Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Service autorizat Tulcea?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Service autorizat Renault
Pages: 1, 2
babanu
Stie cineva care e treaba cu service-ul din Tulcea??
AndreiPavel
In Tulcea Service-ul autorizat pentru Dacia Renault il gasesti la reprezentanta Renault STAR SERVICE.
Ca locatie, il vei gasii imediat dupa intrarea in oras, mergand tot inainte pe strada Babadag, pe dreapta. Are si o benzinarie langa.
Serviciile sunt OK, dotarea este buna, preturile sunt ca la orice reprezentanta RENAULT (am impresia ca sunt standard, nu stiu sigur). Trebuie sa iti faci programare pentru o eventuala interventie deoarece fiind singura reprezentanta din oras si judet, este destul de aglomerata.
babanu
multumesc pentru informatii.
rino
Preturile NU SUNT CA LA ORICE REPREZENTANTA RENAULT. Fiecare dealer are propriul adaos la piese.

Am ajuns odata in Delta si am avut nevoie de o interventie .... nota 6 (SASE cu indulgenta).
HDG
rino, de ce ?
babanu
chiar asa ,de ce???
babanu
joi sunt programat la revizie la ora 12.30.voi reveni cu detalii dupa.
rino
Numai vrajeala din front desk (service) a fost de apreciat in rest mecanicii sunt nulitati ... a si nenea de la computer la fel. Poate de atunci sunt imbunatatiri.
95puf
Asteptam impresiile Babanu'.
HDG
Eu am fost ieri, m-au schimbat mp3-playeru pe garantie, am lasat masina la 9 jumate acolo, pe la 10.30 m-au sunat sa merg sa o ridic, pe langa mp3 le-am zis sa-mi echilibreze si rotile. Cand am ajuns acolo masina era curata si gata de plecare smile.gif

P.S. nu am platit nimic, nici macar echilibratul.
babanu
Pot spune ca sunt neasteptat de multumit de acest service. revizia a durat 2 ore si s-a efectuat ca la carte.foarte curat ,nu mi-au murdarit absolut nimic ,scaune si volan protejate cu folie,manusi de plastic de unica folosinta cand se urcau in interior.precizez ca pt. schimbul de ulei sa dat jos scutul si nu ca la C-ta unde scurg uleiu pe scut si de asemenea dat jos torpedoul pt. introducerea fara rupere a filtrului de polen.am putut sa stau langa masina tot timpul si am primit detailat expicatii cu operatiunile efectuate.pretul 430 ron si proba dupa terminarea reviziei cu inginerul care mi-a deschis comanda.Recomand cu mare caldura ,eu cel putin acolo voi merge de acum inainte.

19 Apr 2008, 15:44:
o sa scanez lista de operatiuni si factura si o sa vedeti mai bine despre ce a fost vorba in cazul meu.
rino
vad ca insisti .... EU NU RECOMAND!
petrini
D-le RINO pe cine ati recomanda?Sa nu-mi spune-ti ca pe cei din C_TA.Am avut o experienta neplacuta cu ei si voi mai avea inca una chiar daca nu vreau.Vezi service autorizat C_TA.
rino
Subscriu si la TSI cu circumstanta agravanta ca sunt mai vechi dealeri/service renault decat Star Service (subscriu in sens negativ) (ups ... ring a bell to you?)

revin cu detalii CURENTE despre SS
- PROGRAMUL PENTRU PIESE (de schimb) ESTE NEACTUALIZAT. (din doua motive sunt multe coduri care nu pot fi comandate de la Tulcea, iar preturile, pentru reperele existente au valori FOARTE MARI cam de cativa ani.) ... hai 3 motive ... nu au oferte speciale.

- Se simte acel "e piesa aia de vina" (dupa ochi/ureche) FARA A FI FACUTA O VERIFICARE STRICTA ASUPRA PIESEI RESPECTIVE (pentru un Logan) (Meseriasul pe nume Dumitrascu sau Dumitrescu)

Te pui si schimbi si e DEGEABA. (si daca e DEGEABA, nu cumva e BATAIE DE JOC fata de tine - CLIENT) (si daca nu te simti client poate te simti ANGAJAT)

Lucrez la o banca si fac deplasari ct-tl-gl-br-is pot spune ca e mai bine Apan (statistic .. si crede-ma ma pricep), iar ca marketing (in sensul propriu al cuvantului) Bras.

Vad ca-mi urmaresti posturile ... succes! (nu ca m-ar deranja - ca d'aia e forum .....prieteni stie de ce)
rino
pe cine crezi ca am vazut eu de la o fereastra agitandu-se in fata reprezentantei mitsubishi cu doi gealati (unu in stanga si unu, mai agitat, pe scari)? .... o fi deja achizitia facuta? (ca au trecut vreo doua saptamani)

offfffftopic: pun pariu ca va trece mult timp pana se va incumeta careva sa mai scrie pe acest thread (de bine).

ps smile.gif tradare da' s-o stim si noi
95puf
Ce vrei sa spui Rino?
babanu
baiatul asta are probleme .....
HDG
QUOTE(rino @ 24 Apr 2008, 23:29)

- PROGRAMUL PENTRU PIESE (de schimb) ESTE NEACTUALIZAT. (din doua motive sunt multe coduri care nu pot fi comandate de la Tulcea, iar preturile, pentru reperele existente au valori FOARTE MARI cam de cativa ani.) ... hai 3 motive ... nu au oferte speciale.
*



Te contrazic, la prima revizie cand am facut-o, erau mai ieftine, la a 2-a la fel, acum cand am facut-o pe a 3-a s-au jmecherit si au marit preturile (motivul: cica "au crescut salariile lor" cu toate ca ale noastre au ramas la fel).
Si oricum, nu se plateste manopera, si unde mai pui ca'ti da si un bon de 30 lei de cmbustibil .. asa ca ...

Fiecare se duce unde vrea.
babanu
nu se mai da bonul de 30 lei ca cica a cazut contractul cu benzinaria.
CataT
[quote=babanu,19 Apr 2008, 15:43]
Pot spune ca sunt neasteptat de multumit de acest service. revizia a durat 2 ore si s-a efectuat ca la carte.foarte curat ,nu mi-au murdarit absolut nimic ,scaune si volan protejate cu folie,manusi de plastic de unica folosinta cand se urcau in interior.precizez ca pt. schimbul de ulei sa dat jos scutul si nu ca la C-ta unde scurg uleiu pe scut si de asemenea dat jos torpedoul pt. introducerea fara rupere a filtrului de polen.am putut sa stau langa masina tot timpul si am primit detailat expicatii cu operatiunile efectuate.pretul 430 ron si proba dupa terminarea reviziei cu inginerul care mi-a deschis comanda.Recomand cu mare caldura ,eu cel putin acolo voi merge de acum inainte.

@babanu, vorbesti de pima revizie a masinii, chiar nu se plateste manopera la Tulcea?
Detaliaza te rog, factura.
Ms.
HDG
[quote=babanu,2 May 2008, 15:15]
nu se mai da bonul de 30 lei ca cica a cazut contractul cu benzinaria.
*

[/quote]

Cum asa ? Nu e tot a lor ? smile.gif) Eu am facut revizia de 30k acum 2 luni si mi-au dat.

[quote=ictranca,2 May 2008, 16:26]
[quote=babanu,19 Apr 2008, 15:43]

@babanu, vorbesti de pima revizie a masinii, chiar nu se plateste manopera la Tulcea?
Detaliaza te rog, factura.
Ms.
*

[/quote]

Eu n'am platit la nici o revizie manopera, ai mentionat ca esti din CT ?
babanu
o sa atasez luni factura scanata.Da, nu se plateste manopera.
sdj_ro
are cineva nr de tel al service-ului din Tulcea?se mai merita daca sunt din C-ta sa fac revizia acolo?
multumesc oricum,fac si revizia de 30k tot la Cta
CataT
Pai daca e manopera moca, poti incerca, faci o plimbare.
95puf
Gasesti nr de telefon pe renault.ro la "reteaua renault" + adresa de mail, etc.
babanu
nr de telefon este 0240531203 sau 0240531215
95puf
Am facut ieri revizia la 20.000 km la Tulcea. Am avut si probleme, zgomot la hayon, la care s-au chinuit saracii vreo 2 ore pt a depista cauza, dar au facut o treaba excelenta, precum si o umezeala la furtunul de readmisie a gazelor (intre motor si filtrul de aer). Numai de bine despre ei (tratament cum se cuvine, solicitudine, disponibili la orice sugestie, grijulii cu masina etc.), au conditii excelente. Manopera 0 lei!!!!!!!! Voi incerca si o copie dupa factura, scuze pt calitatea imaginii. Recomand cu caldura!!!!
Preturi la a doua revizie la 1.5dci, orientativ:
- Constanta = 800 RON
- Slobozia = 700 RON
- Tulcea = 646 RON
jammix
Deci daca suni si spui ca esti din Constanta, si vrei sa vii la ei,iti spun ca manopera este gratis? blink.gif
95puf
Mie nu mi-au spus nimic de manopera, eu am descoperit asta din factura.
rino
terminati cu prostiile..... vreti operatii STANDARD (gen revizii) duceti-va la Tulcea. Aveti o problema (punctuala) cu masina "duceti-va unde vedeti cu ochii" numai la Tulcea nu.

Mai nou m-a pus necuratu' sa caut preturi pentru brat stergator.... cum eram in Tulcea hai sa trec pe la reprezentanta .... da' stai ca nu mai e pe Babadag ... e pe varianta .... ma duc pe varianta ... da' stai ca de fapt nu se pot comanda piese decat daca sunt comandate de departamentul service in procesul cu acelasi nume ... hm ...sunt perseverent ...


ps.
Daca mai continuati cu lauda, promit sa fac din thread-ul asta blogul meu personal.
darem
O distributie de 60000km la un 1.5dCI a facut cineva la ei???
babanu
bine ma rino ca suntem noi prosti si te-ai gasit tu marele destept!!!!!!
ce sa spun....
jammix
Poate Rino a avut experiente mai neplacute la Tulcea. Eu m-am interesat prin prieteni si am ramas placut impresionat. Unii s-au dus acolo nu doar pentru revizii, si-au cumparat si masina ( recent Laguna III ) din cauza modului in care te trateaza si a costurilor ulterioare de intretinere. Tinand cont ca peste 5.000 de km trebuie sa schimb distributia, as prefera un service Renault decat sa ma risc prin alte "garaje". smile.gif
cretudan
Salut
Am si eu de facut revizia de 120mii la cei din Tulcea, sunt programat pe 22.10.2008.
Are cineva idee de cat m-ar costa? Nu de alta dar nu as vrea sa vin in constanta sa mai iau niste bani in cazul in care nu imi ajung banii cu care plec! smile.gif
mihai_dorin
Dar cand ti-ai facut progamarea nu ai intrebat si cat costa?!
cretudan
Am uitat sa intreb si nu aveam problema banilor insa au aparut ceva neprevazute si mi s-a strans buzunarul!!!
userul
salutare
Sunt la a treia revizie la acest service, inclusiv o operatiune pe garantie si nu pot sa le acord decat nota maxima. Inainte am fost la revizie cu doua renaulturi la Cta si diferenta de enorma. In Cta preturi cu 60-80% mai mari, bataie de joc si sictir maxim (ulei scos prin scurgere pe scut/filtru rupt si pus prin fatza nu prin torpedou etc) Chiar si daca Tulcea ar avea acelasi pret cu Cta, tot as merge pana acolo, cu tot cu banii pe 240km, merita. Va sfatuiesc sa mergeti acolo, iar pe cei neincrezatori sunati in ambele locuri si va veti da seama de la telefon cu cine aveti de-a face, nu va aruncati banii pe total service in Cta ca veti regreta cand veti avea posibilitatea de comparatie.
95puf
M-am programat si eu pe 07.11. pt revizia la 30k. Pret informativ 350 RON.
99AIM
Mie la revizia de un an mi-au spus pret estimativ de 400 ron,vineri 14 noe sunt programat,revin cu impresii.
95puf
Revizia la 30k pret 327 RON plus efectuat poze pt schimbarea volanului exfoliat. Bine'nteles manopera 0 lei la tot (si o cafea gratis - fisa pt automat din partea firmei!). Placut impresionat pt tratatie si lucrare.
99AIM
QUOTE(95puf @ 11 Nov 2008, 12:22)
Revizia la 30k pret 327 RON plus efectuat poze pt schimbarea volanului exfoliat. Bine'nteles manopera 0 lei la tot (si o cafea gratis - fisa pt automat din partea firmei!). Placut impresionat pt tratatie si lucrare.
*


Si ti-au schimbat ce?ulei Elf-5 L,filtru ulei +filtru aer si cel de polen?mie pt. astea mi-au dat estimativ 400 ron+antigel de testat si completat dak e nevoie. Care sunt mai precis operatiunile ce le fac ei?se testeaza pe banc franele? calculatorul de injectie se verifica,cel de airbag.....
95puf
Primul lucru este schimbul de ulei, filtre (ulei, aer, habitaclu), rotile date jos, unsoare pe axe, diagnoza pe calculator (nu stiu ce parametrii caci nu iti dau nici o valoare pe suport electronic, dar cand i-am intrebat mi-au spus ca programul doar masoara parametrii si nu memoreaza valorile, dar daca ar apare vreo eroare mi-ar spune cu siguranta), probe de buna functionare (iesit cu masina din service de catre un inginer si testata la drum - au si pe ce caci varianta pe care isi au sediul e un drum nenorocit si plin de denivelari) etc.
Uleiul este ELF 5W40, 4 litri.
99AIM
ok,sper sa mai scada si la mine din 400 ron si totul sa fie bine.
99AIM
Efectuat revizie la Tulcea pret 430 ron,schimbat ulei Elf 5 W 30 -5 litri,filtru ulei,filtru aer,filtru polen si garnitura baie.Mari operatii si verificari nu prea fac,castiga in schimb la operativitate si seriozitate fata de C-ta,sincer nu stiu daca merita batuti 250 km pt. revizie la ei.Pretul pt. 5 L de ulei este la ei 255 ron iar la orice magazin decent acest ulei nu sare de 165 ron,deci ce manopera gratis o dau ei este compensata prin preturile la consumabile super umflate,data urmatoare ma duc la Rent Car cu consumabilele mele si platesc doar manopera si ajung tot acolo, mai putin benzina consumata si timpul pierdut pe drum.
cpcro
stie careva (vrea sa spuna ) nr de tel de la acest service?
mihai_dorin
SC STAR SERVICE SA - Str. Barajului, Nr.F.N., jud. Tulcea - Tel - 0240.531.215 Fax - 0240.531.203
DanM55
hmmm....pe mine de ca m-a costat 820 lei la revizia de 20mii(1 an),de schimbat au schimbat toate filtrele,uleiu. Te destat nu stiu daca au testat-o(cel putin nu cu mine) au scos-o din hala si de-abea dupa vreo 15 min. m-au anuntat ca e gata.Manopera n-a fost gratis, nu mai stiu cat m-a costat ca nu am factura la mine, in rest ....am vazut cum au lucrat...totul a fost curat.A,si am baut ptr prima data cafea de la dozator(sau ce-o fi).

30 Dec 2008, 12:53:
am uitat sa mentionez ca revizia am facut-o-n octombrie.
95puf
Probabil manopera este gratis pt cei din Cta caci doar vin de la concurenta presupun.
semakavtu
Un numar de tel. de la reprezentanta are cineva?
mihai_dorin
radmasa.gif

E asa de greu sa te uiti 2 randuri mai sus?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.