Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages « < 3 4 5 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Chiar conteaza ce masini au altii in trafic ?, Cedati trecerea dupa marca si tipul masinii ?

Dodone
post 12 Jun 2009, 23:00
Post #121


membru invidios pe trade mark-ul lui semit (tanti moderatoreasa)


Group: Members
Posts: 2.134
Joined: 21 May 05
From: Timisoara




QUOTE(marian-j @ 28 Apr 2008, 22:30)
Zau?N-am observat!E adevarat ca ies destul de rar din oras.Oricum,de retinut pe viitor!

<span class='edit'>28 Apr 2008, 23:33:</span>
Pe viitor ma voi abtine cu "avariile" si voi incerca sa folosesc faza cu ridicatul maiini in dreptul oglinzii retrovizoare interioare. blush.gif
*


Daca nu ma insel, in legislatia rutiera revizuita este stipulata ca obligatie folosirea avariei in caz de blocaj de trafic.
Ieri am fost pe ruta TM- Caransebes-retur, unde sunt vreo 10 semafoare (lucrari).La semafoarele pe care le-am prins pe rosu, de fiecare data cei din fata mea foloseau avaria pana ma apropiam de ei.
Asa se foloseste in vest cand sunt schtau-uri.
On topic
Eu unul am un cult pentru fermoare, de cand m-au lasat sa intru in trafic bruxellezi cu masini mult mai scumpe decat cea care o conduceam eu. Se intampla in anul de gratie 1992 cand eu eram paralel cu amabilitati dinastea. Oricum ,n-aveam de unde, la traficul de atunci...
Fericirea suprema a fost cand am cedat si eu intrarea in drumul cu prioritate unei tipe (bunoaca rau...) ce conducea un Mertan de peste 100.000 de marci. Tipa mi-a zimbit, mi-a facut discret cu mana si am citit un merci de pe buze. Totul a fost sincer, n-a avut fitze.


--------------------
Renault Renault Laguna 1 GrandTour 1998/Concorde
Daca dragoste nu e, nimic nu e. M.Preda
Nu sunt de acord cu nici un cuvant din ceea ce spui dar mi-as da viata pentru dreptul tau de a vorbi Voltaire
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreis
post 13 Jun 2009, 08:10
Post #122


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.686
Joined: 30 June 06
From: B u c u r e s t i




Nu prea conteaza masina, ii las sa se bage, nu am nici o problema cu astia. Cei care imi taie fata... e, acolo e o alta poveste.


--------------------
ex Renault Megane 2.2 1,6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages « < 3 4 5
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 15th June 2024 - 13:32
Dacia