Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VIDEO] Dedicat fumatorilor
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Clipuri video > Clipuri Diverse
Forum Bot
R19/16v: <br /><center><object width="425" height="350">
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/MQx2JoKvsx4"></param>
<embed src="http://www.youtube.com/v/MQx2JoKvsx4" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350"></embed>
</object><center>
ramm
popa.gif inca o data: felicitari fumatorilor ptr munca depusa cu fiecare tigare
bobo77
M-a facut sa sting tigara in timp ce urmaream clipul 04.gif totusi erau 400 de tigari,ma incurajez singur ca fumez doar 15 tigari pe zi...
R19/16v
Eh atunci in clipul ala era o luna de fumat, in cazul tau...
pastrama
Nasol. icon_mrgreen.gif
111.gif
ady85btz
multa rabdare a avut baiatu ala,dar pacat ca si-a irosit timpul degeaba sleep.gif
Mirciulik
cand cineva fumeaza mai si expira aerul ala....deci nu cred ca ramana tot tutunul in plamani. In filmulet...sunt captate de apa intr-o proportie mult mai mare.
cata87
dar la 10 tigari pe zi in 40 de zile fumezi 400 de tigari...si anul are 365 de zile....iar altii fumeaza decenii intregi...oricum nu e sanatos
sqryn
la cat fumez cred ca ar trebui sa se vada ceva la radiografie, nu e chiar asa. Oricum e ingrijorator. Sper ca in o buna zi sa ma las si eu de fumat.
OVIDIUS
Sinistru... unsure.gif
b76bgaarh
asat cu fumatul ucide...depinde de fiecare....sunt exemple de fumatori care au fumat pana la 80-90 de ani.......

acum .........la ce poluare e in bucuresti........fumam cam toti...fie ca ne convine sau nu......
2dor
Brrrrrrrrr...
adi_ar
Dupa foarte (prea) multi ani de fumat, m-am lasat prin 2001-2002, nu mai tin minte !
Daca doreste cineva sfaturi il ajut, e simplu, te lasi pur si simplu !
- Insomniile, bufeurile si alte "scuze" sunt povesti,
- singurul "substituent" este activitatea sustinuta si ocupatia
- cand hotarati sa incepeti "cura", urcati 5 etaje pe scara si continuati s-o faceti in fisecare zi, cel putin o data. Veti constata cu multa satisdfactie ca dupa 2-3 zile urcatul devine muuuuult mai usor iar senzatia de "sufocare" si gafaiala dispar. Va fi un stimulent pentru voi;
- "reteta" este la "etajul superior",
- nu trebuie sa-i sacai pe altii cu asta si nici sa pozezi in victima;
- daca astepti aplauze, ai pierdut ... desi o sa te unga pe suflet "oftica" celor care n-au reusit (aici nu sunt fair dar scopul scuza slabiciunile biggrin.gif )
- incercati in aceasta perioada, pe langa cat mai multa ocupatie, sa faceti miscare aeroba, jucati tenis, badminton chiar ping-pong, faceti plimbari pe dealuri cu pante care sa va "forteze" necesitatea oxigenarii si va da ocazia sa expectorati.

Singurul inconvenient va fi ca veti avea tendinta de ingrasare, ceea ce se poate rezolva printr-o "reorganizare" a dietei, reducerea aportului de calorii si miscare.

Succes !


PS
Nu-i pot ajuta pe cei care au incercat deja saptamanal, prin dezbateri si suete la o cafea (cu tigara) ! smile.gif
dorriinn
decat sa ma iau de fumat mai bine trec pe bautura biggrin.gif
LNG
E vreun clip cu ce se intampla de la prea mult sex? radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

Ideea e ca in realitate nu fumezi in cateva ore 400 tigari, si ca intre timp plamanii se mai curata (i.e flegmele matinale).

DrK
si bautura prosteste... care-i problema? o sa ajungem toti americani??
Duyu
Felicitari R19/16v pentru filmulet! wink.gif

Morala: "Fumatul dauneaza grav sanatatii!" si nu numai a celor care fumeaza, ci si a fumatorilor pasivi... sad.gif
Vanzatorul de Iluzii
Si eu am fumat, cate doua pachete pe zi. Ce observatie pot sa fac este ca fierberea la sec ar fi trebuit facuta sub vid pentru a evita carbonizarile suplimentare. Cu ce avea acolo putea sa faca usor treaba asta. Acum nu ca rezultatul ar fi foarte mult denaturat dar sa nu mai aiba de criticat carcotasii ca mine.
Incercati sa fumati folosind un tigaret obtinut dintr-un tub de sticla de cca 15cm rasucit la cald pentru a favoriza contactul fumului cu peretii reci. Surpriza, extrem de rapid gudroanele vor condensa pe sticla si veti avea posibilitatea de a vedea ce trageti in piept.
Hora_ce
http://www.scribd.com/doc/49762/Allen-Carr-carte-antifumat

sunt o gramada care au citit cartea si s-au lasat de fumat... a mai fost cred topic pe aici da nu-l gasesc sad.gif
V a L y O
"fumător de până la 100 de țigări pe zi"...asta inseamna 5 pachete...o tigara la 10 minute. Din ce am citit la repezeala cartea asta seamana cu una din reclamele de la TV in care o tipa/tip bucatar incerca sa iti vanda o tigaie magica/solutie de curatat vase etc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.