Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: angel eyes pentru laguna 2
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Modificari si imbunatatiri
ecstasy_4u06
salut. am o mare pasiune pentru masinile cu angel eyes.. majoritatea care le vezi `pe toate gardurile` sunt bmw-urile asa k m-am gandit k nu ar strica sa imi pun si eu pe laguna sa am ceva ce nu mai are nime biggrin.gif sa fie ceva unicat rolleyes.gif asa k mi-am luat 2 inele de angel eyes, albastre, cu leduri de 12v...
problema e k nu stiu sa desfac farul:( tre sa le bag` in camera aia de la far...dar din cate am vazut farul e sigilat bine si cand vrei sa schimbi un bec sau ceva, le schimbi pe la spate... v-as ruga sa imi spuneti daca ati desfacut vreodata `cutia`de la far si cum ati facut.....
C a t a l i n
Daca vrei să cumperi forțat alt far, desfă-l...

Ai văzut pe BMW pentru că sunt "emblema" BMW, și după părerea mea doar pe BMW stau bine, așa cum stopurile clear glass arată bine doar pe Lexus.

Ce draq mă, ți-ai luat Laguna și vrei să o faci să arate ca ultima Dacie împopoțonată cu ouă kinder? radmasa.gif
ecstasy_4u06
sincer..nu cred k i-ar sta rau cu 2 inele de angel eyes.....am mai vauzt si alte masini cu angel eyes...opel astra, hyunday coupe chiar si logan.. de-astea chiar sunt pe strada cat de cat...dar laguna 2 nu am mai vazut la nime
laguna_2_interceptor
- nu te sfatui sa te apuci de sportul asta din 2 simple motive... 1 ar fi ca ai sa distrugi farul si 2 ar fi ca va arata ca naiba avand in vedere ca oglinzile nu sunt rotunde ca la VW, OPEL... ca sa iti faci o simpla ideie cum va arata inainte sa te apucci de stricat pune o emblema de BMW peste rombul renault, fa 2 pasi inapoi si vei vedea ce spun...

L.E. una e sa vezi faruri complet schimbate ar caror oglinzi sunt modificate arhitectural sa dea bine in simbioza cu angel si alta e sa pui tu niste inele de plastic lipite cu super glue in oglinzi patrate, dreptunghiulare etc...
C a t a l i n
Ai avea în far aceleași țigănisme ca orice Dacie tunată cu zorzoane din obor...

Asta vrei? radmasa.gif

Te-ai gândit vreodată de ce nu ai văzut BMW cu inele albastre? (citește Codul Rutier)
renaultforever
io nu suport nici pozitiile fata albastre, nu mai vorbesc de cerculete ,etc. dau o senzatie de.....ieftin....bazar...mai lipseste un Nike pe luneta si ala esti tongue.gif
ce draq, ati vazut vreun seria 5 sau a6 impopotonat? pur si simplu nu merge, sunt masini serioase.. mad.gif
ecstasy_4u06
chiar steme de nike nu pun eu radmasa.gif dar nush ce nu-i asa serios la niste inele de angel eyes in far.. oricum dimensiunile le-am luat din `camera` aia dreptunghiulara din far si o sa stea inauntru la fix...
..acuma nush ce sa zic fiecare cum ii place..dar nush cum o sa le bag inauntru
Chitaristul
Si mie mi-a suras ideea cu cercuri dealea in far , dar dupa ce m-am interesat am inteles ca nu exista faruri cu cerculete pentru laguna mea... si dupa aia m-am gandit la ceea ce a zis: laguna_2_interceptor in primul lui post smile.gif)...arata ca naiba emblema de la BMW pusa peste rombul de la renault... iar laguna este o Doamna asa k nu merita sa faci asa ceva ...daca tot vrei sa faci tuning pe ea pune niste xenoane si bucura-te de ele!:D
ecstasy_4u06
laguna 2 chiar ii o masina care ar arata fain cu un body kit pe ea in comparatie cu alte modele de renault...pacat k nu se gasesc asa ceva la noi unsure.gif ....ii genu de masina sportiva care arata foarte bine cu unele modificari estetice..parerea mea
renaultforever
nu te apuca pentru ca asa cum a mai spus si laguna_2_interceptor, o sa rupi farul(ca alta solutie nu e, cred)...si nu-s ieftine..

26 Dec 2007, 12:44:
plus demontat tot botul masinii...ehe..munca nene..
C a t a l i n
Rectific, pune-le radmasa.gif

Nu contează că o sa spargi oglinda farului...

Se vor potrivi de minune cu pozițiile albastre deja existente, și cu vopseaua (creta) albă de pe talonul anvelopelor... radmasa.gif

Și apoi ține bine de talon... Să nu fi 2furious când ți-l vor sălta...
gotty
sunteti un pic cam rautaciosi cu omul...el v a cerut sfaturi despre dezmembrarea farului,nu daca arata bine sau nu....in alta ordine de idei,cred c ar fi fost mai bine daca ti cautai faruri custom angel eyes pt laguna...nu stiu daca exista dar ar arata mult mai bine decat inelele astea....inelele le ai putea folosi in jurul boxelor daca tot vrei sa ti luminezi masina....wink.gif
ecstasy_4u06
no acuma hai sa nu chiar bagam mana ca nu`s yo singuru cu pozitii albastre...
mai sunt si alte masini cu cerculete de angel eyes care nu-s din stock...
..si aia` nu-i creta alba k e creion special pt inscriptionat pneuri de pe autoaccesorii.ro
Chitaristul
QUOTE(gotty @ 26 Dec 2007, 14:00)
sunteti un pic cam rautaciosi cu omul...el v a cerut sfaturi despre dezmembrarea farului,nu daca arata bine sau  nu....in alta ordine de idei,cred c ar fi fost mai bine daca ti cautai faruri custom angel eyes pt laguna...nu stiu daca exista dar ar arata mult mai bine decat inelele astea....inelele le ai putea folosi in jurul boxelor daca tot vrei sa ti luminezi masina....wink.gif
*



Ziceam mai sus , dar cred ca nu am fost destul de clar ... NU EXISTA ANGEL EYES pt laguna sad.gif( ...doar daca mergi la o firma de tuning care s-ar baga sa modifice farurile...si nu tare cred eu ca gasesti ca multi nu prea se baga sa modifice laguna... deci totusi eu raman la concluzia ca pui niste xenoane faine si te bucuri de ele!:D
laguna_2_interceptor
- faruru cu angel pt laguna 2 nu exista... nu cred ca vor exista...

- de ''facut'' e chin curat... nu poti dezlipi un far de Laguna si Renault dupa 2000 in general decat sacrificand ori carcasa din spate (neagra) ori cea transparenta din fata...

- daca vrei cu adevarat sa te apuci de asa ceva ai urmatoarea varianta: faci rost de inca 2 faruri de laguna, te apuci sa le desfaci... la un set sacrifici spatele la unul scarifici fata... iti faci damblaua cu angel (dar repet va da ca naiba rotund/patrat) dupa care te apuci si la imbini la loc cu silicon universal transaparent care etanseaza si lipeste in acelasi timp... alta varianta sa le ''bagi'' nu ai...

- am uitat sa mentionez ca dezlipirea trebuie facuta sub o lampa de uscare fortata a elementelor vopsite in alta parte decat in cabina de vopsit... setata undeva la 70 de grade in reprize de cate 5 minute... scoti, dezlipesti 2/3 cm pui la loc... nu te teme nu se topeste nimic... bafta
rmg
Si la BMW-urile care le-ati vazut pe strada cu A.E. si nu aveau din fabrica, se desfac farurile. Problema e sa gasesti setul pt Laguna.
@ecstasy_4u06: ti-am dat un link pe PM pe un alt forum la unul din baietii care se ocupa cu asa ceva. am inteles ca si monteaza si lucreaza ff ingrijit. Incearca si vezi ce poate face pt tine.
laguna_2_interceptor
- da, numai ca la unele masini ''sticla'' sau de fapt plasticul transparent nu este LIPIT de restul farului ca la noi... e o uriasa diferenta... una e sa ai sticla prinsa cu clipsuri si alta e sa fie lipita... crede-ma ca stiu ce vorbesc... le poti baga doar prin teleportare ca alta varianta nu exista fara sa distrugi farul...
rmg
Sunt lipite si la BMW. Dar nu desfacutul farului e problema, ci unde gasesti set pt Laguna!
laguna_2_interceptor
- ma faci sa rad... acum serios... tu ce intelegi prin set de laguna? inele gasesti cu titlu de universale, si pe diferite marimi... daca ar exista set de laguna ar fi probabil patrate si nu rotunde ca sa respecte configuratia oglinzilor... si mai exista pentru diverse modele de BMW mai vechi care nu au din fabrica faruri cu a.e. produse de firme de tuning cum ar fi FK, in.pro etc si care inlocuiesc pe cele vechi (ar fi fost ideal daca ar exista si pt laguna)... aceste firme mai fac si pentru alte marci dar la care se preteaza... pt laguna se pare ca nu... montatul prin dezlipire va lasa urme asupra farului inevitabil, va arata ca naiba pe unele masini cum este si cazul de fata sa nu mai spun ca va aparea condensul in faruri cand ploua, umiditate atmosferica, spalat masina etc...
Lagunianul
Hey ! Lasa Laguna asa cum e.. sunt frumoase engel eyes dar nu cred ca merita Laguna asa impopotonare.. sa fim sobrii..poate daca ai gasii patrate cumva cum au unele Audi .. poate ca da.. dar nici asa.. pentru ca forma farului e altfel.. daca ai gasii trapez , desi ma indoiesc..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.