Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: amenda pt un autoturism nedeclarat in 30zile
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Legislatie
ionutmarius
stie cineva?multumesc
Marius*
La ce te referi ?
La faptul ca nu te-ai inregistrat la Administratia Financiara ca noul propietar sau ca nu ai perfectat actele de vanzare si nu ai trecut masina pe numele tau la Serviciul de Inmatriculari ?
ionutmarius
nu m-am inresgistrat la administratia financiara si cica daca am depasit 30zile trebuie sa platesc o amenda,m-am mai linistit ar fi vb de 50-200lei smile.gif
sadi
eu am inregistrat masina la cateva luni dupa ce am luat-o si nu am primit nicio amenda..
Danezu
era ceva de genul a 265.000 lei vechi anul trecut!
CriSTI68
eu am declarat masina in 37 de zile si nici o amenda am platit doar impozitul pana la sfarsitul anului (20 ron) si gata smile.gif
Virusake
Amenda pentru depasire cu 30 de zile ERA de 60 RON, pentru 60 de zile 70 RON, pentru 90 de zile 80 RON. Asta acum aproximativ un an cand m-am ars si eu la fel, trecusera 30 de zile si a trebuit sa achit si 60 RON in plus. S-ar putea sa se fi majorat suma dar oricum nu cred ca e prea mare.

Desi ar fi de preferat sa investesti banii aia in altceva...
riderontornadoes
iti soun din exp ca merge cu o mica atentie...dar numai daca tanti de acolo se sesizeaza.....e posibil sa nu zica nimic.
Laurentziu83
Dar de ce sa platesti amenda daca nu te-ai folosit de masina? Legal vorbesc. Doar ai avut un bun si atata tot. Poate vreau sa o tin un an-doi in curte si abia dupa aceea sa incep sa circul cu ea.
Smiley
legea spune clar: daca detii o masina trebuie sa platesti impozit pentru ea. nu-i treaba fiscului daca tu folosesti masina aia sau nu.
andr3y
depinde de inspectorul fiscal de care dai , poti plati 25 ron,55 ron sau 110 ron
Moaca
RON, la inceputul lunii, in Bucuresti, depasire 15 zile
Virusake
Cat?
Moaca
scuze, viteza ! 25 RON
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.