Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: BMW-unicat
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
daniM
[attachmentid=1627424200][attachmentid=1627424201][attachmentid=1627424202][atta
chmentid=1627424203][attachmentid=1627424204][attachmentid=1627424205][attachmen
tid=1627424206][attachmentid=1627424207][attachmentid=1627424208][attachmentid=1
627424209][attachmentid=1627424210][attachmentid=1627424211][attachmentid=162742
4212][attachmentid=1627424213][attachmentid=1627424214][attachmentid=1627424215]
[attachmentid=1627424216][attachmentid=1627424217][attachmentid=1627424218][atta
chmentid=1627424219][attachmentid=1627424220][attachmentid=1627424222][attachmen
tid=1627424223][attachmentid=1627424224][attachmentid=1627424225][attachmentid=1
627424226][attachmentid=1627424227][attachmentid=1627424228][attachmentid=162742
4229][attachmentid=1627424230][attachmentid=1627424231][attachmentid=1627424232]
[attachmentid=1627424233][attachmentid=1627424234][attachmentid=1627424235][atta
chmentid=1627424236][attachmentid=1627424237][attachmentid=1627424240][attachmen
tid=1627424241][attachmentid=1627424242][attachmentid=1627424243][attachmentid=1
627424244]
ady85btz
foarte reusit si totodata foarteee vechi
dumid
Urat, foarte urat!!!
MuciX
masina asta nu mai arata de mult asa...
danutzu_nid
acum e portocalie ....
bear_mc
Nu imi place eleronul. In rest masina e ok.
ramm
Mie mi se pare cam tiganeala..as fi modificat-o numai la putere, muzica aia e aiurea, ingreuneaza masina degeaba.
C a t a l i n
Prea stridentă... Așa este, muzica n-are ce căuta acolo... Nici 10.000 de ceasuri...

Diuzele de spălat parbrizul luminate sunt dovada clară... radmasa.gif
dizzy
Mi se pare de un prost gust indoielnic!
argon
Pun pariu ca e indoita tabla portbagajului in zona de prindere a .... chestei aleia numita de unii eleron 04.gif
R19/16v
4tuningish smile.gif
diesel_power
Eu is curios la ce ii trebuie turometrul ala suplimentar gradat pana la 10.000rpm? Atata timp cat motorul nu va depasi probabil niciodata 6500.
Overall pare a fi un tuning de prost gust... dar nici fan bmw nu sunt.
R19/16v
QUOTE
Masina la ora actuala valoreaza o carutza de bani dar spre dezamagirea voastra nu este de vanzare


A cui e dezamagirea asta? user posted image
cosmin_2300
Nu stiu cine a scris asta ... dar nu as vrea masina asta ...

un lucru de-a dreptul ... ciudat ... are 10.000 de ceasuri ... dar kilometrajul de pe bord e in mile ... mai las-o dracu de treaba !

19 Dec 2007, 14:12:
Ca sa nu mai zic de greutatea pe care o adauga masinii amplificatoarele , difuzoarele , neoanele , eleronul , etc etc etc .... plus ca acestea consuma curent => putere scazuta a motorului ... Asta ma face sa cred ca masina nu e pentru curse ... e facuta de un fan NFS ( si nu vreau sa ironizez ... )


daca gresesc rog pe cineva sa ma corecteze !!!
fiderzen
masina arata asa prin 1999,2001...2002..apoi a primit alta infatisare,si a castigat mereu lucul 1 la concursurile de tuning .... oricum maisna acum este portocalie si arata mult mai bine fata de cum arata pe atunci..tineti minte ca pe vremea aia majoritatea aveau dacii cu NIKE pe luneta si mileuri pe bord smile.gif))
ca motor din ate stiu avea,sau inca are un 2.7,si compresor sau ceva de genul blush.gif
C a t a l i n
Cu bara aia față a câștigat locul 1? radmasa.gif Cu pleoapele peste angel-eyes? radmasa.gif Calandrul e cam descleiat în prima poză... biggrin.gif

Juriul a fost foarte obiectiv înseamnă... Să fi fost vot în familie? Sau nepotisme?biggrin.gif

Turometrul din bord e la 0 rpm, iar cel de pe montantul A e la turația de ralanti... Excelent...

QUOTE(fiderzen @ 19 Dec 2007, 13:30)
pe vremea aia majoritatea aveau dacii cu NIKE pe luneta si mileuri pe bord smile.gif))
*


De parcă "supercar" scris pe parasolar, sau Ambipur în bord e mai cool...
cosmin_2300
Fiderzen ... acum imi place cum arata la exterior ... sincer ... dar sper ca a renuntat macar la o parte din indicatoarele de bord ...
ramm
Noroc cu 'abtipildul' din autovit cu 'supercar'. Ala face toata masina wink.gif Astia de pe 4tuning chiar cred ca orice zboara se mananca?
off-topic am un Logan aproape o sa-i fac o poza sa va prapaditi de ras.
cosmin_2300
Eh ... nu exista padure fara uscaturi ... dar fata de ce era la inceput , eu zic ca e MUUULT mai bine .... parerea mea smile.gif

19 Dec 2007, 14:55:
P.S.: eleronul tot mi se pare prea mare ... chiar daca masina are tractiune pe spate ... eleronul tot mare e ... parca e sarma de intins rufe icon_mrgreen.gif
fiderzen
primele 3 poze erau facute pentru revista chiar;) tomai de aceea avea abtipildul pus,...nu are supercar pe parbriz wink.gif .....faza cu ambipur...fiecare cu gusturile lui.. fiecare evolueaza,tuningul inghite o gramada de bani
e usor sa criticati...daca nu va place tuningul nu inteleg de ce va agitati atat sa va credeti zmei...aaa..am uitat,romanul este cunoscatorul suprem wink.gif
am uitat,eleronul nu mai este smile.gif
cosmin_2300
Atunci , cel putin la exterior ( ca interiorul nu stiu cum arata ) arata foarte bine smile.gif Parera mea !
C a t a l i n
Decât tuning fără gust, mai bine mașină "de fabrică" cu dotări mai multe... smile.gif

Și știi de ce critic, pentru că se idolatrizează niște chiciuri împopoțonate...


Nici ou kinder pe antenă, nici parapet fixat pe portbagaj nu e tunning, așa cum nici tăiatul arcurilor nu înseamnă lowrider...

Iar în tunning degeaba ai bani, dacă nu știi ce să faci cu ei...
dumid
Ce bine ca nu vedem des asa ceva pe strazi!!!
sqryn
era cam sorcova la interior. o gramada de ceasuri nici nu mai stii care ce indica. cea mai naspa faza, luminitele de la duzele de parbriz. tuning din asta pot sa fac si eu. pacat de masina.
in partea a 2-a arata mai ok, dar pragurile si spoilerul spate par cam badarane, se vede ca sunt puse. as fi optat pentru ceva mai discret cu linii mai fluide, nu asa in colturi.
Ii statea mai bine albastru/verde la inceput.
Arata mai bine asta din atasament, era de vanzare pe ebay
mully
masina arata acum MULT mai bine decat atunci ..
OAP
Si-au batut joc de masina. Ce-i tiganeala aia?
sorin1983
sa ii schimbe cineva titlul... ca asa mai toate sunt unicate! oricum masina la look a castigat premii smile.gif prin 2000 parca eram in troleibuz si a trecut pe langa noi... toata lumea se uita... mama ce masina... ia uite cum e smile.gif) asta cand era verde... acum porto arata mai bine.
sdj_ro
arata ca o hazna,sincer si-au batut joc de masina aia, radmasa.gif
Bliss
Si-ai aflat daca trag la luminitele albastre de bemeve ca mustele la bec?
C a t a l i n
Numai cele bipede...
daniM
nu stiu a cui e,am gasit pe net si le-am pus aici,inclusiv comentariul
sergiuhusca
Da...Loganul e cel mai tare....
R19/16v
Nu domnule Husca, dar nici BMWul de mai sus.
sergiuhusca
Nu o sa aiba un Logan ce are Bmw-ul ala chiar si in varianta simpla fara "tiganisme" cum spuneti voi...nici in veacul veacului!Dar,poate e mai frumos Loganul cu bandourile lui negre si cu crapatura pe care o are in bord modelul; fara airbag si pt pasager!Si mai stii...eu cred ca fuge si mai tare decat BMW-ul ala!Hai sa fim realisti ca eu nu ma trezesc sa spun ca Tico e super masina!
R19/16v
Realisti? Hai sa fim realisti!
Cat face Loganul? Cat face BMWul?!
sergiuhusca
Pai un Bmw ca ala fara "tiganisme" eu cred ca face cat un Logan nou chel!Dar consider ca e mult mai bun si mai fiabil decat Loganul!Si...daca tiar da unul un BMW ca ala fac pariu ca nu lai refuza si teai da cu el prin targ!
R19/16v
1. Poti sa fi deosebit de convins ca as refuza BMWul fara ezitare.
2. Te rog sa incerci sa te exprimi cat de cat corect gramatical.
3. BMWul are minim 9 ani vechime!
4. "Considera" in continuare! wink.gif
5. Nu cred ca e in interesul tau sa continui cu comportamentul asta 4tuningish aici.
sergiuhusca
In primul rand oricine mai greseste!Poate si tu!Si nu cred ca a stat careva sa te fac agramat!Si...nu cred ca am avut un comportament deplasat!Dar...deja devenim off-topic!
A l e x
Nu-mi place masina, nici cum arata atunci, nici acum. Asta e, oricum eu nu sunt un fan prea mare al tuningului "rice" promovat de Fast and The Furious...

Oricum, daca asa arata masina in 99-00 cand majoritatea posesorilor de masini tunate de atunci erau in generala are tot respectul meu...
R19/16v
Alex, eu am zis ca are minim 9 ani pentru ca modelul respectiv de BMW s-a fabricat intre 1991 si 1999.
M i h a i
Nu-mi place masina deloc...exteriorul mi se pare foarte urat...despre imbunatatirile tehnice ma abtin sa spun ceva...Oricum gusturile nu se discuta...mie unul nu imi place sub nici o forma...Stock mi se pare mai frumoasa... wacko.gif (am avut ocazia sa intalnesc masina in trafic)
han_1.6 mpi
foarte frumoasa masina. mi-ar placea sa o am.nu as putea sa imi permit sa o intretin. o masina veche e veche oricat s-ar aduce laude si aplauze... deci inevitabil schimbi din cand in cand piese.


dar ce ma amuza este faptul ca numarul cailor este secret...multi la numar. imi aduce aminte de a seiszszsz ala din spania si dusmanii care moareeeee ca valoarea e mareee.
caktuss
deci nu-mi place

n-are suficiente ceasuri radmasa.gif
fanu_WZI
intrebarea de baza ar fi ce cauta CTL-ul pe forum la reno? si de ce se discuta atat de aprins pe marginea unui BMW care nici macar nu mai arata ca in pozele alea?
Acum arata mult mai bine din punctul meu de vedere si foarte rau din punctul altora.
Nu va avantati in discutii despre cati ani are, ca daca i-a schimbat motorul , i-a sudat ranforsari, i-a schimbat toate consumabilele si suspensia etc. a schimbat 90% din masina nu mai are varsta. Are o varsta nedefinita si un numar de kilometrii irelevant.
Arata ca dracu daca ne uitam acum la cum arata in 2000 dar arata binisor pentru acea vreme. Chici-ul din interior e chici si acum si era si atunci. (intr-o mai mica sau mai mare masura in functie de gusturile fiecaruia)
R19/16v
Te inseli! Se discuta pe marginea unui BMW care arata asa. Conteaza cand?

22 Dec 2007, 11:37:
Te inseli! Se discuta pe marginea unui BMW care arata asa. Conteaza cand?
zax
QUOTE(dizzy @ 19 Dec 2007, 13:48)
Mi se pare de un prost gust indoielnic!
*



Mie mi se pare de un prost gust evident!
BogdanX
Nu va ce legatura are loganul in toata povestea asta? Tot timpul e cate unu, mai destept, care aduce loganul aiurea in discutie.
In fine, bmw-ul acela, asa cum e in poze, e tiganism. La fel de naspa era, din punctul meu de vedere, si in 2000.
Sunt de acord cu un coleg de forum, de mai sus. Nu are destule ceasuri!
Nico dCi
Despre ce vorbim aici? intrebare.gif
gicanu
Cainele moare de drum lung ....
R1der
un rahat de tuning
eleronul ala spate ca "sarma de intins rufe" se pune mai mare insa in conditii studiate in tunel
10000 ceasuri denota faptul ca e cam taran si ca la o adica se incurca in ele si nu stie in care sa se uite

BMW-ul asta e bun de agatat proastele sau cum le spunem noi cei pe 2 roti acestor fel de muieri: maimute ca se schimonosesc pana le baga si pe ele cineva in seama

Sunt multi cu bani care au modificat la exterior si la motor masina pe care o au dar nu cu prost gust
Parerea mea e ca unei masini ii sta mult mai bine modificata doar la motor decat interior si exterior pt ca sunt convins ca in nici un caz si in nicio liniuta nu se ating 350 km/h ca sa isi ia zborul

Deci ne pi.am pe pe BMW-ul din vitrina biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.