Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Stergatoare parbriz - functionare ciudata ?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
sobolan
salut ! deschid si eu un topic in speranta ca ma veti lamuri si voi cu ceva.....
problema ? este la stergatoare....in momentul actionarii mai lungi a sprituitorului parbriz mai lung se declanseaza stergatoarele de trei ori....daca actionez mai scurt se declanseaza o data....
cand actionez mai lung si tre sa stearga de tri ori si in timp ce sterg mai sprituiesc un pic se opresc normal jos....adica nu mai sterg de trei ori...se intrerupe cicul....e normal asa? dry.gif
sorin_
Prima parte cu actionarea stergatoarelor de 3 ori sau 1 data e normala, scrie si in cartea masinii. Partea a doua nu stiu.
cmandrei
QUOTE
cand actionez mai lung si tre sa stearga de tri ori si in timp ce sterg mai sprituiesc un pic se opresc normal jos....adica nu mai sterg de trei ori...se intrerupe cicul....e normal asa?


Asta nu cred ca e tocmai normal ... dar oricum nu avem masini identice si deci nu stiu sa spun daca e ok sau nu ... cert este ca la a mea ... daca sprituiesc lung sterge de trei ori ... daca in timpul asta mai sprituiesc mai face de trei din momentul in care am sprituit ...
Kr3atorU
Daca sprituiesti mai intai lung, si apoi scurt, la stergator ramane ultima comanda, deci sterge o data apoi se opreste, asa e si la mine, si inginereste vorbind, e corect blush.gif
Ulptima comanda e executata, netinand cont de cea anterioara.
sobolan
ok...va multumesc...m-am linistit smile.gif ...am crezut ca functioneaza aiurea.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.