Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia Rally Team
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Motor Sport
autom


<span class='edit'>23 Jan 2008, 16:09:</span>
Aceasta melodie mi-a fost data de un bun prieten, vi-o dau si voua sa o ascultati. Superba!!!

<span class='edit'>23 Jan 2008, 16:10:</span>


23 Jan 2008, 16:12:


23 Jan 2008, 16:13:


23 Jan 2008, 16:15:
Alta melodie , data tot de bunul meu prieten. Multumesc!
gotty
chiar ca pentru nostalgici....
semit
asta e Dacia Rally Team wub.gif , nu drifteri obositi de vineri seara wink.gif
CriSTI68
QUOTE(semit @ 23 Jan 2008, 16:33)
asta e Dacia Rally Team  wub.gif , nu drifteri obositi de vineri seara wink.gif
*



radmasa.gif bre vezi ca noi suntem colegi de forum cu ei nu ne punem daciile cu ai lor ca ne cam lasa in urma icon_mrgreen.gif
semit
Cred ca stii la ce ma refer...
SiloS
Eu nu stiu. Poti fi mai explicit ?
semit
Adica niste baieti bine intentionati desigur cu cate o Dacie 1300/1310 ca an de fabricatie maxim 1990 care baga benzina de 10 RON si se dau mari raceri vinerea seara prin diferite zone ale Bucurestiului dar nu reusesc decat sa fie penibili.. sunt cateva dacii vopsite, spalate, curate care merita toata lauda.. dar majoritatea nu, sorry guys. M-am facut inteles acum?

sorin_f39
Atunci aveam piloti. Ludovic Balint, Stefan Vasile, Ovidiu Scobai (copilot), Eugen Cristea, Nicu Grigoras, Aurel Puiu, Dorin Motoc etc. erau piloti! Daca nu ma insel, chiar am avut un echipaj care a castigat o speciala cu Dacia 1300 in Mondialul de raliuri in Grecia, celebrul Acropole Rally.

In ziua de azi pe adevaratii piloti ii numeri pe degetele de la o mana: Titi Aur, Bogdan Marisca, Claudiu David, George Grigorescu. Restul sunt amatori. Mi-a fost dat sa aud acum vreo 2 - 3 ani ca amatorii se plangeau de conditiile dificile de desfasurare: la un raliu ploua tare iar la un altul, cel organizat pe langa Barlad (daca nu ma insel), era prea dificil traseul!!!! blink.gif
Astia sunt majoritatea pilotilor din ziua de azi!
89 WRC
Sunt curios daca cei ce vb despre adavaratii piloti stiu si ce implica sa fii pilot,macar la o etapa de raliu sau de vtm si cam cat costa un aN competitiomal,sunt ferm convins ca habar nu aveti .
Va urez un vis frumos in continuare.
sorin_f39
Eu stiu ce implica sportul asta deoarece am avut sansa de a discuta cu fosti piloti si de a fi pe langa ei cu anumite ocazii.

Faptul ca majoritatea dintre ei fac eforturi mari pentru a alerga in prezent in CNR (si nu numai) este o dovada ca sunt pasionati de raliuri. Asta insa, din pacate, nu ii face si piloti adevarati.

Dar poate tu, WRC 89, esti mai in masura sa ne impartasesti despre tainele acestui sport.
autom
Nu cred ca e bine sa intrati in polemici inutile...........
sorin_f39
Nici nu vreau sa intru in polemica. Eu mi-am spus punctul de vedere vis-a-vis de fostii si actualii piloti de raliuri din Romania.
Astept si parerea altora.
IRONICK
Nu il uita pe Dan Necula.
Schumy1
De BMW-ul lui BOrbely ati auzit prin anii 87 ? dar de Dan Marchidan sau de nea Relu Cladoveanu? si multi altii.....era sa uit .....de Vrajitoru care a decedat din nefericire in urma unui acrosaj finalizat in pom la Galati?

16 Feb 2008, 23:17:
A era sa uit.....ca fapt divers....in momentul de fatza.......la raliu sunt cel mult 10 piloti care merita restul sunt baieti cu bani multi care ii chinuie talentul.......cu parere de rau o spun......sunt masini diferite......care nu scot in evidenta pilotul......ci doar valoarea lui in bani......totul se raporteaza la material competitional....diferentele sunt mari si poate d-asta si lipsa de interes a publicului........pt ca fosilele si dinozaurii sunt din pacate si in acest sport ca in toate domeniile din nefericire.
bodel
QUOTE(semit @ 23 Jan 2008, 18:33)
asta e Dacia Rally Team  wub.gif , nu drifteri obositi de vineri seara wink.gif
*


Prietene, cand o sa vezi o masina din DRT facand tampenii la Carol sa vb.,pana atunci ....shhhi. Numai bine, in rest ptr acei deranjanti de la carol si de pe forum, sa aiba soarta lu` puiu.
semit
Vorba aia .. cine se scuza se acuza wink.gif Nu m-a referit neaparat la clubul vostru intre al carui membrii am cunostinte pot spune chiar prieten/i... daca am gresit imi cer scuze.. daca nu , vorba ta, le urez soarta racerilor urbani.. mai un stalp.. mai un cap de pod smile.gif
cristigeo69
f.frumoase filmuletele...cu toate ca le-am mai vazut de cel putin 5 ori...merita de fiecare data...
bine zis:
semit

moderator cu IQ mic
bodel
QUOTE(semit @ 13 Mar 2008, 21:07)
Vorba aia .. cine se scuza se acuza wink.gif Nu m-a referit neaparat la clubul vostru intre al carui membrii am cunostinte pot spune chiar prieten/i... daca am gresit imi cer scuze.. daca nu , vorba ta, le urez soarta racerilor urbani.. mai un stalp.. mai un cap de pod smile.gif
*



bla bla.. vezi ca puiu cand a iesit din ou a avut alta soarta, s-a facut cocos si a dat cu cocoselul in masa.
CriSTI68
QUOTE(bodel @ 13 Mar 2008, 19:02)
Prietene, cand o sa vezi o masina din DRT facand tampenii la Carol sa vb.,pana atunci ....shhhi. Numai bine, in rest ptr acei deranjanti de la carol si de pe forum, sa aiba soarta lu` puiu.
*



blink.gif sa nu confundam baieti DRT cu idiotii care nu au ce face vineri seara de isi omoara masinile, bodel nici un deranj smile.gif
Ja_Rule
Semit sunt curios cat mai platesti la Sedanu` ala B84964? Ai curaj sa te juri, sa n`ai parte sa`ti platesti valoarea reziduala la masina si sa trebuiasca sa o vinzi, ca toate masinile din D R T sunt pana`n `90?
lord_sith
A mea-i '91..biggrin.gif
Ja_Rule
normal .. cand ai Renault Megane Sedan 2004 dCi , te cuprinde asa o senzatie de nedescris ... te crezi puiu` .. iti vine sa`ti strangi cocoselu`n menghina
semit
QUOTE(Ja_Rule @ 13 Mar 2008, 21:27)
Semit sunt curios cat mai platesti la Sedanu` ala B84964? Ai curaj sa te juri, sa n`ai parte sa`ti platesti valoarea reziduala la masina si sa trebuiasca sa o vinzi, ca toate masinile din D R T sunt pana`n `90?
*




e cumparat cu banii jos stimate user cu 4 posturi wink.gif am incheiat polemica cu dumneavoastra.. pe langa vorba cu cine se scuza se acuza mai era una: cine se aseamana se aduna wink.gif o seara placuta
relu.ralu
cu lentu moldovan are cineva ceva filmulete?
ca tot i-ati mentioonat pe cei vechi...si devarati...au pilotatul in sange...
Daca i-ati da o masina la Lentu moldovan garantez ca si la 70 si de ani ar face pe multi din campionat de rusine
ramm
Apropo de gasca DRT. Saptaman trecuta, vineri sau sambata seara eram pe la Socului cand din dreapta mea se auzea o toba gaurita. Masina era o Dacie (evident, ca de aia am postat aici) 1300, culoare albastru inchis si un sticker pe luneta in partea de sus cu Dacia Rally Team.
Impachetati in ea 4 'peruși' care erau mandri nevoie mare cand tura 'perușul' sef masina.
M-am mirat ca nu a plecat cu 'scârț', probabil consumase deja jumatate din portia de benzina rezervata pe acea seara cand a turat-o in gol.
Din partea mea, racerii astia fara frane merita numai: group_pointing.gif
b 89 wrc
sunt ferm convins ca perusii sau pescarusii tai nu erau amici cu {gasca DTR}cum spui tu poate nu si vazut bine ce scria dar stickerul cu drt de obicei se pune pe parbriz si masina albastra 1300 nu prea am decat eu la drt acolo care nu a fost scoasa pe strada de aproape o luna si asta pentru ca nu am {avut benzina }cum spui tu inearca pe la alte cluburi cu perusi pescarusi ciori etc mai sunt si altii ca exemplu DRC din cate stiu eu ei ai stiker pe luneta o zi placuta si daca ai probleme cu vederea iti recomand un oftalmolog
ramm
Daca 'nu prea ai decat tu' dacie 1300 albastra cu toba gaurita, inseamna ca erau niste impostori care vroiau sa para ca fac parte din clubul vostru ravnit de raceri patimasi.
Cu vederea nu am probleme, multumesc de grija.
A l e x
"Semit sunt curios cat mai platesti la Sedanu` ala B84964? Ai curaj sa te juri, sa n`ai parte sa`ti platesti valoarea reziduala la masina si sa trebuiasca sa o vinzi, ca toate masinile din D R T sunt pana`n `90?"

radmasa.gif radmasa.gif

Incredibil smile.gif
semit
Are dreptate baiatu`, a lui Dsign e 2004 smile.gif
minny
Daca tot vi s-a facut pofta de raliu: Filmul Raliul 1984
Gaby_19_4you
are cineva melodia de la inceputul primului filmulet cu DRT ?? sau macar un nume ceva! va multumesc..
CriSTI68
QUOTE(b 89 wrc @ 26 May 2008, 13:30)
sunt ferm convins ca perusii sau pescarusii tai nu erau amici cu {gasca DTR}cum spui tu poate nu si vazut bine ce scria dar stickerul cu drt de obicei se pune pe parbriz si masina albastra 1300 nu prea am decat eu la drt acolo care nu a fost scoasa pe strada de aproape o luna si asta pentru ca nu am {avut benzina }cum spui tu inearca pe la alte cluburi cu perusi pescarusi ciori etc mai sunt si altii ca exemplu DRC din cate stiu eu ei ai stiker pe luneta o zi placuta si daca ai probleme cu vederea iti recomand un oftalmolog
*



lasa-i ma si pe ei in pace, au participat si ei la un 4tuning fetival si toata ziua vorbesc despre aia, a crescut inima in ei radmasa.gif
ciprianeduard
Nu se mai comenteaza nimic? ca mai sunt "perusii sau pescarusii" interesati pe aici...
turturel
Cand am ascultat si vizionat prima oara videoclipul de la inceputul topicului..miai dat lacrimile..serios. Am numai respect pt cei care au fost implicati in sporturile cu motor in perioada aceea(si acum)..in special la raliuri. Chiar daca nu cunosc istoria raliului din romania atat de bine..imi pot da seama ca oamenii aceia erau niste oameni simpli..cred eu..care au facut din sportul acela o pasiune..se vede dupa chipurile lor ca erau implicati trup si suflet in ceea ce faceau..poate si pt ca nu erau atatea posibilitati la vremea aceea de a concura cu masini performante si alergau cu batranele Dacii..da..batranele noastre Dacii care neau carat din '70 pana azi..mai mult sau mai putin bine..prin gropi si namoale..aceleasi Dacii care le injuram cand le vedem pe strazi sau in trafic..cu rugina pe ele, cu lonjeroane rupte si exemplele pot continua. Dacia este si va ramane in sufletul nostru. Chiar daca conducerea uzinei nea facut sa injuram batrana masina..nu cred ca e cineva pe aici sau pe orice alt forum care sa spuna ca uraste masina Dacia. Asa cum e ea ne tine ocupati pana noaptea tarziu regland un carburator, curatand un injector(astea mai noi), antifonand sau injurand ca nu se aerisesc franele cum trebuie...


as vrea si eu primul filmulet daca il are cineva. titigio2005 id mess.
pe youtube nu are sunet dar pe 220 are sunet..am ascultato si iar mau apucat pandaliile. mimunat filmuletul.
ktalyn.
filmuletul il detin si eu, daca mai esti interesat lasa-mi pm!
turturel
am primit filmuletul..multumesc frumos,ktalyn!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.