 3 sferturi din ei."

Ce mai cunoastem noi cum merg treburile la Apple. Sunt convins ca ai lucrat si tu acolo, si stii ce ar fi vrut Jobs si ce ar fi facut acum, daca traia. rolleyes.gif

Adevarul e ca nu stim ce a vrut Jobs sa faca, dar un lucru e sigur, el era cel mai suparat pe Samsung si pe Android in general, deci toata mizeria cu procesul si cu eliminarea Google din iOS vine de la el. Plus ca inca a fost consultat referitor la iPhone 5, ca telefonul nu l-au facut de azi pe maine. Abia 6 va fi fara nicio influenta de la el, cred.

"O sa pun pariu ca vor renunta la hartile lor si vor trece pe o solutie mai consacrata"

Alta aberatie. Eu zic ca nu renunta la hartile lor, le vor updata in urmatorii 2 ani sa zicem, si aia e. Nici atunci nu cred ca vor ajunge din urma hartile Google, dar vor rezolva incet incet toate bugurile si problemele de acum. Asta e defapt si planul.


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
neumann
post 21 Sep 2012, 15:51
Post #171


Membru autentic


Group: Members
Posts: 783
Joined: 6 November 03
From: Spermezeu




Jobs avea prostul obicei de a arunca la gunoi deviceurile sau proiectele care nu dadeau rezultate. Daca ar fi vazut ce a iesit din 5, cred ca l-ar fi aruncat la gunoi si ar fi zis, mai lucrati baieti, mai lucrati. Sunt foarte multe proiecte, cel putin o tableta daca tin bine minte, pentru care s-a decis sa se renunte la lansare. Si da, se intampla lucruri de genul asta, programe care nu ies ce ar trebui si se renunta la ele, si pe la alti producatori.



Hartile nu sunt totul - discutabil, pentru aplicatii - eh, sigur o sa faca producatorii, ca doar nu vor da faliment ("to big too fail", imi aduce aminte de nokia, asa au zis si aia de symbian).

Camera foto nu e totul - aici, iphone5 sucks big time comparativ cu ce mai e pe piata. Cel putin Pureview 808 sau Lumia 920 sunt muuuult peste.

Ecranul - as zice nimic spectaculos de data asta. Cel mult pe acelasi nivel cu Galaxy S3 si Lumia 920.

De la ifone 4 incoace, din punctul meu de vedere, nu prea au scos nimic. Iar Samsung a evoluat mult de la galaxy s1 la s3. La fel si Nokia. Om vedea.


--------------------
... .. ..
Americanii il vor pe Ciolos.. i-au dat si viza!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 21 Sep 2012, 16:18
Post #172


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




"Daca ar fi vazut ce a iesit din 5, cred ca l-ar fi aruncat la gunoi si ar fi zis, mai lucrati baieti, mai lucrati."

Ce a iesit din 5? Din nou, asteapta benchmark-urile si review-urile, din ce am citit pana acum, sunt destul de pozitive. Cand lipsa hartilor complexe e singurul defect gasit la telefon, eu zic ca e o veste buna. Nu uita ca 4 a avut probleme cu antena, ceva mult mai serios decat hartile, si totusi nu l-a aruncat nimeni la gunoi.

SIII-ul nu venea cu doua camere, una buna, una proasta? Pe el l-a aruncat cineva la gunoi, sau acolo nu se pune, ca nu e 'eipal'?

"aici, iphone5 sucks big time comparativ cu ce mai e pe piata. "

De unde stii? 4S-ul face poze destul de bune, ai vazut poze facute de 5? Adica, sunt convins ca Lumia 920 are camera mai buna, intr-adevar din ce am vazut si eu, cam rupe. Dar fata de SIII eu zic ca nu 'sucks big time' deloc.

"to big too fail"

Vezi ca e invers, TOO big to fail. tongue.gif



--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 21 Sep 2012, 19:46
Post #173


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri






--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 21 Sep 2012, 20:36
Post #174


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




Sa nu trecem cu vederea aspecteele pozitive. Aparitia lu' aifon5 ne va permite noua, celorlalti, sa luam mai ieftin terminalele samsung. E putin lucru? Ar trebui sa ne dorim o aparitie rapida a lui aifon6.


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Garett
post 22 Sep 2012, 07:39
Post #175


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 4 June 05
From: Galati




De data asta scapara bata-n balta copios:
http://theamazingios6maps.tumblr.com/
radmasa.gif
"Apple: the next not-so-good thing is here!" tongue.gif
Ce am apreciat candva la Mac OS era obsesia aproape maniacala pentru finisarea produsului, "bibileala" la fiecare detaliu.
Acum se pare ca "merge si asa" a trecut oceanul.
Nasol, cand te apuci sa reinventezi roata cand tu esti specializat in alte chestii mai si risti sa te faci de cenzurat...
Si "explicatia":


This post has been edited by Garett: 22 Sep 2012, 07:44


--------------------
No Reno Forever
"Tara asta a avut doua dezastre din '89 incoace: Iliescu si ProTV-ul!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 22 Sep 2012, 09:21
Post #176


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Acum am vazut si eu in snapshoturile de la apple maps ... ce-i cu coltul ala indoit in partea din dreapta jos ? E o inovatie cumva ?
ios6_maps.png ( Size: 701.97k ) Number of downloads: 228


Ca eu la Endomondo (sports tracking app) an tot coltul ala, tot in dreapta jos ... si era inovativ acum ceva vreme in urma cand a aparut smile.gif
endomondo.jpg ( Size: 30.29k ) Number of downloads: 103


This post has been edited by Liviu: 22 Sep 2012, 09:22


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 22 Sep 2012, 09:42
Post #177


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




5419582_460s.jpg
Descrierea aceea de la final, de pe pagina oficială Apple reprezintă chintesenta mașinăriei Apple. Facem un lucru, indiferent cât de bun e, noi o să-l prezentăm ca fiind cel mai bun de pe planetă. Că planeta oricum e plină de proști. Ba mai mult, sunt atât de proști, incât sunt dispuși (pe gratis chiar radmasa.gif )pe urmă la rândul lor să-i convingă pe alții cum lucrurile noastre sunt cele mai bune de pe planetă. Apple este o noua religie icon_mrgreen.gif

This post has been edited by ssilviu: 22 Sep 2012, 09:47


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Garett
post 22 Sep 2012, 10:55
Post #178


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 4 June 05
From: Galati




Mie mi se pare absolut "genial" faptul ca au reusit sa greseasca si locatia propriilor magazine din cateva orasele neimportante, incepand cu New York! biggrin.gif

-Transit: Removed from 51 countries with 4.9 billion people
-Traffic: Removed from 24 counties with 2.4 billion people
- Street View: Removed from 41 counties with 3.0 billion people.
In total, 63 counties with a combined population of 5 billion people will be without one or more of these features they previously had in iOS."
http://www.digitaltrends.com/mobile/5-wron...ios-6-maps-app/

Quite an impressive step forward... not! tongue.gif

This post has been edited by Garett: 22 Sep 2012, 11:00

Attached thumbnail(s)
photo_1.jpg ( Size: 51.71k ) Number of downloads: 83


--------------------
No Reno Forever
"Tara asta a avut doua dezastre din '89 incoace: Iliescu si ProTV-ul!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
A l e x
post 22 Sep 2012, 11:02
Post #179


Showing the fangs of rage


Group: Moderatori
Posts: 5.413
Joined: 28 May 06




Cu hartile au cam dat-o in bara. Cateva din pozele vazute pe net sunt destul de ridicole, adica lipsa complexitatii e una, dar la unele din pozele de mai sus aproape ca nu-ti vine sa crezi ca au lasat asa ceva sa iasa pe piata. Si macar daca aveau un motiv bun sa faca asta, dar e practic doar pentru a scapa de Google cat mai repede. Competitia asta cu Google si Samsung e ok cat timp obliga toate companiile sa faca produse din ce in ce mai bune, nu invers.

De data asta merita toate criticile si mistourile pe seama asta, mai ales ca majoritatea vin din partea propriilor lor clienti, nu mai e vechiul 'hai sa cautam defecte' de la concurenti, e dezamagirea reala a multora. De la politica 'slow and steady' au ajuns la 'hasty and sloppy', incep sa fiu de acord cu neumann, poate un Steve Jobs in viata si sanatos nu i-ar fi lasat sa lanseze asa ceva.

"Descrierea aceea de la final, de pe pagina oficială Apple reprezintă chintesenta mașinăriei Apple."

Reprezinta chintesenta PR-ului american in general. Nu stiu de ce cred unii ca doar Apple face astfel de reclame, mai uitati-va la reclamele americane la orice, toate au un stil aparte de a exagera. Am vazut recent o reclama la Nissan din SUA, vorbea ala de parca era Veyron. Clisee gen 'better than ever' sau 'the best' sunt la ordinea zilei la ei.


--------------------
. . .
No remorse, no repent.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Garett
post 22 Sep 2012, 11:08
Post #180


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.339
Joined: 4 June 05
From: Galati




Mi-a placut o replica, nu mai stiu pe unde am gasit-o, dar e geniala: "Thank you Apple for point us, your fans, to Android, even if only for getting a decent map!". biggrin.gif
Or something like that, I was too busy laughing! biggrin.gif

This post has been edited by Garett: 22 Sep 2012, 11:08


--------------------
No Reno Forever
"Tara asta a avut doua dezastre din '89 incoace: Iliescu si ProTV-ul!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
46 Pages « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th May 2024 - 23:27
Dacia