Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intalnire RENO nr. 4 - Slanic Moldova
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri nationale
Pages: 1, 2, 3, 4
AlexV
Hellcat, ce se aude cu Slanicul parca?
cmandrei
Hihi aseara am vazut ca a nins la Paltinis ... si m-am gandit rapid la Domnul Hellcat ... si Slanic ... rolleyes.gif
AlexV
asta am vorbit si eu cu el azi. daca e sa mergem la slanic ar fi bine pana ninge biggrin.gif
cmandrei
Cum adica pana ninge ? ce s-a intamplat ? nu mai e gaz ? sau nu se poate ajunge prea usor ?
hellcat
Prezent...
Nu, se ajunge foarte facil in Slanic Moldova. De la intersectia cu Tg. Ocna raman in jur de 18 km, considerati "drum montan", dar soseaua este lata, nu este in urcare accentuata, iar daca ma gandesc la cati oameni importanti au vile in acea zona, drumul va fi practicabil in permanenta.
Eu sapt asta pot da o fuga pana acolo...pentru detalii, dar primul aspect care trebuie stabilit e week-end-ul convenabil. Si daca realizam intalnirea pana in Anul Nou sau dupa...
cmandrei
Pai eu cred ca as spune ... pana in anul nou ... 24 25 26 noiembrie e ultimul week-end inainte de luna decembrie. Dar no' sa mai vina si altii cu idei smile.gif
AlexV
da, e bun weekendul mentionat zic eu.
semit
cool.gif merge smile.gif dar eu vreau zapada..altfel nu merita tongue.gif mai spuneti si voi ceva!!!
bogdan1978buc
Week-end-ul asta plec in Piatra Neamt si nu-i o problema sa dau si eu pe acolo doar ca nu pot sta mult. E buna ideea cu mesajul pe messenger domnule semit wink.gif
chcstefan
salut. ma bag si eu la o intalnire. data si loc.
dil
Pentru mine e prea din scurt, plus ca mai lucrez sambata si duminica. Mi-ar conveni orice week-end dupa sarbatori. Cred ca ar merge la sfarsitul lui ianuarie sau in februarie.
FISICHELU
Slanic Moldova....Mai stiti cum era inainte? Iata cum e acum...
[attachmentid=37997]
[attachmentid=37998]
[attachmentid=37999]
[attachmentid=38000]
[attachmentid=38001]
Au mai fost renovate unele vile, insa e foarte greu sa inchizi ochii cand treci pe langa vilele lasate in paragina...
hellcat
Am fost in Slanic astazi...ningea.smile.gif
Am gasit conditii foarte bune, adica sa se preteze pentru un grup.
Dar daca se fac faze de genul celei de mai sus...ma retrag.
Sunt cateva vile in reconstructie...ca deh...trebuie sa evoluam si noi, dar statiunea e mai mult decat ingrijita. Nu vad unde-i problema.
semit
pe mine ma aranjeaza unde e curat, cald si cu baie in camera.. in rest Babanu` si "lantzu`" isi vor face datoria tongue.gif pour le connaisseurs blush.gif
PS: sa nu uitam.. si unde se fac cartofii repede... laugh.gif
hellcat
Vila Palas...conditii deosebite, 80 RON pe noapte/camera 2 paturi, full option. (tembelizor, frigider, caldurica, baie lux)
Cartierul general se poate stabili in salonul-restaurant fara probleme.
Daca n-avem chef sa facem gratare afara, ne "ajuta" cu bucataria lor.
[attachmentid=38111][attachmentid=38112][attachmentid=38113]
semit
eu cred ca am putea negocia cei 80 RONi.. daca am fi peste 15.. zic si eu.. blush.gif
Deci viluta cam asta ar fi daca nu vine nimeni cu o propunere mai tentanta... asa ca ramane sa alegem data... e bine si ultimul week-end din noiembrie ar mai fi si primul week-end din decembrie... aruncati si voi o parere
FISICHELU
@hellcat
Nu am intentionat sa fac nicio faza de prost gust...Scuze daca s-a inteles gresit. Este doar supararea ca o statiune in care mi-am petrecut foarte multe treceri de an, week-end-uri sau simple momente de aerisire, si care era numita "Perla Moldovei", a ajuns in situatia in care risca sa iasa din grupul "statiuni" datorita unor afaceri mult prea dubioase...Acelea nu sunt vile in reconstructie, ci lasate la voia intamplarii.Atata doar, cei care nu au mai fost de mult, sa nu se sperie...
Manuel
Primul weekend din decembrie ar fi ok, avand in vedere ca vineri 1 e zi nelucratoare.
dil, lucrezi si pe 1 decembrie? sad.gif
In alta ordine de idei, as lua-o si pe fiica-mea de 9 ani. Mai vine cineva cu copiii? Hai c-ar fi misto, parcul ala se preteaza la fix pentru oameni de zapada si batai cu bulgari smile.gif

LE
hellcat, cu vila Adela ce s-a intamplat? Am vazut niste poze pe alt thread si-mi pare ca arata si mai bine.
semit
si eu optez pentru primul week-end din decembrie... rolleyes.gif
Fratzica
de acord cu Semit!
cmandrei
Cool ar fi si in acel week-end. Sa vedem cati ne adunam smile.gif
dil
Pe 1 nu lucrez, insa lucrez pe 2. Eventual poate rezolv de un liber. Dar asta o sa stiu abia peste 2 saptamani...
semit
pentru 1-2-3 decembrie 2006... la Slanic

1. Semit
Manuel
1. Semit
2. Manuel + 1 si 1/2
FISICHELU
Daca vremea e frumoasa, voi veni macar sa ne intalnim. Sunt conditionat de Radu (4 luni). Pe 1 lucrez, insa pe 2 incerc sa trag o fuga!
BigEdy
Bine v-am regasit!!
Cred ca voi fi prezent si eu si prietenul meu Babanu!(Stie Semit de ce tongue.gif )
chcstefan
1. Semit
2. Manuel + 1 si 1/2
3. chcstefan
srty18
Ma intereseaza si pe mine sa anuntati data exacta! smile.gif Vin si eu!
Doc
BigEdy conteaza pe mine + o persoana inca necunoscuta (blonda/bruneta).
BigEdy
Doc sa inteleg ca ultimele drumuri in Moldova ti-au facut numai bine tongue.gif !

De aia vrei sa vii si acu?
semit
actualizati lista va rog daca sunteti siguri ca doriti sa participati smile.gif
BigEdy
1. Semit
2. Manuel + 1 si 1/2
3. chcstefan
4.BigEdy

Acum sunteti multumit domnul Semit biggrin.gif
hellcat
Am lipsit 3 zile...sa vedem despre ce-i vorba... smile.gif
QUOTE(Manuel @ 5 Nov 2006, 20:38)
hellcat, cu vila Adela ce s-a intamplat? Am vazut niste poze pe alt thread si-mi pare ca arata si mai bine.
*


Locatia Palas e peste Adela cu mult, desi preturile sunt comparabile.
E bun si week-end-ul 1-3 dec. cu toate ca eu pe 1 n-am liber. Bine ar fi sa reusim sa ne adunam cat mai repede pentru a face rezervare...faptul ca pe 1 nu se lucreaza poate genera o afluenta catre locatiile montane.

1. Semit
2. Manuel + 1 si 1/2
3. chcstefan
4. BigEdy
5. hellcat
cmandrei
1. Semit
2. Manuel + 1 si 1/2
3. chcstefan
4. BigEdy
5. hellcat
6. cmandrei

Nici eu nu cred ca am liber pe 1 dec., de obicei nu am ... dar no' sa vedem.
claus
maaaaa.. doc scria ca vine si el.. deci, treceti-l pe lista..
si.. ca sa nu fie echipa incompleta.. e foaaaarte posibil sa vin si eu (evident, cu ilinca biggrin.gif )
offt.. doc.. detalii.. prietena noua ? biggrin.gif
casper
1. Semit
2. Manuel + 1 si 1/2
3. chcstefan
4. BigEdy
5. hellcat
6. cmandrei
7. doc + o persoana inca necunoscuta (blonda/bruneta)
8. claus (foaaaarte posibil)
9. casper (mai mult ca sigur)
d3m3ntzial
ce vad eu aici ? O noua intalnire... la care iar nu pot ajunge ? :sad:
Pe data de 1 si... cel mai probabil si 2 sunt plecat .
sweetboyady
Nashpa si la mine...pe 1 Dec. am inchiderea de luan si e de munca,iar pe 2 si 3 Dec sunt plecat la sediu sucursalei cu actele sad.gif .Oricum,distractie placuta tuturor!
semit
Cine mai doreste cine mai pofteste... duminica seara inchidem casele de bilete biggrin.gif
cmandrei
Ce facem ? o lasam asa sau o mutam de revelion ? blush.gif tongue.gif blush.gif sau pe anul viitor ?
semit
1-2-3 DECEMBRIE smile.gif
dil
Vin si eu cu sotia. smile.gif
Ne-am adunat deja 11 negri mititei.
Insa mai e loc. Cine se mai baga?

1. Semit
2. Manuel + 1 si 1/2
3. chcstefan
4. BigEdy
5. hellcat
6. cmandrei
7. doc + o persoana inca necunoscuta (blonda/bruneta)
8. claus (foaaaarte posibil)
9. casper (mai mult ca sigur)
10. dil
11.AlexV
caktuss
mai tineti lista deschisa pana maine, caabia atunci aflu si eu daca pot sa vin sau nu 1zhelp00.gif
semit
te asteptam biggrin.gif orice pentru prieteni wink.gif
Doc
Hai nene...ca lista asta este cam mica. Pe unde v-ati ascuns???

Se pare ca aceeasi negrii mititei vin la fiecare strigare. Claus, BigEdy facem ceva si de data asta?
BigEdy
Pai facem exact ca data trecuta daca vine Claus cu d'ale gurii radmasa.gif !

Da sa ne mai strangem si noi ca astia suntem si la intalnire vinerea biggrin.gif




P.S. Doc e blonda?
semit
Hai , care se mai baga ? "renoistilor" tongue.gif
Doc
Depinde cum vrei tu sa fie...alege una si iti spun daca e ok sau nu.
claus
daca vin si eu.. automat vin si prietenii balla, impreuna cu babanu..
acum.. sa vedem
semit
So.. ne-am cam pus de acord or ba ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.