Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Noul M3
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Clipuri video
bear_mc
Absolut superb.
O masina de vis. rolleyes.gif
http://haha.nu/amazing/the-new-2008-bmw-m3/
Arhimede
Prefer modelul vechi.Au sarit de la un 6 in linie la v8, la maniere mai civilizate, desi are mai multi cai e mai soft.E mai mare mai greu, mai urat.Astept CLS-ul

Se lauda cu difuzor aerodinamic care de fapt doar mimeaza aspectul unuia...pana si un clio sport are unu serios.


E doar un GT, vechiul model era o masina sport veritabila.Dar dpdv al marketingului:) e o miscare buna.
ady85btz
prefer toate modele bmw pana-n 2002 wub.gif in detrimentul celor noi
Arhimede
Un lucru bun e ca acum si sedanul are versiune M.Si alta bila neagra impotriva coupeului, are cu 50 kg mai putin.
cata87
ce masina wub.gif ....420 de cai biggrin.gif
semit
Ma indoiesc sincer ca cei care spun ca este o masina slaba.. au condus vreodata M3... no offence guys
Arhimede
Cine a zis ca e slaba?
IRONICK
QUOTE(Arhimede @ 6 Nov 2007, 21:27)
Se lauda cu difuzor aerodinamic care de fapt doar mimeaza aspectul unuia...pana si un clio sport are unu serios.
Nu trebuie sa fie mare ca sa aiba efect. Sa luam ca exempul vortexul, niste aripioare infime, dar cu efect destul de mare.
Solon
QUOTE(ady85btz @ 6 Nov 2007, 22:03)
prefer toate modele bmw pana-n 2002 wub.gif  in detrimentul celor noi
*


Eu le prefer pe toate! tongue.gif
sefu_alx
o bijuterie motorul
distributie variabila admisie si evacuare, lift la supape variabil, admisie(galeria) variabila,alternator-demaror...
Solon
QUOTE(sefu_alx @ 7 Nov 2007, 16:56)
o bijuterie motorul
distributie variabila admisie si evacuare, lift la supape variabil, admisie(galeria) variabila,alternator-demaror...
*


Exact, piese componente ale motorului! tongue.gif
Glumesc, nu te supara!
DRD
Idiferent cat de mult iti place un model vechi de masina,varianta noua este mai buna tot timpul...nu ne referim doar la forta sau viteza maxima .
Filip
Ce parere aveti despre noul ford mustang 2011. Are un nou motor V8, de turatie inalta, 32valve, 412 cp, manevrabilitatea cica a fost imbunatatita, materiale mai bune la interior, e un pic retusat, arata perfect, mai bine decat cel din 2005, si este la jumatate de pret fata de M3. Bineinteles ca pentru noi romanii nu e rentabil sa importam asa ceva, dar puse una langa alta, as prefera Mustang-ul. Arata si mai bine. blush.gif
os
Mustangu' ala nou are tot punte rigida pe spate? (da, de aia de camion - doar ceva mai mica). Ala model 2005-2010 asa are, nu-s sigur daca n-are cumva si arcuri cu foi.
--
Adaug: ce-i drept, daca nu te uiti prea de-aproape sa vezi imbinarile (mai ales la interior, unde plasticele mai au chiar si cite-o bavura sa nu te plictisesti), sunt reusite ca aspect.
Filip
Are tot punte rigida pe spate, dar cica ar fi cea mai reusita punte rigida montata vreodata pe vreun automobil, iar masina e cu vreo cateva zeci de kilograme mai usoara decat un M3.
Interiorul de asemenea imi place, lasand la o parte combinatia de culori (pe care n-as alege-o niciodata, mai bine totul negru laugh.gif ), imi place maciulia sferica a schimbatorului de viteze (in varianta cu cutie manuala, 6 trepte), si imi plac si pedalele (acceleratia si frana sunt apropiate una de alta, iar ambreiajul undeva mai in stanga - cum aveam eu la 1300-le lu` tata biggrin.gif ). La M3 pedalele sunt echidistante, si niciodata nu mi-a placut cum arata acceleratia cu pedala aia mare ca de autobuz.

E pe gustul meu 100% masina, exceptand combinatia de culori la interior in poza pusa de mine.
Maneta franei de mana (smile.gif) am editat) putea fi pusa undeva mai jos, nu cred ca incurca, dar oricum, la M3 e pozitionata mai bine.
slider2
niciodata n-o sa faca mustangul ala m3, n-are cum... unul gandit pe principiu american, iar alata pe cel european...
apropos de ce discutam asta aici?? nu e offtopic??
LuluMOB
QUOTE(os @ 29 May 2010, 19:04)
... nu-s sigur daca n-are cumva si arcuri cu foi...
*


...cum avea Corvette, pana de curand cel putin.
aphophis
QUOTE(ady85btz @ 6 Nov 2007, 21:03)
prefer toate modele bmw pana-n 2002 wub.gif  in detrimentul celor noi
*



+1. Nu neg, poate or fi mai performante, dar arata ca fundu unui negru bubos radmasa.gif cel putin nou 3-ar coupe sau m3-ul e baba cloanta fata de cel precedent. Sa mai vb si de m5? Ca m5 e39 e superb prin simplitatea sa
slider2
total de acord...
twingo_buc
mi se pare cel mai reusit din ultima generatie de bmw`uri
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.