Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme R20
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25
aly_vo
Salutare la toti !
Azi am avut neplacuta surpriza sa ma dau batut de catre 'fiarele' masinii care odata au fost date jos bucata cu bucata, piulita cu piulita si surub cu surub, de mine acum vreo 4 ani si bineinteles puse la loc.
Sa o spun pe cea dureroasa, am vazut cand veneam din germania ca i-mi toceste interior spate dreapta, roata i-mi sta ceva de genul acesta \\ .
Am schimbat amortizoare, arcuri (noi noute), asta acum o saptamana si am pus alte gume (nu noi dar bune). Bineinteles ca roata mea e la fel \\ .
Se poate regla unghiul de cadere sau tre sa schimb bascula si fuzeta ? o fi vreuna putin torsionata ? am desfacut azi toata partea dr si nu se vede absolut nici o fisura sau vreo torsionare a metalului dar nu se stie !!?? Nu prea ma indur sa o trag pe dreapta definitiv, efectiv nu ma pot lipsi de ea. Caseta directie noua, articulatii fata noi, amortizoare (4) noi, interior schimbat complet : scaune incalzite, bord electronic etc; schimbat motor si pus altu de 2.2i modificat (axa came, pistoane, camasi, arbore - marit capacitate si putere), pus A/C si ABS(momentan nefunctional - a crapat ecu), caroseria este impecabila(a fost sablata si grunduita cu grund pe baza de acid) + munca mea de aproape 1 an si bani fara numar tongue.gif . De aceea nu ma pot indura de ea !
Daca ma poate ajuta cineva care a avut R20 si a mai patit , astept raspuns,
aly_vo@yahoo.com 0768951756(mesaj si sun eu)
Un milion de multumiri ! drunksinging.gif
renault19tse
1. Nu renunta la ea sub nicio forma !!! Este o mica bijuterie masina ta.
2. Trebuie sa vezi exact de unde pleaca deformarea. Asta o faci cu un manual de reparatii in mana , masurand toate distantele de pe acolo.
Masoara pe dreapta in comparatie cu stanga dar in oglinda, intelegi ce vreau sa zic ?
E posibil sa fie o fuzeta sau bascula dar pana nu masori nu-ti dai seama.
Am mai vazut problema asta la R20 dar la niste masini neintretinute.

Ai grija de ea ca-i pacat.Mai rar asa masina.
Eu stiu pe cineva foarte priceput la Renault in Bucuresti care s-ar putea uita la masina ta in cazul in care nu-i dai de cap.

Tinem legatura.
Succes.

aly_vo
multam mult de sfat. am fost cu ea la GENERAL AUTOCOM Buzau, sti ce miau spus? Nu are domle' nimic masina, cauciucuri proaste, asta e problema. Adica Firestone sunt cauciucuri proaste, atunci Montana cum sunt? In fine..........
Acum am, sau mai bine zis am avut Michelin, dar zile care urmeaza o sa schimb fuzeta, am mai avut o masina pe care am dezmembrat-o si mi-au ramas piese dar nu stiu cat sunt de bune.
Multumesc inca odata si o sa va tin la curent !!!!!!!!!!!!!! drunksinging.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.