Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Fluierat la Renault clio symbol 1
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
andrwshk
Deci am o problema,sau mai multe,la aceasta masina.Dar sa incep cu inceputul, acest renault clio symbol este prima mea masina,si de cand am luat-o numai probleme cu ea,ba m-a lasat in drum din cauza garniturii de chiuloase,ba bateria,insa in fine,acum am o alta problema,ca pe celalalte cu chiu cu vai am reusit sa le rezolv.Deci de cand s-a schimbat ganitura de chiuloasa,am mers aprox 10 km si a inceput sa se auda un fel de fluierat ,bun...si imediat ce am ajuns in oras direct la service am mers(precizez ca la acelasi service ce m-a rezolvat si cu garnitura) si dupa cateva teste,gen dat cureaua de la distributie jos ,verificari,observa ca imi joaca fulia de la pompa de servodirectie,si direct mi-a dat verdictul trebuie luata alta pompa.Bun si asta ,insa cand am vazut la ce pretul au si cele second,sau reconditionate, mi-am intreptat gandurile spre ceva mai ieftin,si aceea ca daca se poate repara,ca am vazut ca in multe cazuri sunt reparabile.Deci ce sfaturi imi puteti da? mentionez ca masina este 1.4 benzina din 2003.Multumesc anticipat
andrwshk
Chiar nimeni nu ma poate ajuta cu un sfat? sad.gif
dandrackul
My Webpage
foloseste functia cauta ...sunt destui "meseriasi" la service...o iau prin eliminare pana te lasa fara bani...cauta un service nu neaparat agreat renault ...dar la care sa stai faci programare si pentru o constatare. mecanicii buni nu au timp sa o ia prin eliminare biggrin.gif
andrwshk
rolleyes.gif deci m.am pus si-am dat.o jos singur pompa de servo cu gandul sa ma bag in ea dupa niste tutoriale,insa dupa ce am dat jos cureaua de la distributie,zic ia sa verific eu daca se aude ceva si pe la celelalte fulii,si cand rotesc putin de fulia de alternator,aceasta "fluiera" deci aceea e de vina.asa ca acum astept weekendul viitor sa o dau jos si alternatorul sa vad ce pot face cu el.ca incarca bine,deci banuiesc ca e de la vre-un rulumente din el ceva.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.