Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: A decedat batrinul 25
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 25
trafalet
A decedat batrinul 25!!!!!!!!!!! In consecinta se dezmembreaza!Deci care mai aveti nevoie de cite ceva da-ti de stire pe hodorogflorin@yahoo.com si discutam!Pacat ca masina era buna mi-am facut treaba cu ea ani de zile dar nu mai am puterea sa o mai resuscitez asa ca renunt la ea.Totusi ramine printre cele mai apreciate masini care le-am avut pina acum!Deci asteptam!!!!!!!!!!!!![attachmentid=1627418955]
RADULESCUELA
Imi pare rau pt "pierderea" suferita!
Radiator intercooler e bun,la ce pret ar fi?
Multumesc, sad.gif
Aleks
Întrebare - zic eu - inutilă, pentru că:

Deci care mai aveti nevoie de cite ceva da-ti de stire pe hodorogflorin@yahoo.com si discutam

"Deci", s-ar putea să nu mai "intre" pe-aici. smile.gif
trafalet
Buna tuturor !Am dat adresa de mail pentru ca este mai la indemina tuturor!Prima dragoste nu se uita,deci in consecinta r25 a fost prima masina diesel(restul de 15 au fost pe benzina),masina care am pastrat-o cel mai mult ,cu ea am avut si bucurii si necazuri,am dus cu ea fel de fel de oameni ,cu diferite functii si statuturi sociale,m-a servit cu brio aproape trei ani, si sincer imi pare rau dupa ea ,dar totul se mai si termina.De ce am scris toate astea ?Simplu,pentru ca sa intelegeti ca ca kiar daca nu mai am masina tot mai revin pe acest forum ,macar pentru a mai vedea ce mai este pe aici ,si pentru a mai imi aduce aminte de zilele petrecute si locurile pe unde am umblat cu batrinelul25.Multumesc de intelegere!RESPECT !!!!!!!!!!!!
Ford_V6
da ce are masina asa de grav ? intreaga nu se vinde ?
trafalet
Ba se vinde oricum!Motorul a luat-o razna,si nu o mai repar.In plus o radiez pentru ca taxele sunt destul de mari si nu imi mai convine!!
Ford_V6
cati bani face masina completa ? se poate ajunge cu ea pe roti la Bucuresti ?

Astept un PM
tutu
Eu in locul tau nu as da-o, chiar daca motorul iti face probleme, poti sa-l schimbi cu altul bun in jur la vreo 300 Euro, pe langa Bucuresti este un dealer de piese second hand pe Sos Magurele si are multe piese si subansamble, pot sa-ti las tel lui daca chiar te intereseaza.
Pe de alta parte , de ce te sfatuiesc asa, fiindca si eu cand mi-am luat Re 25, nefiind chiar un fan al acestui tip de auto, masina nu functiona bine, statea de cativa ani pe dreapta, si cu cheltuieli relativ mici dar cu ceva munca am readus-o la viata si merge bine, astfel ca si fostului proprietar de la care am luat-o ii cam parea rau dupa ea cand a vazut-o cum merge, mai ales ca l-am plimbat cu ea !
Si -n al doilea rand masina ta este identica la aspect cu a mea ( in afara de motor, ca eu am cu benzina de 2,2 i GTX).
Iar in ultimul rand mi se rupe sufletul cand vad din ce in ce mai multe Re25 la dezmembrari, masini care in urma cu putin timp erau in circulatie !
trafalet
Intradevar ai dreptate dar o data hotarirea luata nu mai dau inapoi!Multumesc pentru sfat ,dar nu mai vreau sa mai imi bat capul degeaba!Eu mai am inca o masina de schimb ,asa ca nu as duce lipsa de piese ,numai motorul ar trebui sa il cumpar si numai sa il pun pe masina ,mai ales ca masina in carte nu are trecuta seria motorului,asa au hotarit cei de la RAR,deci practic nu ar mai trebui sa mai trec pe la ei.Nu mai zic ca are si toate taxele platite la zi si ITP pina la anul in decembrie,dar am zis ca ajunge,exista un sfirsit in toate si cred ca asta este al masinii mele.Deci cine este interesat sa ma cotacteze la adresa de mai sus sau la telefon 0740767541,se vinde pe bucati sau intreaga la pretul clientului, si se trimit piesele si in tara prin posta sau curier.
ciprianR25TS
Caroseria arata supermisto
M-ar interesa ceva piese, a mea e pe benzina dar cel mai mult ma strseaza incuietorile fata si eventual scaunul de sofer

Ti-am trimis o invitatie pe messenger ptr negocieri

Ciprian

23 Nov 2007, 19:49:
Am uitat Far fata partea stanga si stop spate partea dreapta
trafalet
Multumesc celor care m-au contactat pe YM cit si telefonic!De asemenea imi cer scuze ca nu am mai postat poze dar ceva nu e in regula la calculator si nu pot posta foto,nu stiu ce ,dar incerc sa remediez situatia!(dupa cum se observa toate imi sunt impotriva)Deci am inceput a dezmembra masina ,si datorita faptului ca majoritatea celor care m-au cotactat nu au vrut sa faca oferte de pret,desi eu am insistat si insist in continuare pe vinzarea pieselor la pretul clientului,totusi am sa fac o lista pur orientativa ,deci va rog sa ma corectati acolo unde vi se par prea mari :FAR DREAPTA-50 RON ,SEMNALIZARI FATA STINGA+DREAPTA-15 RON BUC,TRIPLE SPATE STINGA+DREAPTA-50 RON BUC,ALTERNATOR -100 RON,ELECTROMOTOR-50 RON,DISC AMBREIAJ NOU(a fost pus pe masina cu o zi inainte de a se strica )-100 RON,RULMENT DE PRESIUNE IN STARE FOARTE BUNA -30 RON,PLANETARE(nu bateau )-50 RON BUC,POMPA DE INJECTIE +INJECTOARE+CONDUCTE-250 RON,INDICATOARELE DE BORD-50RON,DIVERSE RELEE(daca stiti cum se cheama si cum arata)-INTRE 5 SI 10 RON BUCATA,BUTOANE-ORNAMENTE DE PLASTIC -ORNAMENTE CROMATE-ALTE CHESTII CARE STITI CA VA MAI TREBUIE-INTRE 1 SI 10 RON,OGLINDA DREAPTA NOUA(cu reglaj din interior) -50 RON,DIVERSE MOTORASE(inchidere centralizata ,geamuri ,stergatoare,etc)-INTRE 10 SI 20 RON,PARBRIZ FATA OK 100 RON,HAION SPATE COMPLET FARA RUGINA(2 BUC)50 RON BUC,PORTIERE(8 BUC)INTRE 10 SI 25 RON,GRILA FATA 5 RON,BARA FATA (2BUC)30 RESPECTIV 50RON,BARA SPATE(2 BUC)40 RON BUC,CUI REMORCARE(2BUC-modele diferite)30 RON BUC,CUTIE DE VITEZE 5+1 150 RON,ARIPI FATA -30 RON BUC,CAPOTA FATA -50 RON,TAMPOANE CUTIE ,MOTOR 20 RON BUC,TOBE 25 -30 RON BUC ,TELESCOAPE CAPOTA 10 RON BUC,TELESCOAPE HAION 10 RON BUC,AEROTERMA COMPLETA(TURBINA +RADIATOR+COMENZI+CE MAI ARE EA PE ACOLO)100 RON ,ALTE CHESTII CARE MAI CREDETI CA VA TREBUIE LA PRETURI NEGOCIABILE.Deci acum ca v-am dat si niste detalii va astept sa ma contactati,la ID-ul de mai sus sau la tel 0740767541.RESPECT TUTUROR!!!!!!!!!!!!!!

25 Nov 2007, 18:46:
AM UITAT SA SPECIFIC CA TOATE PIESELE SE TRIMIT ORIUNDE IN TARA PE CHELTUIALA MEA CU PLATA RAMBURS (dar sa fie o suma cit de cit decenta)MULTUMESC SI RESPECT!!!!!!!!!!!!
Petry
Salut.Pacat de masina ,dar asta e.Spune-mi te rog caseta de directie e buna? si la ce pret o dai,ma intereseaza.Cred ca se potriveste la masin mea care e pe benzina, motor de 1995 cm3.Daca vrei sa vorbim intra pe Skype pe adresa vdnpetrica@yahoo.com
cj98czh
Se potriveste sigur..
trafalet
Haideti oameni buni!Indrazniti,la ce mai aveti nevoie!!!!Rspect tuturor!!!!!!!!
freedy
M-ar interesa o planetara si telescoape(daca sunt bune).Se potrivesc la un R25 GTX din 86 2.2i.Spune-mi te rog un pret.
trafalet
Planetarele 50 ron buc.Telescoape de care spate -fata-capota -haion?
Suna-ma sau da-mi un numar de telefon si te sun eu inapoi.
R19/16v
Pentru unii... telescoape sunt amortizoarele... dry.gif
trafalet
Eu m-am prins ce vrea omul ,da mai bine sa intrebi ,nu?
In afara de asta amortizoarele de pe fata nu seamana deloc cu alea de pe spate, in consecinta cerem lamuriri ,sa nu facem gafe.RESPECT!!!!!!!!!!!!!!!!!
freedy
Daca te duci la un magazin de piese auto si ceri telescoape ce ti se ofera? Sigur te intreaba daca pe fata sau pe spate si nicidecum daca sunt pentru haion-asta e vocabularul uzual de aceea le-am spus telescoape.Deci eu vreu amortizoare pentru fata in special dar numai daca sunt in proportie de macar 80% bune.Numarul meu e 0740548684.Poti trimite si in tara?
tutu
Toba finala m-ar interesa pe mine dar nu stiu daca se potriveste la 2,2i GTX, vorbim OK
nik01
ofer 50 ron pt calorifer ,daca cineva din bucuresti vrea restul pt diferenta sa spuna
se potriveste si la gtx benzina?
trafalet
e OK 50 ron .Dar totusi suna-ma sau da-mi numarul tau de telefon si te sun eu (sau un ID),pentru adresa ,sa stiu unde le trimit.RESPECT!!!!!!!!!!!!
nik01
ai pm

10 Dec 2007, 21:48:
ai pm cu adresa
ms anticipat
Tzache
Trafalet ... spune-mi un pret pt radiator te rog ... si eventual daca poti atasa o poza ... ma intereseaza radiatorul mare (lat) ... cu 2 ventilatoare. MS anticipat
trafalet
Pentru Tzache:imi pare rau radiatorul de pe masina mea era bun in proportie de 85%,asa ca am preferat sa il dau la fier vechi,decit sa umblu cu tzepe pe aici (nu duc lipsa banilor intr-atit incit sa vind orice numai sa fac bani)deci inca o data ,imi pare rau ca nu te pot ajuta .Pentru Rendi:si aici la fel ,aceeasi problema 2 bucati au plecat la Nasaud si mai am una care din punctul meu de vedere nu se merita (70% ok)deci la fier vechi cu ea. Pentru freedy astazi am pus coletele pentru dumneavoastra.Pentru nik01:miine pleaca catre dumneavoastra caloriferul.Pentru Petry :tot miine pleaca si caseta de directie la dumneavoastra.Deci multumesc tuturor pentru intelegere si imi cer scuze pentru intirziere!Ieri am dezmembrat masina in totalitate si mai am urmatoarele piese pentru cine mai este interesat:triple spate -2buc dreapta,1buc stinga/far dreapta/spoilere fata spate/telescoape haion-capota/ornamente cromate exterioare(inclusiv pentru spoilere)/ornamente plastic interioare/pompa de injectie (cu tot cu injectoare,conducte,electrovalva)diferite relee,motorasele pentru geamuri,motoras cu angrenaj cu tot pentru stergatoare,aeroterma completa,aeroterma dezansamblata(pentru diferite parti)turbina de aer pentru aeroterma(2buc)ceasuri de bord,si altele...........Deci astept in continuare comenzile dumneavoasta.RESPECT TUTUROR !!!!!!!!!!!!
Tzache
Poti pune o poza cu aero terma ? ? ? Chiar am niste probleme cu a mea ? si daca se potriveste o iau cu mare placere ... smile.gif Sa stii ca aeroterma va ajunge pe o masina iubita biggrin.gif Spune-mi si un pret
P.S. De fapt cred ca vreau turbina de aer ... ohmy.gif chiar nu stiu cum si ce sunt acelea ... daca ma poti lamuri as fii recunoscator
yonel33
sal, m-ar interesa daca mai ai radiocasetofonul lui original si tamponul de cutie dreapta(dreapta cum stai la volan)
aly_vo
salut ! Masina avea sau are ABS ? Daca da, te rog un pret ! coolspeak.gif
trafalet
Salutare!Casetofon original nu a avut iar tampoanele s-au dat toate (5ron buc)Aeroterma ma refeream la tot ansamblul acela de caldura cu tot cu turbina dar daca ai nevoie iti dau numai ce iti trebuie .Fa o oferta ,da-mi adresa ,si ti le pun la posta.Cit despre poze incerc mai diseara .Cu ABSul am vorbit la telefon.RESPECT!!!!!!!
yonel33
ok , m-ar interesa daca ai sistemul de inchidere al capotei cu cablu ,miner si toate celelalte accesorii vreau un pret daca ai


18 Dec 2007, 19:47:
si sonda de ulei nu cea pt bec ,cealalta pentru ceas

18 Dec 2007, 19:55:
si inca ceva,parbrizul fata,se potriveste si la R25 din 92 pe injectie?,daca da si-l mai ai zi-mi un pret
cj98czh
Parbrizul potriveste la orice R25 indiferent de model, la fel si usile si haionul...

Parbrizul o sa fie cam greu de dat jos fara sa-l crapi...este foarte bine lipit si daca sarma aceea cu care tai siliconul il atinge s-a fisurat....
trafalet
Salutare !!!!!!Cu parbrizul e problema la transport.Nu am cum il trimite .Decit sa se spaga pe drum e pacat de el.La sistemul de inchidere al capotei am cele doua incuietori de pe capota si cred ca si minerul ,cablul era rupt si la mine,cit despre sonda nu stiu cum arata exact.Cu turbina s-a rezolvat.In rest SARBATORI FERICITE TUTUROR si UN AN NOU CU BUCURII SI REALIZARI!!!!!!!!!!NUMAI BINE SI RESPECT TUTUROR!!!!!!!!(mai sunt ceva piese asa ca mai intrebati daca aveti nevoie)
yonel33
alternatorul daca il ai si este bun il vreau
yonel33
am rezolvat problema cu alternatorulasa ca cererea mea de mai sus nu mai este valabila,mersi oricum
tutu
Alternatorul modificat de Dacie il mai ai ? Il vreau eu, chiar daca este defect , si toba finala cum am mai zis !
Tonda
atentie!!! inca doua reno 25 gtx, DECEDATE!!!
le dezmembrez, iar preturile pe piese sunt accelaesi ca la Trafalet! masinile sunt in Constanta, dar pot trimite in toata tara, la fel cu plata ramburs. Pentru detalii si negocieri: curcaiulian@yahoo.com
johnny.m
parbriz 100 ron, mai este valabil?, daca da vorbim pe e-mail johnny.m_2006
Tataieg1
Salut,
daca nu m-am trezit prea tirziu, m-ar interesa si pe mine saxofonul (stii cumva daca se potriveste la un R25 GTX din '85, pe benzina, cu carburator,1995cm3 ?) si vasul de expansiune.
RADULESCUELA
Buna,
Ti-am trimis si un mail dar te intreb si pe forum:amortizoarele pe fata daca le ai si/sau pivotii pe fata,si un pret ,te rog,
Multumesc
Mihaela
johnny.m
catalizatorul, toba finala, teava pana la toba finala, rulmentii fata, si orce bucse ai pentru fata,tiranti, ceva pivoti am un renault 25 tx, '90, motor de 2,2 injectie.
Astept un raspuns te rog si mai am nevoie de un termostat cu tot cu cutia de pe motor neaparat, mersi mult
Email johnny.m_2006, telefon 0766346105.
trafalet
Salutare forumisti!Imi cer scuze ca nu am mai dat raspuns domnului tutu ,deci da mai am acel alternator modificat si vi-l pot da daca va mai trebuie .Pentru ceilalti care va mai trebuie mai am o pereke de triple ,ceva relee ,ornamente le dau la 1 ron buc +taxele postale.Deci care va trebuie numai sa imi trimiteti adresa .A inca ceva ,m-a sunat domnul Tonda si mi--a cerut voie sa posteze si dinsul aici ,deci e ok , pare om serios ,kiar daca ne-am auzit numai in telefon ,deci luati legatura si cu dinsul ,e pacat sa dispara masinile astea ,asa ca cei care mai pot sale pastreze sa o faca.Eu sincer ma gindesc serios ca in primavara sa imi cumpar din nou un R25,sa vedem pina atunci.RESPECT TUTUROR de la Florin Hdorog!!!!!!!!!!!!!
jonny_bravo
m-ar interesa si pe mine pompa de ambreiaj daca era hidraulic al tau. dac o mai ai bineinteles. multumesc anticipat
Petry
Pentru Tonda.Un nr. de telefon te rog .ne intelegem mai bine si este mai rapid.
jonny_bravo
0744472644 este nr meu de tel.dati un apel si ne auzim. sper ca mai aveti ce-mi trebuie
Petry
Ma intereseaza un radiator R 25 motor 1995 benzina cit se poate de repede.Astept raspuns.Merci
tutu
Si eu caut un Radiator de Re 25 modelul mic, fara aer conditionat , cu un singur electroventilator.
Si mai caut un disc de ambreiaj pt un alt Re 25 Turbo diesel 1990 ...

Tel. 0720.753.370.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.