Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages < 1 2 3 4 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Moderare agresiva la "Jurnal de bord", -= split de la un jurnal =-

calinutzzz
post 18 Aug 2010, 23:27
Post #31


Kämpe


Group: Members
Posts: 24
Joined: 16 August 07
From: Cluj-Napoca/Timisoara




In primul rand sunt CALIN de la CALINUTZZZ. In al doilea rand ai dreptate: este un forum privat. Te rog arata-mi paragraful din regulament in baza caruia ai sters unele posturi. Pe alte forumuri cand primeai o sanctiune ti se arata si paragraful din regulament. Intr-adevar sunt un musafir. Spune-ne te rog daca e un forum doar pentru moderatori si plecam cu totii atunci.

This post has been edited by calinutzzz: 18 Aug 2010, 23:28


--------------------
vw golf 4 TeDeI 2003 - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 18 Aug 2010, 23:27
Post #32


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




QUOTE(dumid @ 19 Aug 2010, 00:21)
am apreciat mereu relatarile din calatoriile pe care le facea si mai ales pozele.

pozele erau de toata jena, erau "miscate" toate. le vedeam clar doar daca ma îmbatam tongue.gif


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 18 Aug 2010, 23:29
Post #33


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Calin, scuze, m-a luat valul si ti-am alterat numele.

Paragraful cu pricina .. uite-l:
"8. Dispozitii finale

a) Prezentul regulament poate sa nu acopere toate situatiile care pot aparea pe forum. In acest caz masurile care se vor lua vor viza intotdeauna bunul simt si buna functionare a forumurilor."


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dumid
post 18 Aug 2010, 23:30
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 641
Joined: 12 July 06
From: Bucuresti




QUOTE(Markos @ 19 Aug 2010, 00:27)
pozele erau de toata jena, erau "miscate" toate. le vedeam clar doar daca ma îmbatam  tongue.gif
*



Markos, nu fii rau, omul nu a zis ca e vreun profesionist. Mie mi se pareau ok, nici ale mele nu sunt profi.


--------------------
5461 1997 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zanzie
post 18 Aug 2010, 23:30
Post #35


Aspirant de Trabant


Group: Members
Posts: 1.241
Joined: 30 April 08
From: Pădure




Markos, asa "miscate" cum erau, aveau farmecul lor.


--------------------
gard viu din spini, cu flori la poarta si rinoceri in curte
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 18 Aug 2010, 23:32
Post #36


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




glumeam, pozele sunt ok. eu am avut ce am avut cu comentariile. e alegerea fiecaruia, însa.


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 18 Aug 2010, 23:33
Post #37


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




De ce vorbiti de poze la trecut ? .. pozele inca sunt acolo. Mai putin unele comentarii.


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
calinutzzz
post 18 Aug 2010, 23:34
Post #38


Kämpe


Group: Members
Posts: 24
Joined: 16 August 07
From: Cluj-Napoca/Timisoara




Multumesc @Liviu. Ai dreptate, doar ca dupa cum spuneam era un topic "de senzatie", dovada si numarul de "views" care il plaseaza pe locul 2 in acest thread. Numai eu l-am recomandat la o gramada de lume smile.gif


--------------------
vw golf 4 TeDeI 2003 - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 18 Aug 2010, 23:36
Post #39


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Era un topic "de senzatie" nu prin ceea ce exprima autorul ci prin caterrinca facuta pe seama lui.

A, si inca un motiv foarte intemeiat de moderare, ca tot ai adus vorba:
"1. Bine ati venit

c) Moderatorii sectiunilor respective au obligatia sa respecte acest deziderat si prin urmare detin dreptul de a gestiona orice discutie, atunci cand situatia o cere, fara sa dea (in mod necesar) explicatii in momentul in care considera ca discutia nu aduce un plus de valoare forumului."


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
calinutzzz
post 18 Aug 2010, 23:38
Post #40


Kämpe


Group: Members
Posts: 24
Joined: 16 August 07
From: Cluj-Napoca/Timisoara




Pai fratele meu atunci de ce ne mai dai explicatii aici daca nu esti obligat sa o faci? L-ai "moderat" asta e. Noi pulimea o sa iti acceptam decizia(ca oricum nu avem ce sa facem) si cu asta basta.


--------------------
vw golf 4 TeDeI 2003 - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 18 Aug 2010, 23:39
Post #41


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Nu sunt obligat sa dau explicatii, dar totusi mi se pare OK sa o fac. Nu inteleg de ce te incingi asa.


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 18 Aug 2010, 23:41
Post #42


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




eu am un singur regret: ca am ratat cele doua versiuni anterioare sad.gif


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
calinutzzz
post 18 Aug 2010, 23:41
Post #43


Kämpe


Group: Members
Posts: 24
Joined: 16 August 07
From: Cluj-Napoca/Timisoara




Ti-am spus de ce. Pentru ca eu o consider CENZURA si sunt cu totul impotriva ei. Tu o consideri moderare pentru ca nu aduce un plus de valoare forumului, si pana la urma decizia e a ta.


--------------------
vw golf 4 TeDeI 2003 - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dr_mKe
post 18 Aug 2010, 23:42
Post #44


Membru cu stetoscop


Group: Members
Posts: 7.217
Joined: 25 November 06
From: Deva




Hmmm, totusi si domul Romica a ofensat la randul lui destula lume, ce-i drept in mare parte drept raspuns la postari.

Totusi, eu intalnindu-l pe viu la Viena, staturam in acelasi hotel de buget redus si auzind vorbindu-se romaneste, afara era parcat in loc interzis celebrea bestie rosie BV 77 EME, l-am salutat si drept raspuns am primit o imbranceala pe culoarul ingust. Astea maniere dom'le !

Dupa cum se stie l-am impuns in nenumarate randuri destul de aproape de centura, dar nici o data sub ! Ultima oara am facut niste remarci vis a vis de patrupedele datatoare de lapte si mersul la Paris, recunosc, dar am fost totusi subtil tongue.gif

Cum a fost ocupat toata ziua iar acum seara plecat la poze pe asfintit, n-am prins ultimele postari pe topicul dumnealui.

Parerea mea este ca si dansul merita oaresce sanctiuni pentru diverse jigniri, pe care le-a impartit fara regrete, in loc sa stearga postarile userilor mai nedusi la biserica, asa cum s-ar fi cuvenit wink.gif

Drept urmare nu consider ca dansul este mai bun decat cei care l-au ofensat, doar a dovedit ca pricepe perfect limbajul si-l stie folosi cu iscusinta tongue.gif


--------------------
RENAULT LAGUNA COUPÉ GT 4CONTROL & DACIA DUSTER 1.3 tCE 2010 / 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
calinutzzz
post 18 Aug 2010, 23:43
Post #45


Kämpe


Group: Members
Posts: 24
Joined: 16 August 07
From: Cluj-Napoca/Timisoara




QUOTE(Markos @ 18 Aug 2010, 23:41)
eu am un singur regret: ca am ratat cele doua versiuni anterioare  sad.gif
*


Si eu. Ce tari cred ca erau... old school! Poate ar fi frumos ca aceste thread-uri care nu aduc valoare forumului sa le mutam in alta parte.


--------------------
vw golf 4 TeDeI 2003 - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zanzie
post 18 Aug 2010, 23:46
Post #46


Aspirant de Trabant


Group: Members
Posts: 1.241
Joined: 30 April 08
From: Pădure




Gata, am uitat trecutul. Promit sa nu mai comentez pe jurnalul lu nea Romeo. Pe cuvant!

It was a wild ride. blush.gif


--------------------
gard viu din spini, cu flori la poarta si rinoceri in curte
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 18 Aug 2010, 23:47
Post #47


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




QUOTE(dr_mKe @ 19 Aug 2010, 00:42)
Drept urmare nu consider ca dansul este mai bun decat cei care l-au ofensat, doar a dovedit ca pricepe perfect limbajul si-l stie folosi cu iscusinta  tongue.gif
*


Nu zice nimeni ca "e mai bun" sau nu, dar este vorba despre TOPICUL LUI !
Incercati sa respectati asta.
Eu cred ca ii aratati mult mai mult atitudinea de "persona non-grata" nepostand in topicul respectiv. Prin faptul ca va puneti la acelasi nivel nu faceti decat sa va daunati imaginii proprii, in nici un caz nu ii afectati lui imaginea. Oricine are mai mult de 2 neuroni in cap poate aprecia "valoarea" unui user din postari de genul celor din jurnalul de bord, unde se presupune ca fiecare isi scrie jurnalul prin prisma personalitatii proprii.


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dr_mKe
post 18 Aug 2010, 23:50
Post #48


Membru cu stetoscop


Group: Members
Posts: 7.217
Joined: 25 November 06
From: Deva




Foarte adevarat si ce spui tu, Liviule tongue.gif


--------------------
RENAULT LAGUNA COUPÉ GT 4CONTROL & DACIA DUSTER 1.3 tCE 2010 / 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BZN
post 18 Aug 2010, 23:50
Post #49


Itan convins


Group: Members
Posts: 3.590
Joined: 29 January 08
From: Rucar / Bucuresti




Ce ma mananca degetele dar am promis ceva...


--------------------
Tico 0,796 6v, 1998 /Logan 1,598 16v, 2009 . - AGXXMAV / AGXXVAB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
calinutzzz
post 18 Aug 2010, 23:50
Post #50


Kämpe


Group: Members
Posts: 24
Joined: 16 August 07
From: Cluj-Napoca/Timisoara




Total de acord @Liviu.
Rahat, toate lucrurile bune dureaza putin smile.gif


--------------------
vw golf 4 TeDeI 2003 - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serje
post 18 Aug 2010, 23:54
Post #51


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 11 December 04
From: Cluj-Napoca




QUOTE(Liviu @ 19 Aug 2010, 00:29)

Paragraful cu pricina .. uite-l:
"8. Dispozitii finale

a) Prezentul regulament poate sa nu acopere toate situatiile care pot aparea pe forum. In acest caz masurile care se vor lua vor viza intotdeauna bunul simt si buna functionare a forumurilor."



Asta ii un paragaraf dupa care se poate ascunde orice moderator cand face un abuz, ca in cazul de fata.
In primul rand daca chiar te deranja asa tare ... puteai interveni pe topicul respectiv cu o avertizare, eventual cu un dialog cu "moderatorul" topicului respectiv ... si abia apoi sa macelaresti topicul respectiv si sa treci la jigniri.
Si apropo ... scursura umana l-ai facut si pe nea' romeo, pentru ca el intretinea caterinca aia si o tot alimenta, la fel cum facea si pe versiunea 1 si 2, si de stiut stia sa stearga posturile, o zis chiar el de nenumarate ori ca nu vrea sa stearga posturile, pur si simplu asa ii placea lui topicul.
Io sper ca dimineata sa-ti ceri scuze fata de "scursurile umane" si sa recunosti ca nu erai in "apele tale" in seara asta.


--------------------
MTD Optima 53 SPB HW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
calinutzzz
post 18 Aug 2010, 23:56
Post #52


Kämpe


Group: Members
Posts: 24
Joined: 16 August 07
From: Cluj-Napoca/Timisoara




Exista vreo posibilitate sa pun "mana" pe versiunile 1 si 2?

Offtopic: Cea mai tare faza a fost remarca lui @Markos referitoare la imbracamintea lui Romeo de la dedeman ! Am ras cu lacrimi. @Markos sa stii ca am preluat-o si eu si le fac complimente colegilor de lucru smile.gif

This post has been edited by calinutzzz: 18 Aug 2010, 23:59


--------------------
vw golf 4 TeDeI 2003 - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 19 Aug 2010, 00:00
Post #53


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Serje,

Scuze imi cer fata de cei care s-au simtit jigniti de mine, fara ca eu sa fi avut intentia asta. Scuze imi cer fata de toti cei care au scris la obiect, fara caterinca ieftina si si-au vazut postarile evaporate. Scuze imi cer fata de cei pe care i-am nedreptatit neanalizand situatia in totalitatea ei.

NU imi cer scuze celor pe care ii am in rubrica "scursurilor umane" deoarece ei nu au primit decat ceea ce merita. Din pacate, acest grup este FOARTE restrans si din cauza lor au de suferit multi pe langa.

Desi am "doar" 34 de ani, viata asta m-a supus la incercari destul de grele as putea spune. Am ajuns ca sa am in topul lucrurilor pe care le dispretuiesc cel mai mult urmatoarele (exact in ordinea asta, de la cel mai important la cel mai putin important):
1. nesimtirea
2. batjocura
3. prostia

Daca o persoana se califica in cel putin 2 din cele 3 criterii eu il consider scursura umana. Si NU imi cer scuze unei astfel de persoane.


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 19 Aug 2010, 00:11
Post #54


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




QUOTE(Liviu @ 19 Aug 2010, 01:00)
Desi am "doar" 34 de ani, viata asta m-a supus la incercari destul de grele as putea spune. Am ajuns ca sa am in topul lucrurilor pe care le dispretuiesc cel mai mult urmatoarele (exact in ordinea asta, de la cel mai important la cel mai putin important):
1. nesimtirea
2. batjocura
3. prostia

Daca o persoana se califica in cel putin 2 din cele 3 criterii eu il consider scursura umana. Si NU imi cer scuze unei astfel de persoane.
*


ok, o sa-mi cer eu scuze lui Romica în locul tau..


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pastrama
post 19 Aug 2010, 00:13
Post #55


scursura umana


Group: Members
Posts: 2.603
Joined: 18 August 05
From: Ct




QUOTE(Liviu @ 18 Aug 2010, 23:11)
"A scrie corect" era un criteriu de a departaja oamenii .. dar, dupa cum se vede chiar pe acest forum, trebuie sa coboram stacheta ca sa poata sari mai multi peste ea
*


Si ne ducem dracu de tot, nu? O s-ajunga DC un fel de patrutuning. Nu stii sa scrii, stai in banca ta, nu te da destept. Si aici e cazu` lu` vedeta de Romeo, care dupa ce ca e un analfabet de nota 10 are si un tupeu fantastic de a se da destept, superior si ce mai vreti voi. Drept urmare, mi se pare absolut normal ce a patit pana la interventia lu` Liviu.

QUOTE(Liviu @ 18 Aug 2010, 23:47)
Nu zice nimeni ca "e mai bun" sau nu, dar este vorba despre TOPICUL LUI !
Incercati sa respectati asta.
*


Topicul lui pe care are si drept de moderare. De aici consider interventia "in forta" o interventie de tot rahatul. Nu-i convine ceva, sa stearga. Daca nu e-n stare, sa dispara topicul de tot. Sa-nteleg, Liviule ca nu mai avem voie sa postam pe topicul lu` Romeo? Sau daca postam tre sa avem maxima grija?
Omu` a deschis un jurnal de bord. Nimic in neregula. Da` din momentul in care el, de bunavoie a pus poze cu domnia sa in acel topic, si-a asumat orice critica sau jignire. Mie, de exemplu mi se pare ca e un om urat, care se imbraca prost si care pe deasupra mai e si analfabet. Daca-i zic chestiile astea sa ma astept la masuri luate de tine? Daca da, de ce?

A, era sa uit. Cu Argonelu ce ai? A deschis omu` jurnalu`, are drept de moderare acolo...care-i problema? A vrut sa faca un jurnal mai altfel, i-a iesit. Nu-nteleg cu ce deranjeaza acel jurnal.

This post has been edited by pastrama: 19 Aug 2010, 00:15


--------------------
Tedei - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 19 Aug 2010, 00:15
Post #56


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Markos,
Pot sa iti sterg postul de mai sus pe motiv ca "nu aduce un plus de valoare discutiei"? Serios .. tu chiar nu te poti abtine ?


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 19 Aug 2010, 00:18
Post #57


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale




QUOTE(Liviu @ 19 Aug 2010, 01:15)
Markos,
Pot sa iti sterg postul de mai sus pe motiv ca "nu aduce un plus de valoare discutiei"?

be my guest.


--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 19 Aug 2010, 00:21
Post #58


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




pastrama,

Eu unul am renuntat la lupta pentru scrisul corect. Nu mai pot sa ma lupt caci sunt unul din putinii care mai apreciaza acest lucru. Daca ma apuc sa dau warn-uri si apoi ban-uri analfabetilor, mi se umple in prima faza inboxul de carne (si macar de m-ar injura scriind corect) ca apoi sa se continue cu acelasi stil. Acum ma rezum de a sterge direct postarile pe care le prind intr-un stadiu incipient, inainte de a deveni fluvii de discutii. Se pare ca nu fac o treaba prea buna caci ratez in cea mai mare parte.

In topicul lui romeodr puteti posta ca in orice alt topic, cu sublinierea ca trebuie sa ii respectati topicul. Cat timp nu ataca pe nimeni din oficiu, eu propun sa il lasati in pace. Pana una alta, asa cum s-a priceput el, a facut un jurnal al "furiei rosii" fara a provoca pe nimeni. Altii sunt cei care "s-au sesizat" si nu au putut sa nu scrie ceva batjocoritor la adresa lui. De asta tind sa il protejez din acest punct de vedere. Cat despre moderarea agresiva (sau "abuziva" cum spun unii), pur si simplu m-am autosesizat si cred eu ca am tras concluzia corecta in ceea ce priveste abilitatea respectivei persoane de a-si modera singur topicul. Ca nu a iesit la sfarsit ceea ce am vrut, e alta treaba. Data viitoare o sa mut topicul intr-o arie unde pot modera in liniste si apoi am sa il pun la loc.

This post has been edited by Liviu: 19 Aug 2010, 00:23


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serje
post 19 Aug 2010, 00:22
Post #59


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 11 December 04
From: Cluj-Napoca




Pai la obiect pe acel topic era doar cine facea caterinca ... ca ala era subiectu topicului, caterinca, in nici un caz masina.
Si parca pe forum erau interzise jignirile ... sau scursura umana nu-i jignire? Pe altii daca isi spun parerea sincera despre cineva, intemeiata la fel ca a ta dupa anumite principii ale fiecaruia ... le dati cate 30 de zile pauza de reflectie.


--------------------
MTD Optima 53 SPB HW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
calinutzzz
post 19 Aug 2010, 00:24
Post #60


Kämpe


Group: Members
Posts: 24
Joined: 16 August 07
From: Cluj-Napoca/Timisoara




@Liviu, eu sunt unul din cei multi(sper) care apreciaza scrisul corect. Eu zic sa nu te dai batut. Daca topicul lui Romeo era la "Cafenea" putea sa isi fi pastrat continutul original?
Multumesc !


--------------------
vw golf 4 TeDeI 2003 - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages < 1 2 3 4 > » 
Closed Topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 12th May 2024 - 00:11
Dacia