Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Caldura fuego
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25
bobdatcu
buna! am si eu o nelamurire , la fuego-ul meu nu baga caldura pe la gurile alea din mijlocul bordului , decat la picioare sau la dezaburitor.Asa sunt ele sau am ceva defect? multumesc
Ford_V6
daca te incalzeste cu ceva nici Mercedesul nu baga pe acolo . . .acum la Mercedes asa e sistemul . . .poate e asa si la tine sau poate ai vreo clapeta blocata prin bord ...
strumfuadi
Nici la R18'le meu si nici la cel al lui Ford V6 nu baga pe acolo. Iar noi cam avem bord de fuego.. wink.gif
bobdatcu
am mai gasit o problema, la motorasul de la ventilatorul aerotermei am joc la una din bucsile alea (din bronz) , se gasesc de cumparat pe la magazine sau trebuie schimbat tot motorasul?
strumfuadi
Eu stiam ca sunt niste rulmenti acolo. M'am chinuit sa desfac suruburile care tin aerometerma, m'am suit pe masina, am folosit parghie mare si nimic.. Asa ca am lasat'o asa. Sa zornaie, da'o naibii, oricum in 10-20 sec se linisteste.. wacko.gif
vandomankan
QUOTE(bobdatcu @ 4 Jan 2008, 17:50)
am mai gasit o problema, la motorasul de la ventilatorul aerotermei am joc la una din bucsile alea (din bronz) , se gasesc de cumparat pe la magazine sau trebuie schimbat tot motorasul?
*



nu trebuie schimbat tot motorasul.dak nu gasesti bucse...poti sa fac tu frumusel altceva:
ia o banda de cauciuc,da-o peste mijlocul motorasului si prinde-o la fiecare cap cu cate un surub autofiletant de 2.5 la care ii pui o saiba
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.