Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cafenea
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
FireChief
am deschis acest topic pentru a intelege
si as dori sa pun urmatoarele intrebari,cu toata condescendenta necesara
de ce cafeneaua daciaclub este mai permisiva decit cafeneaua reno
de ce se inchid topicuri la cafenea,un loc in care toti ar trebui sa ne simtim bine pe motive puerile gen nu priveste pe nimeni,topic neinteresant,si altele
de ce tot ce e legat de dragoste e inchis
pentru mine sunt enigme
am citit regulamentul de la inceput
la cafenea sunt o serie de reguli
simple si clare....dar citeodata apar unii colegi care din exces de zel(parere personala) incep sa modereze excesiv aceasta arie
de multe ori ma uit stupefiat sui urmaresc arbitrariul din unele decizii
am mai discutat odata despre reguli si aplicabilitatea lor generala
sa lasam cafeneau sa ramina un loc in care se glumeste ,se face misto ,se bate cimpii ,se fac declaratii dee avere sau de dragoste
sa lasam cafeneaua reno sa fie un loc in care sa intram cu placere si sa ne simtim bine


cine arunca primul piatra...? dry.gif
bear_mc
Eu.
Cafeneaua reno e destul de permisiva. Daca nu iti convine posteaza pe cafeneaua daciaclub si gata. wink.gif
xcss
Si pe DC a fost sters un topic, tot la Cafenea, pe motiv ca semana prea mult cu altul... Nici acolo nu e chiar sat fara caini...
FireChief
multumesc de sfat postez si acolo
mai intii sa cunoastem regulile
deci
REGULAMENT

c) Sectiunea Cafenea are parte de un statut preferential in sensul ca moderarea se face mai lejer. Ca urmare a acestei reguli, la Cafenea nu se vor sanctiona mesajele care nu sunt la subiect sau mesajele fara un continut real. Se vor sanctiona in schimba mesajele care nu respecta regulile 2c, 2d, 2e, 2k

adica

c) Nu este permisa sub nici o forma folosirea unui limbaj necivilizat si/sau obscen, antisemit sau rasist.
d) Nu este permisa sub nici o forma folosirea unui limbaj tip "mirc" (daka, k, lol etc.) si nici a scrierii cu sh, tz, k etc. Punem accent pe calitatea mesajului (atat din punct de vedere al continutului cat si ca mod corect de redactare in limba romana) si nu pe "cantitatea" sa. Mesajul va fi scris, la alegere, cu sau fara folosirea diacriticelor.
e) Nu este permis atacul la persoana. Nu atacati persoanele ci ideile lor.


k) Nu se accepta postarea de link-uri catre alte site-uri cu scopul de a face reclama. Totusi se accepta link-uri atunci cand firul discutiei o cere.



bun ...astea ar fi regulile
xcristina
Cred c-o arunc si eu. Deja se face muult prea multa agitatie pe tema asta. Cred ca-ti dai seama si tu prea bine ca nu topicul in sine a dus la inchiderea lui (mai bine zis nu tema abordata), ci atitudinea initiatorului. E frumos ca faci pe avocatul diavolului, dar exista o limita pe care deja tinzi s-o incalci.
FireChief
cristina
discutia de ieri e inchisa
omul si-a luat pedeapsa meritata,in conformitate cu gravitatea faptei
capitol inchis

vreau sa discutam clar de reguli si principii si de aplicarea lor
vreau ca discutia asta sa conduca la disparitia arbitrariului si a bunului plac in luarea deciziilor
in regulament se specifica ca toti ne supunem acelor reguli
claus
firechief, te comporti exact ca si voicu..
ai reusit ce-ti propusesei.. acum termina.. nu e cazul sa se repete cazul lui catalin..
IRONICK
Ce misto ... hai sa-i ii barfim pe aia de pe daciaclub.
FireChief
stimate domn

unu
de unde stii ce mi-am propus eu???????
doi
termin cind eu consider ca am spus tot ce am avut de spus
si trei
va atrag atentia ca trimiterea la catalin seamana a amenintare si nu cred ca asta ati vrut sa scrieti
ca ar fi grav
ssilviu
Firechief, tu nu vrei sa se discute regulile in clar. Pentru ca astea s-au discutat foarte clar in toate topicurile de pana acum. Tu vrei sa ti se dea dreptate. Si deschizi topicuri si discutii peste tot doar asteptand ca cineva o sa-ti dea tie dreptate. Bine ca mai exista cineva pe aici care mai si modereaza forumul. Sper sa se puna capat la show-ul asta, mai ales ca toate lucrurile au fost clarificate. Cine tot nu vrea sa priceapa sa se supuna regulilor acestui forum va trebui sa suporte consecintele.

Claus a zis foarte bine, perseverezi aiurea la fel ca Voiku.
xcss
Nu e vorba de barfa, daca te referi la postul meu, IRONICK. FC stie despre ce vorbesc... cred...
claus
firechief .. nu stiu cat de grav ar fi.. nu stiu de ce imi vorbesti la persoana a doua.. si nu stiu ce atata scandal.. pentru nimic..
IRONICK
xcss, nu ma refer la postul tau
xcristina
Citat din FC: "omul si-a luat pedeapsa meritata, in conformitate cu gravitatea faptei"

"vreau ca discutia asta sa conduca la disparitia arbitrariului si a bunului plac in luarea deciziilor"

Asa, si unde sunt arbitrariul si bunul plac (pentru ca nu ma poti convinge ca n-are legatura cu "capitolul inchis")? Sau e o discutie de dragul discutiei si exemple n-ai?
Pe bune, omule, nu stiu ce urmaresti... Vorba lui claus, a scapat voicu doar cu doua zile, nu e cazul sa mai exasperezi pe toata lumea. Te paste penibilul.
xcss
OK. Ca sa nu fie nelamuriri, nici eu nu prea inteleg de ce FireChief s-a ambalat asa.
FireChief
claus
e vorba de respectarea regulilor si regulamentului
si de aplicarea lui
atit

M i h a i
QUOTE(claus @ 14 Nov 2007, 22:32)
firechief, te comporti exact ca si voicu..
*




QUOTE(claus @ 14 Nov 2007, 22:36)
firechief .. nu stiu cat de grav ar fi.. .. si nu stiu ce atata scandal.. pentru nimic..
*




Foarte corect...inca un topic fara nici un sens...Ce mai urmeza??Alt topic tot de genu?Sa fim seriosi...
FireChief
claus
as dori sa stiu
de ce crezi tu ma comport ca si voiku?
adica?

nu uitati ca subiectul e cafeneaua si aplicarea regulamentului la cafenea
ssilviu
Totusi, daca ar trebui sa aplicam principiul echitabilitatii mult iubit de Firechief, moderatorii nu ar trebui sa faca diferente intre useri si ar trebui sa-i aplice si pompierului acelasi tratament ca lui voiku. Amandoi s-au ambitionat in a deschide topicuri peste topicuri desi de prima oara a fost atentionati asupra motivelor inchiderii primului topicului.
mars
Gizas Craist, iar??? S-a inchis un topic, ca multe altele. Paguba in ciuperci.
Si ce daca ar fi regulamentul ala neclar? Si Codul Fiscal e neclar ca noaptea, iar noi vorbim aici de un forum privat. Unde, pana la urma un admin poate sa faca ce vrea (si sa inchida toata sectiunea de Logan, daca asa vrea el). Voi chiar nu intelegeti? Nu avem nici un drept aici, chiar daca ne-am pierdut multa vreme pe forum. E alegerea noastra sa stam aici. Nu ne convine ceva, pa!
Dar pentru un incident minor, zic eu, nu e cazul sa se faca atata valva.
Intrati, cititi, va informati si eventual postati, daca aduceti ceva nou sau bun cu postul vostru. Daca nu, nu pierdeti vremea vostra si a altora. Parerea mea!
FireChief
as dori sa stiu si eu ce topicuri peste topicuri am deschis eu
si unde in regulament scrie ca un user poate deschide maxim n topicuri
si in afara de asta
vorbim despre reguli
avem un regulament clar definit citeva reguli dublate de bunul simt al fiecaruia
nu e vorrba de ambitii...este dreptul meu de a supune dezbaterii in vederea clarificarii asupra moduluide comportare la cafenea
asta deoarece,este o parere personala ,in afara acelor reguli de bun simt ...intervine arbitrariul
despre asta e vorba

claus astept si eu un raspuns
multumesc!
AlexV
sa ne lamurim odata pentru totdeauna (again).

acum mai bine de un an cand s-a facut unirea dintre daciaclub si reno majoritatea covarsitoare a membrilor reno nu au dorit o cafenea unita. astazi pastram aceleasi reguli la cafenea ca atunci cand reno.ro era singur de sine statator.

daca ar fi sa aplicam regulamentul scris in litera lui, forumul era cu mult mai strict, inclusiv cafeneaua.

si ca sa citez un bun prieten: "daca vii la mine in casa, nu te apuci sa ma scuipi intre ochi sau sa te urci cu picioarele pe bunurile mele, ca atunci am tot dreptul sa-ti trag vreo doua sa o iei pe scurtatura, direct pe geam, sa nu mai apuci sa iesi pe usa."
mars
Bineeee!!!! coolspeak.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.