Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vodafone, Orange si Europa de est
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
PhilipMorris
Ma revolta acest sistem de santaj aplicat de asazisele mari companii de telefonie mobila din tara noastra. Atata vreme cat platesc acea reincarcare, nu vad normal sa mi se taie dreptul de a folosi cartela, mai ales atunci cand am credit pe ea. Si nici daca ar fi goala, atata vreme cat am platit-o la momentul respectiv. Este un sistem pur santajist, pe care nu il inghit de nici o culoare. Deja le-am scris n mailuri, primind in schimb niste linkuri tot atat de perfide ca si politica firmelor in cauza. Mai are cunostinta cineva de ceva asemanator in Europa, ca eu unul nu am auzit pana acum. asteapta nervos.gif
k0b3
In Bulgaria e sigur la fel, caci am o cartela prepay care nu mai functioneaza neam din aceeasi cauza. Dar ei nu au nici Vodafone, nici Orange smile.gif
Fratzica
ti-ar placea ca jumatate din numerele disponibile pe piata sa fie blocate de cartele goale?
PhilipMorris
Ai perfecta dreptate, dar in opinia mea este o chestie pur administrativa, depinde numai de ei. Dar, repet, atata vreme cat am platit pentru ea, ei nu ar trebui normal sa imi blocheze creditul cumparat. Ma asteptam ca in Bulgaria sa fie la fel biggrin.gif , mersi de informatie.
Laurentziu83
QUOTE(Fratzica @ 17 Jan 2008, 08:41)
ti-ar placea ca jumatate din numerele disponibile pe piata sa fie blocate de cartele goale?
*


Sa inteleg ca, daca eu vreau sa imi fac abonament la Vodafone si vreau numarul de telefon ce l-am avut pe cartela in 2001-2003, se poate?
Fratzica
da, se poate. atata timp cat nu a fost preluat de altcineva.
PhilipMorris
Din cate stiu numarul nu se realoca. Dar e posibil sa ma insel. Oricum, nu i-ar afecta deloc daca ar lasa omul sa vorbeasca in legea lui, de creditul care l-a cumparat. Eu am cartela Vodaconex de 6 ani, si sunt stupefiat sa vad ca de fiecare data tre' sa o reactivez sa pot vorbi. Acelasi - si pentru Za big Orenj Co SA Romania. Am auzit ca la ei e si mai rau.
shteffanivlad
Sa stii ca acelasi lucru il patesti si la SFR sau Orange (Franta). Si asta iti spun ca sunt patit (am stat la ei o vreme si am avut cartele preplatite).
Funny
Este o strategie de marketing..................Daca nu iti convine ai la dispozitie varianta abonamentului si cu asta basta!
Nu intelege cine stie ce,si eu am de prin '99 pre-pay si chiar daca nu-mi convine acea perioada de utilizare a creditului avantajul este ca pot fi sunat nu stiu cate luni pana cand se anuleaza cartela,chiar daca nu mai pot utiliza creditul ramas fara o noua reincarcare!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.