Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vopsire megane
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Diverse
bashtalu
salutare,

dupa ce am tot citit despre faimoasele service-uri de la noi din buc, cat de "profesionist" lucreaza, dupa cosmarul de acum ceva luni cu un service despre care se spune ca are renume, am ajuns in impasul de a nu putea lua o decizie in privinta unui service bun si eficient pentru o mica dauna pe care o am la masina, putin zgariata bara si bandoul spate. se va face pe casco, deci nu ma intereseaza factura.

chiar nu stiu unde sa ma duc sa ma programez.....ceva sugestii?

o idee-vara trecuta am fost prin moldova via buzau, aproape de buzau sau chiar in buzau, nu mai tin bine minte, am oprit la un service renault ca sa-mi schimbe becul de pe lampa stop ca se arsese, am ramas uimit cat de frumos s-au purtat cu mine, rapiditatea de neintalnit....stiu ca nu era mare chestie schimbarea acelui bec, dar oricum...
ma gandesc destul de serios sa ma duc tot acolo...in detrimentul distantei.....voi ce spuneti?


padre
Intrebarea este: te intorci de acolo cu trenul sau microbuzul?
Si mergi sa-ti iei masina, cand va fi gata, cu aceleasi mijloace de transport? In cazul asta... nu prea merita, zic eu.
Apropo, este foarte posibil sa aiba un mecanic electrician amabil care sa te fi impresionat pe tine, dar asta nu inseamna ca lucreaza foarte bine si vopsitoria. Nu inseamna nici ca nu lucreaza bine, spun doar ca nu ai cum sa stii fara sa-i vezi la lucru sau fara sa vezi rezultatul unor lucrari.
Parerea mea este sa cauti un service specializat pe asemenea lucrari, care sa aiba eventual si decontare directa cu asiguratorul. Si mai sunt si unele service-uri reno unde se lucreaza bine...
ramm
Asko Bucuresti - e service Honda dar repara/ vopsesc si alte masini. La aripa mea nu se vede diferenta de nuanta.
Eu ii recomand.
Solon
Care e service-ul de cosmar?
Eu ti-as spune sa te duci la Dab. Sunt haotici, nu se tin de termen dar masina mea a iesit bine. biggrin.gif
bashtalu
service-ul de cosmar este renumitul serus...
de dab am citit ca nu mai sunt ce erau...
Solon
Vezi ca stimabilul Claus si-a vopsit masina integral la ei!
El zicea ca e multumit!
claus
cum am mai spus .. sunt foarte multumit de cum a iesit vopsirea integrala a masinii..
octav99
claus de cand ai vopsit tu masina la ei multeeeeeeeeeeee s-au mai mai schimbat!!!!
Solon
Pai cand si-a vopsit-o? blink.gif Ca a scris pe forum acum vreo 2 luni sa zic!
La fel de bine putea sa nici nu zica! wink.gif
octav99
e posibil sa incurc eu daca da ,scuze wacko.gif
claus
cam la jumatatea lui august a fost vopsita masina.. hai ca parca nu-i asa mult timp..
bashtalu
la dab sau la serus?

nu am citit unde ai scris ca ai vopsit-o
Solon
Dab.
adi_0434
un service bun in materie de vopsit este MAVEXIM TARGOVISTE
dandutulescu
Intradevar Mavexim Targoviste este un service foarte bun in materie de tinichigerie si vopsitorie.Ieri am avut masina la ei pentru remedierea unui prag pe care l-am lovit de o bordura si va spun ca nici nu se cunoaste. Mie imi pare cam scump dar bun calitativ ,pragul de la Megane indreptat "umbra"si remediat vopseaua 300lei.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.