Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Zgomot portiera
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Modus
spionu
De fiecare data cand deschid portiera de la sofer se aude un fel de trosnit si usa intampina o rezistenta. Am uns balamaua prin exterior , pe unde am acces, dar tot se aude. Stie cineva o solutie mai buna?
c_costel
si eu am aceeasi problema pe dreapta fata , am consumat un tub de vaselina si degeaba .
242949
Se pare ca nu se unge
sinmaxus
Am si eu un astfel de trosnit. Apare mai ales la orele pranzului cand e caldura mai mare.

Am observat ca defapt agata aripa. Va trebui sa merg la service, pe aceeasi parte am gasit coltul lovit in parcare, ma gandesc sa nu fi impins aripa spre usa.
reculetz
De obicei acel pocnit la balame e din cauza unui "stoper" care tine cursa portierei, e ca la megane prin intr-o capsula sau un alt model asemanator ca la Symbol. Daca e acelasi model ca cel de pe symbol incercati sa strangeti alea 2 piulitze ( cu o cheie de 10 ) iar daca e modelul de pe megane cu capsula de recomandat e sa o schimbati..
sinmaxus
Eu am rezolvat prin repozitionarea aripei, dar se pare ca a fost alta defectiune decat cea semnalata mai sus.
gabi_modus
Confirm aceeasi problema cu deschisul usii (la mine stanga fata), care parca se agata atunci cand vrei sa o deschizi la maxim. In plus usa asta trebuie sa o trantesc mai tare ca sa se inchida altfel imi ramane intredeschisa.
aly_modus
Buna seara!

Va rog informati-ma si pe mine cum as putea sa rezolv problema geamului electric a carui macara s-a defectat si mereu trebuie ridicat cu palmele. Am fost azi in reprezentanta Renault si mi-au zis ca nu se livreaza piese individuale, decat macaraua cu totul si costa 1080 lei. M-am socat!

Multumesc anticipat celor ce se ostenesc sa imi ofere variante de reparatie.

O seara placuta!
gabi_modus
Am postat eu mai multe informatii pe topicul

"Macara geam electrica
help"

succes si daca mai ai nevoie de clarificari nu ezita!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.