Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Fapte bune 2008
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
biscu
As vrea ca toti cei care simt ca au facut ceva bun si si-a ajutat un prieten, o prietena, un necunoscut(a), vecin(vecina), un animal, pasare, raton biggrin.gif , .....lista poate sa faca cunoscut acest fapt aici. Sunt sigur ca multi o sa aprecieze acest nou topic , iar cei care vor citi continutul lui, vor lua aminte. LET'S MAKE WORLD BETTER
O.A.N.A.
am ajutat-o pe sor-mea sa isi caute sa se mute, iar sambata o voi ajuta sa se mute propriu-zis. Mentionez ca este pentru a 4-a oara in ultimii....fix 3 ani. Se pune?
romeo3108ro
oana cred ca part time ai o firma de asa ceva caci vad ca iti place sa muti bagaje radmasa.gif
adip
Si dupa ce bagam aici faptele bune, le scriem si pe un biletel si ducem biletelul la bradul milennium de la unirii. Ah, sau nu, ca azi dimineata tocmai il dezmembrau smile.gif
LNG
Poate vi se pare un maruntis, dar pt mine e o mare eralizare: am aruncat sosetele si chilotii la cosu de rufe, in loc sa ii las in mijlocul sufrageriei timp de cateva zile (da, la mine e dezordine totala, dar nu uitati, un geniu se descurca bine si prin haos radmasa.gif ).
Mrija
Sper ca anul asta sa fac o fapta buna si sa nu-i cer la mami bani de benzina ca pana acuma radmasa.gif
DrK
pai sa vedem. fapte bune?
1. am salvat vreo 2 oameni de la lopeti in gura
2. am dat zapada de pe strada pentru toata lumea
3. am ajutat un vecin sa il gaseasca pe vecinul care i`a luat locul de parcare smile.gif
4. am scapat un sofer neatent de puscarie
5. am scos vreo 7000E dintr-un cont

Sunt un fel de porumbel al pacii smile.gif
LNG
porumbel laudaros tongue.gif
manucu
daca topicul tot se numeste 2008 va sugerez ca in acest an sa donati sange, ca e mare nevoie.
DrK
@lng: daca nici cu faptele bune nu te poti lauda, atunci cu ce?
LNG
Ma refeream la treaba cu cei 7000E, care nu mi se pare o fapta buna. Mai bine ii lasai acolo sa faca pui smile.gif
DrK
sunt 7000 euro scosi de la firma de asigurare smile.gif
nu-s ai mie. dar ei imi platesc masina smile.gif
eu zic ca este o fapta buna smile.gif
LNG
atunci da biggrin.gif
Laurentziu83
QUOTE(Mrija @ 10 Jan 2008, 23:15)
Sper ca anul asta sa fac o fapta buna si sa nu-i cer la mami bani de benzina ca pana acuma  radmasa.gif
*


Subscriu. Bine, bani de altceva, de carburant (200 lunar) imi puneam singur.
biscu
Observ ca exista interes pentru acest topic, deci i'm happy:)) Go on boys and girls!
antifizic2
am facut o fapta buna:

am chemat gardienii si au amendat un sofer din giurgiu pt ca imi ocupa locul de parcare

unde este fapta buna va veti intreba:

fapta buna consta in faptul ca radmasa.gif urmatoarea data cand vine in bucuresti respectivul va cunoaste unde sa parcheze si unde nu, salvand de la multi nervi multi alti soferi nevinovati biggrin.gif
LNG
A patito si la mine in parcare un sofer de megane, s-a trezit dimineata cu plicu cu amenda in geam. radmasa.gif
Mrija
Dintr-un salar de 550 ron nu prea imi pun benzina singur max 100 ron si la consum de iarna 13% stii ce iese, 250 de km si salut sad.gif

+ rata la calculator
Adila16
Fapte bune pe anul asta?...Ia sa vedeeemmm...

Vreo trei-patru impotmoliti impinsi pe la intersectii sau semafoare...

Deszapezit trotuarul din fata blocului (din lipsa de alta ocupatie, cred), plus certat cu administratorul care a avut tupeul lautaresc sa pretinda ca a platit un om care s-a ocupat de lopatat...c: 243.gif
251.gif

Ce am mai facut?...Hmmm...N-am avut timp pentru ca de pe 2 ianuarie pana aseara am fost zilnic la treaba...Deh... wink.gif
semit
NU am facut. mellow.gif
ssilviu
Asta si cu venitul pe familie ar trebui unite intr-un colt al laudarosilor.
aditasse
Ca o prima fapta buna pe anu asta, ....am cerut o marire de salar la sefu, ..si spre uimirea mea.. a si venit. wacko.gif
(poate trebuia sa postez la coltul bucurosilor ) biggrin.gif
biscu
UP!: biggrin.gif
adip
M-am inscris cu alti colegi sa donam sange.
BOG
Am sustinut constant urmatoarele industrii producatoare de: tutun, alcool, alimentatie publica ( in special producatorii de carnuri pt gratar) etc... icon_mrgreen.gif
semit
In afara de industria tutunului.. pe celelalte doua le-am sustinut si eu puternic blush.gif
sylvester
Mare om biggrin.gif
Kr3atorU
...Mare caracter blush.gif
Cypher4laguna
Pentru amatorii de fapte bune:

http://www.reno.ro/Este-nevoie-de-ajutorul...ru-t113822.html
Vlad B
Azi stateam la coada la bancomat cu un amic, pleaca omul care era inaintea noastra de la el si observ ca ATM-ul era la meniul cu "doriti sa faceti o alta tranzactie?" in engleza.. Strainezul isi uitase cardul cu PIN-ul bagat in bancomat in ROMANIA, tara hotilor!!! Putea sa ramana fara pielea de pe el, totusi a avut noroc. Am apasat pe "No", cardul a iesit si am alergat dupa el sa i-l dau. Un 'thank you' de la domnul respectiv, urmat de 'you're welcome' din partea mea si ne-am vazut fiecare de viata lui.
shteffanivlad
Sincer, cred ca este o atitudine normala nu o fapta buna. smile.gif
UXE
poate ai fost la camera ascunsa tongue.gif


si ca sa fiu On topic


azi am venit cu o ora mai devreme la serv....deci o fapta buna ptr patron smile.gif
CGB
in weekend am scapat un caine de la moarte. taman ma muscase de mana, dar am hotarat sa-l las in viata. nici macar nu l-am batut. acu' sper sa nu turbez.
DrK
ieri am lasat un caine sa treaca strada... radmasa.gif
DjurdjaK
am donat sange ( peste 6 luni o sa donez din nou )
am ajutat o batranica sa traverseze strada biggrin.gif
am acordat prioritate la trecerea de pietoni tongue.gif
manucu
eu am donat ceva banuti catorva persoane care aveau nevoie de ajutor. am mai luat cu masina gratis vreo 2 babute care au vrut "sa am eu de-o bere" si le-am zis "sa aiba ele de-o pastila"
am mai dat vreo 5 saci de haine unor nevoiasi si..cam atat
ramane in plan sa merg la donat si eu sange (am o grupa rara - AB4 RH negativ)
ma gandesc sa deschidem un topic in care cei ce sunt dispusi sa doneze sange sa isi treaca grupa si RH-ul si disponibilitatea de a dona (imediata/incepand cu luna X, etc) pentru a putea fi contactati de cei ce au nevoie...
ceva de genul: (poate fi gasit mai usor pe google)
1. manucu01 - donez sange AB4 RH negativ - disponibilitate imediata
diesel_power
Si eu tot AB4 RH- am, dar il tin pentru mine daca zici ca e asa de rar smile.gif
A l e x
"LET'S MAKE WORLD BETTER"

Sugestie pentru o fapta bune : NU VA MAI BATETI JOC DE LIMBA ENGLEZA. Daca nu o stapaniti, ramaneti pe romana.

Multumesc.
Fuzz
Daca tot e de donat, am donat si eu de 2 ori pana acum si o sa mai donez cand o sa mai faca actiuni de genul. A2+
DjurdjaK
pana se sa organizeze o actiuni la fostul loc de munca, nu prea ma gandeam sa donez. dar dupa ce am asistat la discursul cadrului medical, mi-am pus foarte multe semne de intrebare si m-am decis ca de acum incolo sa donez la fiecare 6 luni.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.