Forum RENO.RO

Welcome Guest ( Log In | Register )

Zona financiara (by Valutar360 - curs valutar)
Curs Valutar Ultimele stiri financiare
Euro 4.9715 Un pas inainte – credite pentru taximetristi,
In ceea ce priveste contractarea unui imprumut, situatia taximetristilor este una delicata, deoarece sunt inca banci care nu acorda credite acestei categorii de solicitanti sau banci care accepta taximetristii numai in calitate de persoane fizice autorizate.Pentru a solicita un credit la una din...(citeste)
Dolar 4.5614
30 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

Revolut, alternativa digitala la serviciile bancare clasice

Bicicleta galbena
post 14 Aug 2018, 07:49
Post #1


Sunt nembru, domnule!


Group: Members
Posts: 2.055
Joined: 29 January 13
From: Bucuresti




Un serviciu de an 2018, foarte fain. Probabil asta e trendul, si in vreo 15-20 de ani aproape ca nu vom mai avea banci fizice, cu oameni la ghiseu. Cam in 30 vor ramane 4-5 banci pe piata.


--------------------
Peugeot 407 1.8 16v 2005 , ex-Dacia Solenza 1.4 Mpi 2003
____________________________
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 14 Aug 2018, 08:09
Post #2


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




care e avantajul fata de Paypal, ca sa stiu daca are sens sa ma agit?


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 14 Aug 2018, 08:24
Post #3


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Card fizic visa embosat, pe care îl poți folosi oriunde. Transferi și schimbi bani imediat. Primești bani imediat pe care îi poți scoate de la orice ATM fara comision.

14 Aug 2018, 08:26:
Nu e nicio agitație, chiar fac totul sa fie simplu. Alimentezi 50 lei prima dată pe care îi poți folosi după. Eu i-am folosit la livrarea cardului și la prima plata cu pin, să îl pot activa. Acum merge și contactless.

This post has been edited by MuciX: 14 Aug 2018, 08:26


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 14 Aug 2018, 08:43
Post #4


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




cu ce e mai bun fata de cardul meu visa de la Banca BCR?


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 14 Aug 2018, 08:59
Post #5


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Cu nimic. Tine-l bine sa nu ți-l fure!


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 14 Aug 2018, 09:04
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




În țară, pentru cumpărături de la supermarket, nu-i cu nimic mai bun. Însă cînd plătești în străinătate cu cardul tău BCR în lei, conversia se face la un curs nerușinat. Din cîte înțeleg, cu cardul ăsta nu se mai întîmplă așa.
Adică cumperi din Germania ceva de 100 de euri, din cardul Revolut se retrag 465 de lei, în timp ce din cardul BCR se retrag probabil 470 sau pe-acolo.

Abia de curînd am auzit și eu de acest Revolut. Încă nu mi-e foarte clar care-i șpilul. Trebuie să fie un clenci undeva. Nu se poate să ai și comisioane zero, și cursuri de schimb mai bune chiar decît la BNR, și încă să mai aibă și ei profit. Trebuie să trăiască din ceva. Care-i clenciul? unsure.gif

This post has been edited by VladSoare: 14 Aug 2018, 09:06


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 14 Aug 2018, 09:10
Post #7


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




A zis cineva că e complet mocca daca nu vrei card fancy?

Clenciul probabil că e rulajul monetar.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 14 Aug 2018, 09:27
Post #8


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




@MuciX daca nu ai argumente, macar nu umple forumul de gunoi.
Adaca diferenta e de ordiunl 50 lei pe an, sa fie ei sanatosi la cate cumparaturi fac eu de afara.


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hepea
post 14 Aug 2018, 09:31
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 813
Joined: 8 June 10
From: Bucuresti




QUOTE(VladSoare @ 14 Aug 2018, 09:04)
În țară, pentru cumpărături de la supermarket, nu-i cu nimic mai bun. Însă cînd plătești în străinătate cu cardul tău BCR în lei, conversia se face la un curs nerușinat. Din cîte înțeleg, cu cardul ăsta nu se mai întîmplă așa.
Adică cumperi din Germania ceva de 100 de euri, din cardul Revolut se retrag 465 de lei, în timp ce din cardul BCR se retrag probabil 470 sau pe-acolo.

Abia de curînd am auzit și eu de acest Revolut. Încă nu mi-e foarte clar care-i șpilul. Trebuie să fie un clenci undeva. Nu se poate să ai și comisioane zero, și cursuri de schimb mai bune chiar decît la BNR, și încă să mai aibă și ei profit. Trebuie să trăiască din ceva. Care-i clenciul? unsure.gif
*



Pe langa cursul sensibil mai mare, la BCR, iti mai ia si comision la platile cu cardul in afara.


--------------------
ex Dacia Spring 2021 - .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 14 Aug 2018, 09:48
Post #10


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




QUOTE(dizzy @ 14 Aug 2018, 09:27)
macar nu umple forumul de gunoi.
*


Deci intrebarile retorice nu se califica? Serios, daca explicatia lui mars nu te convisese, internetii astia e o unealta puternica de tot, gasesti tot ce iti trebuie.

Continuand: mie imi e util aici-sa, pentru ca e mocca. Daca voiam un card visa sau master la banca mea, mai dadeam vreo 11 euro lunar. Am zis pas, stiind ca am optiunea de a folosi cardul astora de la revolut.
Asadar:
- e mocca, inculsiv admistrarea cardului, a contului si a aplicatiei de internet banking spre deosebire de orice banca pe care am intalnit-o eu pana acum
- pot primi bani de pe cardul altcuiva, trebuie doar sa ii trimit un link, iar el plateste cum ar plati orice altceva pe net (emag, facturi, etc). Desigur, niciunul dintre noi nu platim comisioane.
- pot deschide singur si instant cont in vreo +100 monede
- pot schimba instant la cursuri avantajoase in oricare dintre acele monede
- pot face transactii folosind acele monede
- suport cryptocurrency, desi personal nu folosesc
- plati cu card in orice moneda fara comision, in orice tara, sau online.

Altele nu imi vin in minte, dar pe mine m-au convins. Vedem ce urmeaza, sper sa tina "bula".

This post has been edited by MuciX: 14 Aug 2018, 09:49


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
myr
post 14 Aug 2018, 10:01
Post #11


Membru incepator


Group: Members
Posts: 59
Joined: 13 April 09
From: Bucuresti




apropo de revolut, voua nu va aplica deja conversie valutara cand alimentati dintr-un card de lei?
de ex, daca pun 300 lei pe revolut, observ ca din cont mi se iau 306lei pt ca se face o conversie la euro, desi in revolut ajung cei 300 lei pe care i-am pus eu.
observat pana acum la alimentari din brd si unicredit.


--------------------
ex: Renault Clio III 2011 (ex: Megane II 2003)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 14 Aug 2018, 10:04
Post #12


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Posibil pentru ca ti-au luat aia comision. Dar daca folosesti direct cardul pentru top-up ar trebui sa nu se mai intample asta.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
myr
post 14 Aug 2018, 10:07
Post #13


Membru incepator


Group: Members
Posts: 59
Joined: 13 April 09
From: Bucuresti




ce inseamna sa folosesc direct cardul?
cum spuneam mai sus, fac top-up din aplicatia revolut folosind un card de lei.


--------------------
ex: Renault Clio III 2011 (ex: Megane II 2003)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cocojambo
post 14 Aug 2018, 10:16
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 795
Joined: 4 May 06
From: Bucuresti




Si ce faci cand incepi sa ai probleme cu aplicatia? cum e departamentul de relatii cu clientii? citeam niste review-uri si nu par a sta foarte bine la capitolul asta.

Sunt banii garantati in caz de furt? Daca inteleg eu bine, asta e un fel de card de credit pe care il finantezi tu, practic muti bani dintr-un alt cont in care ai depozite, corect?

Ce faci daca pica aplicatia? mai poti face plati? de ex cu un cont normal poti retrage de la ghiseu in cazul in care pica ATM-urile si aplicatia bancii, la astia cum functioneaza treaba?

This post has been edited by Cocojambo: 14 Aug 2018, 10:18


--------------------
Dacia Logan Ambition 1.5dci 2006 - B-86-...
-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
myr
post 14 Aug 2018, 10:23
Post #15


Membru incepator


Group: Members
Posts: 59
Joined: 13 April 09
From: Bucuresti




tot businessul lor se bazeaza pe aplicatia aia. mie personal mi se pare ca merge mai bine decat orice aplicatie de banking incercata pana acum.
in caz de furt card ii poti da 'freeze' imediat din aplicatie.
pe de alta parte, si la o banca normala poti avea momente cand nu merg cardurile in weekend, asa ca nu poti merge nici la ghiseu.

revolut nu cred ca isi propune sa inlocuiasca o banca pt operatiuni uzuale, ci mai degraba pt operatiuni in alte monede


--------------------
ex: Renault Clio III 2011 (ex: Megane II 2003)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 14 Aug 2018, 10:45
Post #16


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Nu cred ca sunt garantate de regina conturile. De asta nu mi-am mutat salariul la ei inca. smile.gif
Dar sunt alternative. Spre exemplu N26 este laudata si ea. Dar cica nu e la fel de flexibila.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 14 Aug 2018, 11:10
Post #17


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.822
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




am auzit de astia de ceva vreme ... personal eu nu le-am gasit utilitatea peste ceea ce am / folosesc in prezent ..



--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 14 Aug 2018, 11:17
Post #18


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Pai in primul rand ca ar fi mult mai ieftin.
iti poti face un cont fara card la o banca normala, pe care sa iti incasezi salariul si pe langa ala un card mocca de la revolut care iti permite sa faci tranzactii rapid si fara comision. Imi place de mor sa NU dau bani bancilor, mai ales pentru motive inchipuite si doar de ei intelese.
In fine, deja pare reclama, ma duc sa ma spal cu soda pe degete.

Mie imi e foarte util, sunt super multumit de el.

This post has been edited by MuciX: 14 Aug 2018, 11:18


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 14 Aug 2018, 11:21
Post #19


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.822
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Prin contractul care il are compania unde prestez cu principalele banci am niste conditii preferentiala la Trasnsilvania unde am eu contul.

Comisioane nu prea am ... decat vreo 15 ron/an

Banii sunt asigurati, la ailalti nu ... am studiat oferta lor su castigurile pe care le am utilizandu-i nu merita efortul


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 14 Aug 2018, 11:37
Post #20


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.057
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




QUOTE(MuciX @ 14 Aug 2018, 10:48)
e mocca. Daca voiam un card visa sau master la banca mea, mai dadeam vreo 11 euro lunar. Am zis pas, stiind ca am optiunea de a folosi cardul astora de la revolut.


Altele nu imi vin in minte, dar pe mine m-au convins. Vedem ce urmeaza, sper sa tina "bula".
*


Se pare ca si astia au avut probleme cand ti-era lumea mai draga, in weekend. Nu-s scutiti.
Moca am si eu card la Transilvania (fara: comision de administrare cont, emitere sau reemitere card, retragere de la atm sau plata la comercianti). Internet banking nu mi-am luat ca n-am nevoie, da' parca ziceau ca-i cativa lei. Banii sunt garantati (nu depasesc limita) in caz de ceva; dincolo cine-i garanteaza, cei doi rusi care au inceput biznisul la Londra? Orice m-ar convinge, (chiar si banci!) numai rusi nu!
Pe cat posibil, prefer sa nu dau bani nimanui, sau macar cat mai putini, da' sa fie in siguranta, ceva palpabil, eventual un sediu unde sa ma pot duce in caz de ceva sa le sparg geamurile. tongue.gif


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 14 Aug 2018, 11:43
Post #21


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




Pai din ce citesc acolo, problema a venit din exterior, deci si alte servicii/banci care foloseau acelasi procesor au avut probleme.
Cu transilvania am ramas de 2 ori cu pantalonii financiari in vine fix in fata casei de plata. Noroc ca mai aveam un card la o alta banca, pentru ca nu umblu de fel cu bani la mine.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 14 Aug 2018, 11:54
Post #22


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.822
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




si asa te risti cu rusnacii ... este bine .. cand vine vb. de banii prefer siguranta ..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 14 Aug 2018, 12:27
Post #23


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Bănci, carduri, bani...
În aceeași frază cu "siguranță". radmasa.gif


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 14 Aug 2018, 12:33
Post #24


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




Cum sa iti ia 15 lei pe an pentru faptul ca tie iti intra salariul la ei? Nu e vorba de suma, ci asa, ca idee. La Raiffeisen am gratis tot, cu mai multe conturi, carduri in lei si valuta, asigurare de accident, asigurare de calatorie pentru toata familia etc.

Revolut nu e (inca) o alternativa la toate serviciile bancare, nu au depozite garantate, nu ofera credit. Dar simplul fapt ca pot face schimburi valutare avantajoase pentru mine inseamna o economie semnificativa, bani pe care ii luau casele de schimb, plus timpul pe care nu-l mai pierd la cozi. Asadar, pentru mine merita Revolut, ca o completare la pachetul Raiffeisen.

Ca fapt divers, fix acum un euro la Raiffeisen e 4.72 lei, iar in Revolut 4.66. La 100 euro, inseamna 6 lei. O cafea, stiu wink.gif.


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 14 Aug 2018, 12:38
Post #25


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.822
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




imi ia 15 ron/an in total .. 2 carduri la ei + internet banking si tare cred ca StarBT-ul costa de fapt.. si despre Raiffeisen .. sunt super .. de aia m-am mutat de la ei ... de buni si seriosi dupa vreo 12 ani in care am lucrat cu ei ..

Ma rog la Transilvania am tot prin contractul cu compania credite cu dobanda preferentiala daca este cazul ... in general sunt multumit ...

De ce ai merge la case de schimb sa stai la cozi? inafara scot direct de la bancomat in moneda tarii respective ... curs foarte apropiat de BNR ... nu stau sa ma complic sa cumpar cash .. de altceva nu am de ce sa cumpar valuta ..

Daca voi sunteti multumiti ... este perfect ... eu nu am de ce sa il folosesc ... si mie mi-a fost prezentat de ceva vreme de un bun amic ... ca ceva wow ... cand am stat si am vb. cu omul ... si ala mi-a dat dreptate ca ma complic ...

This post has been edited by cj98czh: 14 Aug 2018, 12:41


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MuciX
post 14 Aug 2018, 13:19
Post #26


sunt un om bun


Group: Members
Posts: 9.557
Joined: 19 November 07
From: când în când




QUOTE(cj98czh @ 14 Aug 2018, 11:54)
si asa te risti cu rusnacii ... este bine .. cand vine vb. de banii prefer siguranta ..
*


Nu risc nimic, nu am salariul la ei, dupa cum ziceam. In momentul de fata contul de revolut are sub 6 euro si 21 de lei. Cand am nevoie sa il folosesc pe ala schimb/incarc si imi fac treaba.
Cum spuneam banca de aici iti da card visa/master la vreo 11 euro pe luna. Nu vreau sa ii platesc.

In curand vor oferi si credit, cica, dar nu stiu daca m-as baga. Adica eu nici in "viata reala" nu mai am card de credit.


--------------------
- - -
Un român emigrat este un român salvat.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 14 Aug 2018, 13:20
Post #27


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.057
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




QUOTE(DragosP @ 14 Aug 2018, 13:27)
Bănci, carduri, bani...
În aceeași frază cu "siguranță". radmasa.gif
*


Pai si ce-i mai sigur, sa-i tii la saltea? Deja deviem de la subiect.
La ora asta, serviciul (aplicatia) asta si bancile sunt oarecum complementare si diferite, nu cred ca se pune problema competitiei nici acum, nici in viitorul apropiat. Oricum unele banci (ca tot ziceam de Transilvania, da' or mai fi si altele) nu dorm, au trecut la digitalizarea unor canale, ca sa tina pasul cu tehnologia (si sa reduca din costuri probabil).


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SandelBS
post 15 Aug 2018, 12:02
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 941
Joined: 5 December 09




QUOTE(cj98czh @ 14 Aug 2018, 12:38)
De ce ai merge la case de schimb sa stai la cozi? inafara scot direct de la bancomat in moneda tarii respective ... curs foarte apropiat de BNR ... nu stau sa ma complic sa cumpar cash .. de altceva nu am de ce sa cumpar valuta ..

*



La ING diferenta de curs e de 6-7 bani fata de BNR si ar merge si varianta sa iti faci card in EUR, scoti bani din contul de lei, mergi la casa de schimb unde diferenta e de 1-2 ban fata de BNR si apoi depui EUR in contul de EUR. In afara apoi scoti EUR din cont de EUR fara conversie, care oricum are 0% comision. Diferenta ar fi de 5-6 bani/EUR. Dar asta merita daca ai plecari dese, asa pentru un concediu pe an de 1-2000 EUR nu merita.

De fapt la ING daca scoti EUR in afara diferenta e de vreo 14-15 bani/EUR, 6-7 bani e transfer intre conturile intrabancare.

@Vlad spilul e urmatorul: Revolut astia au disponibil cash sa zicem echivalentul a 100,000,000 (o suta de milioane) USD, impartiti in 20-30 valute cate au ei, in functie de ce tranzactii sunt prognozate.

Tu Gigel, Costel, Ionel va faceti cont sa zicem gratuit si alimentati cardul ala cu bani in lei (20,000) si cumparati 4,000 GBP sa plecati in Londra la cules capsuni. John si George, englezi au auzit ca-i berea ieftina in RO si aia mai bengosi cumpara card premium, platesc comision X GBP (cat o fi) si vor sa sparga 4000 GBP la Mamaia si cumpara 20000 lei. Diferenta de curs de la banci e aproape 0 din ce vad ca zic oamenii deci castigul Revolut este acel comision, pentru ca ei nu cumpara sau vand nicio valuta. Deocamdata. Dar John si George, beti p..a le vine chefu, ori la curve nu platesti cu cardul. Asa ca scoti bani de la bancomat. Iar la mamaia curva de lux e scumpa. Si costa mai mult decat limita de retragere de la ATM (am inteles ca e destul de mica). Apoi baga 2% comision. Si d-aici mai castiga.

Acu inmulteste asta cu cateva mii de utilizatori care fac frecvent asta si de la ceilalti utilizatori care cheltuie sa zicem mai putin (dar sa ne intelegm, vorbim de oameni care ruleaza ceva bani, nu care asteapta vacante de-o saptamana pe 200 EUR in Bulgaria).

Avand bani cash in mai multe valute + depuneri de la noi utilizatori devine din ce in ce mai simplu si ieftin pentru ei, mai ales ca vor depinde din ce in ce mai putin, chiar deloc de tranzactii intre banci. Nu fac altceva decat sa mute bani pe ecran de la Gigel la Jimmy Hummurupapa, dar toti banii stau undeva bine si sigur.

La inceput au si gratuitati dar ulterior nu va mai fi asa. N-o sa dureze mult. Iar daca dureaza mult, mi-e sa nu fie vreo schema prin care au niste vagoane de bani care o sa dispara din peisaj la un moment dat. Suna cunoscut? Sper sa nu fie cazul, pana nu vor fi banii garantati, personal nu voi apela la asa ceva.


--------------------
Renault Koleos 2013, 2.0 dci 173 cp
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 18 Aug 2018, 10:58
Post #29


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




A venit si cardul, dupa fix o saptamana de la activarea contului wink.gif.


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 18 Aug 2018, 11:25
Post #30


membru


Group: Members
Posts: 4.508
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Activarea cardului ti-ai facut-o din aplicatie?


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
30 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topic Topic OptionsStart new topic

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th March 2024 - 10:38
Dacia