Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Mufa conectare auxiliare
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio III
99AIM
In manualul de utilizare apare ca ar exista o mufa in torpedou de conectare a mp3 portabil,walkman,ipod,pda.....
Eu nu am gasit-o,ar trebui sa am mufa asta?
roty
Ala e "music connexion box" (sau asa ceva). La noi din ce am vazut nu se gaseste pe nicaieri...

Vine standard in Clio 3 Rip Curl (editie limitata in Franta). L-am gasit si pe ebay cu vreo 100 euro (si in sus)...dar nu sunt sigur ca merita. Am investit mult mai putin intr-un cablu de auxiliar si ma satisface smile.gif
99AIM
Deci nu sunt sanse sa gasim cutia asta..... ma interesa numai pt. conectare de stick,in reteaua de dealeri stie cineva daca se aduce?
pauldpn
Si pe mine m-ar interesa acea cutiuta pentru conectare USB.
In legatura cu cablul pentru AUX, pe acesta de unde l-ai luat si ce se poate conecta la el?
La Clio unde este mufa pentru cablul de AUX? Este cumva cea de sub consola centrala?
ovidiu_id
azi am desfacut casetofonul de pe masina
are mufa pentru aux dar cablul nu este , asta trebuie sa il faci sau sa il cumperi
vezi ca mai sunt niste posturi pe forum cum sa il confectinezi
Burete Clio III
Eu il am in torpedou, un cablu de 1 m cu jack normal

6 Feb 2008, 01:59:
doar cablul
99AIM
Poti pune o poza cu el?
Mufa se afla deja pe cablajul cd-playerului si lipsesc doar pinii?
ovidiu_id
cred ca m-am exprimat gresit
Exista locul unde se poate cupla mufa , cat despre mufa am cautat tot torpedoul si nu am dat de ea
Astep un raspuns de la Burete Clio III daca el intradevar o are sau nu, si daca a luat masina din romania, ca daca este ar trebui toate sa le aiba cel putin asa cred.
99AIM
Problema se mai discuta si aici,pare simplu de montat,ia uitati-va:
http://www.forum-auto.com/les-clubs/sectio...et320342-70.htm
Dodone
Face cineva asa ceva,contra cost, pt. masina din semnatura?
roty
Eu am scos mufa prin gaura de la capacul mufei OBD. Parca ar fi croit traseul pentru cablul asta smile.gif
r_vlad
Astazi am confectionat si eu un cablu pentru conectare la intrarea auxiliara. Se aude foarte bine. Eu l-am scos in torpedo iar daca vreu sa il conectez la PDA/GPS e suficient de lung incat sa ajunga pana la suportul de parbriz.
Pret:
Conector mini ISO + 6 pini - 15 RON
Mufa Jack 3.5mm stereo - 1.5 Ron
Adaptor jack 3.5mm - mini jack - 1.5 RON
Cablu 2m - 1.8 RON
Rola banda de izolat - 2.5 RON
Total: 22.3 RON
Aici aveti toate instructiunile necesare. Parerea mea este ca nu merita sa cumparati de la dealer.
ovidiu_id
r-vlad spune-mi si mie de unde ai cumparat mufa +pini ca eu caut de 2 saptamani si nu gasesc.
r_vlad
Cu mufa ISO chiar ca am avut noroc. In primul magazin in care am intrat am gasit si era ultima bucata. Au am luat-o de la un magazin unde si repara electronice. Cand i-am intrebat daca au mufa mini ISO au spus ca nu au auzit de asa ceva. Nu ar strica sa scoti la imprimanta o poza cu mufa.
pauldpn
Mai am o intrebare: sub CD player exista un capac ce acopera o mufa. Aceea pentru ce este?
Eggy
blink.gif ce capac? ce mufa? eu nu am vazut asa ceva
roty
Daca te referi la capacul ala de sub consola (deasupra zonei cu scrumiera), acolo e mufa OBD.
pauldpn
Revin cu o intrebare: La mufa AUX din CD player se poate cupla un cablu la care sa atasez un stick de memorie USB?
Daca da aveti idee cum as putea gasi asa ceva?
99AIM
Doar printr-un mp4 player poti transfera de pe stick pe Aux.
pauldpn
Si conectarea unui MP3/MP4 este o solutie... dar de unde iau cablu?
Pentru mine mesterirea unui cablu de acest fel iese din discutie - nu ma pricep blush.gif
pedro_psh
a gasit cineva cablul ala "mini iso" pe undeva ? in Ploiesti nu exista asa ceva , poate stie cineva de unde se poate face rost, multumesc.
99AIM
Este simplu oameni buni,aveti toate info aici pe forum:

http://www.reno.ro/Cum-Se-Conecteaza-Un-Mp...tie-t41315.html
Bull87
gasiti mufa mini-iso cu jack de 3,5 mm pe www.metrafo.ro
dragos100
mie nu imi recunoaste , aveti idee?
am un jack de 3,5 am incercat cu telefonu, am dat aux on dar degeaba ramane tot radio
andreicalin
Salut,

Am si eu o problema, am cele 3 mufe in torpedou insa in momentul in care bag usb-ul se aprinde ca si cum e conectat insa nu se intampla nimic, dau pe AUX si nimic. Ma poate cineva ajuta ?
man3x
salut tuturor detinatorilor de clio 3 ....recent mi-am montat singur o iesire aux ptr ipod ,tel ...si nici nu mi-am pierdut comenzile pe volan arata estetic si am scos mufa printr-o gauricade pa casetofon ptr cine este interesat astept intrebari.
dan22y
Foarte ok, felicitari... insa s-a mai discutat din 2006 problema asta, si se comercializeaza si pe sectiunea bursa.

Ideea cu mufa in gaura de cass, este buna, insa trebuie mentionat ca se modifica clema care prinde cass-ul dupa rama, acolo, in sensul ca respectiva clema (piedica) se anuleaza.
man3x
da exact asa este ai dreptate trebuie rupt o bucatica din clema si din marginea caset.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.