Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: DACIA 1410 TLX 1990 EXPORT
Reno.ro - Forum Renault Romania > Oldtimers > Oldtimers > Restaurari
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Alex 23
Din câte știu nu ai voie cu becuri galbene in faruri, dacă tu știi altceva. ..
Cred ca ai greșit poza😁
Ov
din pacate stii bine. Am pierdut eu o zi si am cautat prin documentatia de la rar si intr-adevar in faruri nu ai voie decat cu lumina alba.
DACIOTUL_97
Adica s-ar putea sa fiu taxat ? blink.gif

Imi cer scuze ca poluez topicul colegului.
Alex 23
Daca dai de unul bulangiu e posibil sa ramai putin fara talon. In aceeasi ipostaza pot fi si eu bineinteles la 1300 becuri galbene, la Canada cauciucuri neomologate 165/70/13, dar asta este, cine nu risca nu castiga biggrin.gif

<span class='edit'>19 Mar 2015, 20:31:</span>
Am urcat și spoilerul pe Canadianca
Equinox
Cum am mai spus..Iti este si drag sa muncesti la ea la cum arata biggrin.gif

Felicitari!..Ai readus-o la viata!
Tommi.
De unde ai acel spoiler de TLX ? Imi pare foarte cunoscut smile.gif))
Alex 23
Multumesc. Exteriorul este aproape gata, urmeaza partea mai putin vizibila, revizuirea mecanica si curatarea pe dedesubt la nivel de exterior.

Tommi acum daca l-ai vedea nu prea l-ai mai recunoaste, a fost de munca la el dar a iesit bine, sunt multumit. smile.gif
Schimba total aspectul masinii.
DACIOTUL_97
Felicitari ! Spoiler-ul a schimbat complet peisajul. wink.gif
Alex 23
Trebuie neaparat sa completez si aparatoarea de noroi pe partea dreapta, ca sa-i dea un aspect complet si mi-ar fi placut sa gasesc un ornament de bara negaurit.
aditza579
Sincere, dar foarte sincere felicitari pentru modul in care arata. Sau mai bine zis pentru modul in care ai facut-o sa arate. Pe mine m-ai umplut de nostalgie si mi-ai trezit amintiri. Se pare ca un stil cat mai simplu e de multe ori castigator. Tine-o tot asa, din partea mea ai un mare DA!
Alex 23
Aditză mulțumesc pentru apreciere. Înseamnă ca, pot participa la Romanii au Talent?
Și tatăl meu este foarte impresionat de felul cum arata mașinuța în prezent.Lucrez cu mare drag la ea pentru ca mașină este dedicata lui și după ce va fi gata 100 la 100 el o va lua în grija, pentru ca știu ca i-a fost foarte greu când s-a despărțit in 2006 de sora sa mai mare fabricatie 89.
Tommi.
Te cred ca nu as mai putea sa o recunosc smile.gif)Ma bucur sa ti-am putut fi de folos smile.gif
Alex 23
Mersi frumos încă o data
Equinox
Foarte frumos gestu fata de tatal tau wub.gif

sorin105
Un pic de off topic,am trecut pe langa masina ta,pacat de fiat/lada albastra,era un proiect interesant...
Alex 23
Este Fiat 125.Zace de peste 20 de ani. Eram foarte mic nici nu-mi mai amintesc de când nu a mai mers cu el. Dacă mai treci prin zona da - mi un semn.
Equinox
Da se tine chiar bine de tot fiatu ala..mai ales ca a stat afara in frig,ploaie..ninsoare..
Alex 23
Așa pare în poza. E săracu pus pe pietre și e cam tot putred însă s-a putea face dacă se găsește cineva pasionat și cu buzunar generos. Interiorul se prezintă destul de bine știu ca are kilometrajul pana la 200 parcă.

Azi am curatat putin masina pe dedesubt. Totul este la locul sau de când a facut-o mamica ei, pvoti nituiti cu sigiliu pe piulite, la fel si la piulitele de planetara si antiruliu. Ce trebuie schimbat, doar burduful de la bieleta de directie pe partea stanga.
tm21zay
Felicitari!

Masina a iesit foarte frumoasa. Spre deosebire de a mea, a ta este si foarte curata.
Alex 23
Imi place nespus de mult ca totul s-a desfacut foarte usor, cu toate ca totul este virgin pe ea.
Este intr-adevar o placere sa lucrezi.
Alex 23
Am stat si m-am tot gandit insa pana la urma am decis sa montez carenaje fibra la roti. Am inceput cu partea din spate si azi l-am montat pe cel de pe partea stanga.

1 Apr 2015, 21:09:
Achizitii noi. Ma bucur foarte mult ca le-am gasit si tot odata ii multumesc lui Dacoitul 97 pentru indrumare.
Sunt un model destul de rar si care vin foarte bine pe masina. smile.gif
DACIOTUL_97
Hai cu ele pe masina ! sofer1.gif
sorin105
Salut Alex,scuze de off topic,stii vreo informatie despre aceasta sportiva,cica s-ar afla in Drumul Taberei,eu am cautat si nu am dat de masina..poate ai avut mai mult noroc ca mine,fac cinste cu o bere daca imi dai locatia exacta icon_mrgreen.gif
Alex 23
Stiu unde este!

Carenajele spate montate.
DACIOTUL_97
Ce frumoasa e... iubire.gif
RaduWra
Foarte frumoasa Alex wub.gif Ai toata stima si respectul meu. Felicitari!
Alex 23
Multumesc baieti.

Si cateva pe dedesubt, stare actuala, trebuie doar spalata.
Alex 23
Azi am analizat putin placutele cu seriile de caroserie si m-a uimit faptul când am vazut 222, masina facuta pentru export.
Alex 23
Azi am reusit si am urcat si numarul sub bara fata!
Alex 23
Paste fericit tuturor pasionatilor ai marcii Dacia!
DACIOTUL_97
La fel si tie! smile.gif
razvan32
QUOTE(Alex 23 @ 4 Apr 2015, 12:33)
Azi am analizat putin placutele cu seriile de caroserie si m-a uimit faptul când am vazut 222, masina facuta pentru export.
*




si a mea tot pentru export. tot 222 are ca si la tine.

12 Apr 2015, 09:12:
PASTE FERICIT LA TOTI DACIOTII!
owy_2010
QUOTE(Alex 23 @ 8 Apr 2015, 20:51)
Azi am reusit si am urcat si numarul sub bara fata!
*


paste fericit si tie alex,
dar si colegilor forumului wink.gif
95bogdi
cat imi place dacia asta.....foarte frumoasa !
si nasul meu a avut una identica....a fost ca noua...pacat ca a vandut-o sad.gif
am o slabiciune pentru daciile crem biggrin.gif
bafta cu ea si sper sa vi la dacia meeting biggrin.gif
Bacu
Foarte ingrijita masinuta! De curiozitate, unde se exportau daciile 1310?
Alex 23
Ungaria si Germania de est.
STORMTROOPER
Ungaria, Germania de Est, Polonia, Cehoslovacia, Bulgaria si Grecia din ce imi amintesc eu.
mesteru surubel
legat de carenaje , nu vreau sa par carcotas , dar imi par a fi modelul nou de plastic dedicat pentru CN , uite o poza cu ale mele de spate
Alex 23
Au fost mai multe modele de carenaje. Ale mele sunt din fibra și le am de prin 2002.
95bogdi
salut ! vi cu dacia crem la intalnirea dacia ? biggrin.gif
Alex 23
Din pacate nu va voi putea onora cu prezenta, iar daca întâmplarea va face sa ajung totusi nu va fi cu o masina care sa faca obiectul intalnirii.
DACIOTUL_97
Nimic nou ? unsure.gif
Alex 23
Momentan pauza.
Tommi.
Ceva noutati?
95bogdi
QUOTE(Alex 23 @ 4 Apr 2015, 13:33)
Azi am analizat putin placutele cu seriile de caroserie si m-a uimit faptul când am vazut 222, masina facuta pentru export.
*


10-221-000 este pentru romania ?
Alex 23
Da, 220 si 221 Romania.

Intre timp am schimbat lichidul de frana, curatat tamburii spate si schimbat vaselina la rulmenti. Masina merge si trage foarte bine, exceptând o planetara care ne supara, datorita unui burduf spart a luat bataie la capatul spre cutie.
Alex 23
Masina a luat drumul rematului.
Adrian Frigo
wacko.gif ...ce glumă bună....

Unde se duce de fapt?
RazvanF
Avand in vedere ca in ultimele poze nu a acoperit numarul de inmatriculare..... unsure.gif
Adrian Frigo
Refuz să cred așa ceva.....poate că o duce la ITP,sau și mai bine,la vreo filmare.... rolleyes.gif dar totuși,faza cu numărul e cam suspectă... unsure.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.