Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme la cutie sau la ambreaj!
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
pompieru''
Am mai scris despre aceasta problema la acest forum dar din discutiile avute tot nu m-am lamurit;dupa 7000 km si binenteles dupa 1 saptamana la service are aceleasi simtome(daca introduc in mansalier direct fara a introduce inainte in alta treapta de viteza caraie-daca introduc in alta treapta de viteza inainte de a introduce in mansalier nu mai schiteaza nici cel mai mic semn);cei de la MAVEXIM TARGOVISTE mi-au spus foarte degajat ca asa fac toate tipurile de megane sedane 1,4 benzina 16V-fabricatie 2007 aprilie;
Daca cineva dintre voi a mai avut aceasta problema si imi poate spune cum pot rezolva il rog sa ma contacteze(dinumarius1970-adresa de mesenger;sau un bip la 0766/692967)
maxop09
Un sfat de la Constanta:

Tot rasfoind cartiile de reparatie la megane am vazut ca ambreajul este hidraulic si se poate chiar aerisi. Asa ca cerele mecanicilor sa-ti aeriseasca pompa de ambreaj.
Rimio de Vassur
eu nu am inteles ce e ala "mansalier". ai ceva in genul mansei de la avioane pe masina?

nici "ambreaj" nu prea stiu ce e.
tzsombi
Se mai intampal! O sa treaca! Apasa ambreajul pana la fund can schibi vitezele! si la mine a carait cateodata la inceput.
adrian 24
in timp ce apesi ambreiajul pana la fund, mai scoate si presul de sub pedala.ca poate nu face cursa destul.......

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.