Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cea mai urata masina!
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
tiberiu.anghel
Cum spune si titlul, as dori sa facem o lista cu cele mai urata masini, nu neaparat contemporane.
Daca se poate, fara prea multe comentarii pe langa din partea celorlalti fiindca, stim cu totii, gusturile nu se discuta.


Hai ca incep eu!

SsangYong Rodius:
[attachmentid=1627425049]


SsangYong Actyon:
[attachmentid=1627425050]

Defapt, toate SsangYong sunt urate RAU!


Trebuie amintit Ford Scorpio MK2:
[attachmentid=1627425051]


si Isuzu Vehicross:
[attachmentid=1627425052]



Astept completari... smile.gif
cata70
Fiat multipla ? rolleyes.gif
DrK
eu sustin toata gama sssssang yyyyoung ori-mashta
semit
Subaru Tribeca user posted image user posted image
tudor.
cata70: Exact! biggrin.gif
fymays14
renault clio symbol?
amsterdam
de departe Ford KA
fymays14
si......... era sa uit Peugeot 206 cel cu portbagaj(sedan cred)
desk
orice masina mare cu roti mici
zax
QUOTE(fymays14 @ 28 Dec 2007, 16:06)
renault clio symbol?
*



I-a vezi! boxing.gif N-o fi ea frumoasa da'... i-a vezi!
tiberiu.anghel
Cu toate ca este doar un prototip, pur si simplu fara cuvinte:

[attachmentid=1627425058]



Renault Megane Scenic MK1:

[attachmentid=1627425059]



si desigur, Skoda Fabia sedan:

[attachmentid=1627425060]
LNG
QUOTE(fymays14 @ 28 Dec 2007, 14:06)
renault clio symbol?
*



Cred ca ai gresit forumul. In primul rand gusturile nu se discuta. Putem face misto de masini aici, dar nu de renouri. Multi de aici au clio symbol, si tata are si nu e urata deloc.
semit
Cu toata condescendenta, Clio Symbol este urat, dar frumusetea este in ochii privitorului, "nu-i asa?" ™ andreea marin
zax
Ati si inceput? ce i-am zis lui fymays14 era o gluma nu incepeti cearta de aici! Si inca ceva, cand dati exemplu de o masina urata puneti si o poza doua.



PS: Semit, daca mai zici ceva de rau de Symbolul meu sa stii ca diseara pun cheia pe megane-ul tau sa vedem atunci care e mai urata... si dupa aia ii fac si o poza, ii adaug niste urechi de magar si o dantura stirba si ti-o fac de ras pe tot forumul... asa sa stii!
sadi


<span class='edit'>28 Dec 2007, 15:05:</span>
QUOTE(zax @ 28 Dec 2007, 14:58)
PS: Semit, daca mai zici ceva de rau de Symbolul meu sa stii ca diseara pun cheia pe megane-ul tau sa vedem atunci care e mai urata... si dupa aia ii fac si o poza, ii adaug niste urechi de magar si o dantura stirba si ti-o fac de ras pe tot forumul... asa sa stii!
*



si eu! ca mi-ai divulgat adresa! radmasa.gif radmasa.gif
zax
QUOTE(amsterdam @ 28 Dec 2007, 16:07)
de departe Ford KA
*


.....cabrio!

[attachmentid=1627425063]

[attachmentid=1627425064]
adip
hummer h2 & h3, arata ca niste ghene pe roti:user posted image
Prin comparatie, h1 imi inspira intr-adevar forta si pare indestructibila:user posted image
semit
QUOTE(zax @ 28 Dec 2007, 14:58)
Ati si inceput? ce i-am zis lui fymays14 era o gluma nu incepeti cearta de aici! Si inca ceva, cand dati exemplu de o masina urata puneti si o poza doua.
PS: Semit, daca mai zici ceva de rau de Symbolul meu sa stii ca diseara pun cheia pe megane-ul tau sa vedem atunci care e mai urata... si dupa aia ii fac si o poza, ii adaug niste urechi de magar si o dantura stirba si ti-o fac de ras pe tot forumul... asa sa stii!
*




tot urat e symbolu` tongue.gif
ipiq
tiberiu.anghel: tentativa aia de DSN combi ce ai postato tu ii de departeeee cea mai urata masina vreodata... incredibil. Daca as vedea-o langa mine la semafor m-as speria....
bear_mc
Noul ford mondeo.
tiberiu.anghel
QUOTE(ipiq @ 28 Dec 2007, 17:24)
tiberiu.anghel: tentativa aia de DSN combi ce ai postato tu ii de departeeee cea mai urata masina vreodata... incredibil. Daca as vedea-o langa mine la semafor m-as speria....
*




E un prototip de monovolum compact ( gen Scenic, Zafira, Xsara Picasso ) facut pe platforma fostei Nova. A fost lansat in 1998 si a fost printre primele monovolume din clasa compacta din lume.

PS: Mai este cunoscuta si ca Dacia Spažiova radmasa.gif radmasa.gif


Si acum on:
O fi ea rara, scumpa, aproape "classic car" dar e urata rau....
BMW Z1:
[attachmentid=1627425086]
zax
QUOTE(bear_mc @ 28 Dec 2007, 20:12)
Noul ford mondeo.
*


radmasa.gif
Si tocmai aspectul e ceea ce lauda in reclama! Adevarul e ca fata nu e rea dar spatele... pare diform si disproportionat

[attachmentid=1627425089][attachmentid=1627425090][attachmentid=1627425091]
Dan73
Cineva spunea mai sus ca gusturile nu se discuta. De acord doar partial. Singurul rost al unui topic de genul asta este sa se faca o statistica (bine...pe langa scopul de a discuta si schimba opinii) si daca la sfarsitul lui majoritatea sau foarte multi spun ca masina X produsa de firma Y este urata si nu are de-a face cu estetica atunci inseamna ca este adevarat macar in parte (ma rog ..unul cu simt estetic deosebit de rafinat ar spune ca majoritatile nu au ce cauta sa isi dea cu parerea in domeniul asta al esteticii...ma rog al artei daca pot largi domeniul)
Sa imi expun si eu gustul in materie de design auto: SUV-urile in general sunt urate pentru ca nu sunt nici camile nici struti (sau nici cai nici magari) cu deosebire cele americane.
tiberiu.anghel
Total de acord cu Dan in ceea ce priveste SUV-urile.
Ai un plus de la mine.

Qvale Mangusta ( sau DeTomaso Mangusta ):

[attachmentid=1627425183]


Primul DeTomaso Mangusta (1967-1971) arata foarte bine, cred eu:
[attachmentid=1627425184] [attachmentid=1627425185]
$$ilvviu
Twingo

user posted image
Mav3rick
user posted imageLancia Thesis
R19/16v
Propun sa ne limitam la masinile relativ recente pentru ca moda se schimba iar constructorii fac ce e la moda biggrin.gif
Parerea mea:

BMW X3
user posted image
Subaru Tribeca
user posted image


+
Cam toate CCurile facute din hatchuri (206, 307, micra, eos, astra, colt, ka, Daihatsu Copen etc)
bear_mc
subaru chiar e urat dar X3-ul imi place. smile.gif
LE. Era sa uit de noua skoda fabia. Urata masina.
ipiq
1. Lada Niva combi 4x4
2. Fiat Panda '94
3. Smart Crossblade
4. Daihatsu Materia
Ma uit la topicul asta si imi dau seama ca Laguna mea e Miss World biggrin.gif
Doamne iarta-i pe aia care or desenat masinile de mai sus, ca nu stiu ce-or facut popa.gif

Dan73
Multam Tiberiu....Qvale Mangusta aia seamana cu o salamandra.
Alte exemple de uratenii:
Ford Sierra si Scorpio
Nissan Quest
sobolanu'
kia rio ?
amsterdam
pe langa Ford KA, cam toate masinile americane sunt naspa rau
adip
QUOTE(amsterdam @ 29 Dec 2007, 20:52)
cam toate masinile americane sunt naspa rau
Sa nu generalizam, mustang-ul e masina urata? smile.gif
R19/16v
La categoria frumoase nu prea intra rolleyes.gif biggrin.gif
adip
E, oricum nu e chiar asa de naspa smile.gif
Am uitat sa adaug la blacklist: pejo 107 / c1 / aygo
A l e x
Ciudat cum de n-a mentionat nimeni Loganul.
M i h a i
Parerea mea : Cea mai urata si dezgustatoare masina este Fiat Albea...iar pe locul doi(l-am vazut si pe la noi prin trafic) cel mai urat sedan...Peugeot 206 sedan... icon_mrgreen.gif (varianta hatch imi place foarte mult)
Adila16
Pfui, Albea e chiar ciudata!
Nici Linea nu e departe. Parerea mea.
Parca is facute din mai multe masini.

Cat despre produsele Skoda, nu mi-a placut nici vechea, asa cum nu-mi place nici noua Fabia....

Nici noile SsangYong nu-s departe. Musso, mai treaca-mearga, dar restul...

Iar la fel de bizara ca estetica mi se pare masinuta aia numita Ford Ka. Ovala, semicirculara, mai mult rotunda decat lunga, cu rotite mici...Nu stiu cum o sta la capitolul fiabilitate...Oare s-o inscrie in FixedOrRepairedDaily...(altceva nu imi vine in minte... blush.gif )

Dar, de gustibus non disputandum.

Regards.
Dan73
@MHY...ai dreptate. Daca iei pe bucati Peugeot-ul 206 sedan e in regula...spatele arata bine...fata asemenea dar reunite iese o corcitura nu prea agreabila pt ca nu e armonioasa. Frantujii sau gandit ca sedanului i se va transmite ceva din succesul variantei hatch. Ar fi mers daca acel succes era bazat pe excelenta fiabilitate sa zicem dar fiind vorba de designul deosebit de reusit al hatch-ului nu a mers pt ca tocmai asta au stricat.
Automobilul in vremurile mai de la inceput era ceva destul de exclusivist pt oameni cu o educatie si gusturi mai rafinate si de aia automobilul sport arata ca un automobil sport, mai incoace cele de teren 4x4 aratau si isi faceau treaba ca automobilele de teren. In ziua de azi a devenit un bun de larg consum si atunci normal ca producatorii trebuie sa raspunda cerererii maselor (sau poate relatia a fost inversa...producatoriii au impus tendinta pt avinde mai mult):
-SUV-uri uriase cu pretentii care bagate pe teren greu se fac de ras (vezi Porsche Cayenne sau Tuareg care arata ca un Golf mai umflat nitel si cu roti mai mari) pentru ca sunt facute sa satisfaca vanitatea unor oameni cu bani facuti usor si fara prea multa scoala;
-masinile asa zise sportive trebuie totusi sa aibe si loc pentru bagaje ca na...omul trebuie sa care si familionul cu el in weekend Pe vremuri aristocratii care isi luau doar amanta cu ei foloseau un cabrio avand probabil si o masina mai mare sau mai multe in garaj.
Na...si de aici rezulta urateniile din ce in ce mai multe care apar ca ciupercile dupa potop...si sa fiti convinsi ca multi iau Fiat Albea (eu nici nu pot crede ca e masina italiana) si o vad foarte frumoasa ...Apropo mai tineti minte reclama aia stupida? ...NICE!!!
adi_0434
off
se pare ca se descurca destul de bine porsche cayenne pe teren greu
http://www.reno.ro/PORSCHE-CAYENNE-S-t95997.html
R19/16v
Daca citeai topicul respectiv aflai ca cayenneurile alea nu sunt versiuni de strada!
Dan73
M-am uitat si eu la clipul ala si m-am convins ca e o masina urata Cayenne. Are el 500 de cai dar daca nu are sistemul de tractiune al unui Patrol degeaba. Ca idee (sa epuizez subiectul asta) am la servici o Navara pt ca iesim pe teren destul de des, si sistemul ei de tractiune e mai simplu decat al unui Aro ca si conceptie (nu vorbesc de calitate sau de performantele propriuzise in teren). Ideea era ca nu poti face o masina care sa mearga si cu 250 pe autostrada si sa mearga si la Carpat trophy ca nu ai cum si atunci incercarea asta de a impaca si capra si varza da niste corcituri urate...parerea mea. Daca faci un Cayenne cu garda la sol foarte mare o sa se rastoarne la prima curba luata mai tare, asemenea daca il incarci cu o transmisie solida pt off-road devine prea greu ca sa mai alerge cum alearga.
O.A.N.A.
Toyota Yaris
pe langa faptul ca e mica, e disproportionata rau, ai impresia ca a fost prinsa intre alte 2 masini si strivita. Oricum din fata arata ca un hamster

Symbol-ul e bine proportionat si a fost frumos la vremea lui wub.gif
AIX
Acum sa spui ca Symbolul e de fapt frumos... e putin cam mult biggrin.gif
Kr3atorU
Symbolul meu e superb, mai ales ca il vad mai mult din interior tongue.gif
Duyu
Citroen C1 down.gif
touche
o masina urata dar performanta in opinie mea
land rover defender
poza
Dan73
Link-ul tau m-a trimis pe automarket pe o pagina cu ceva despre Sandero.
Puteai sa te iei si tu de alta masina de teren nu de Defender biggrin.gif
Frumusetea ei (idem, in opinia mea) sta tocmai in aspectul spartan, robust. Fiecare lucru e asezat unde trebuie...nimic in plus...totul e bine facut. Exact asa trebuie sa arate o masina de teren. De aia e frumoasa. Poate sunt eu sucit dar mie nu imi plac corciturile.
amsterdam
mercedes clasa R
DrK
iar performantele offroad al defender-ului sunt foarte bune.. e o masina utila si mai frumoasa ca un aro radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.