Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Poze cu Laguna II
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59
rusu.claudiu

Imi cer scuze daca mai exista topicul asta.eu nu l-am gasit. Cred ca ar fi super sa punem fiecare cateva poze cu laguna 2 personala. wink.gif

Astept cu interes. Eu voi pune in maxim 3 zile.
dominy
sal ... asta e masinuta mea
B_37_DEE
si a mea
biggrin.gif
BogdanX
Hop si eu
dominy
respect pentru motor tongue.gif
Dan73
Frumoasa masinuta BogdanX....insa nu stiu daca ai observat ca in ultima fotografie se vede un extraterestru cu un lampas in frunte biggrin.gif .....ceva de domeniul XFiles.
BogdanX
LOL
Eram prea mandru de emblema aia si era vreme de "gluga in cap"
Da sunt om ca oricare altu, nu iti fa griji tongue.gif
ipiq
si prietena mea care o iubesc foarte mult!!! smile.gif)
Dominy... super frumoasa... tot repectu!!!
Imi spui si mie te rog cum ti-ai facut grila cromata?? Sau cum e acolo..
Ai lipit banda adeziva cromata, sau ti-ai luat grila noua? Daca da, de unde? smile.gif
Multumesc
BogdanX
Dominy, capacele de la oglinzi de unde le ai?
ipiq
Dominy... super frumoasa... tot repectu!!!
Imi spui si mie te rog cum ti-ai facut grila cromata?? Sau cum e acolo???
Ai lipit banda adeziva cromata peste, sau ai luat grila noua? daca da, de unde? smile.gif
corvinarh
pun si eu poze cu cateva din fostele si actualele mele masini...

29 Oct 2007, 10:25:
au mai fost: un renault 11 din 1987 - am facut cu ea 100.000 km, un renault 21 din 1992 - am facut cu ea 104.000 km, mai este un megane II din 2005 care are 38.000 km...

29 Oct 2007, 10:26:
am fost fan convins renault... dar laguna din 2006 a reusit sa ma scoata definitiv de pe lista de doritori de renault...

29 Oct 2007, 10:27:
uitati-va la "fundul" lagunei II si veti intelege una din cauze...
andr3y
e o laguna cu semi-facelift ? wink.gif
ssilviu
Eu cred ca sunt doua modele diferite. Vezi ca difera si numarul.
corvinarh
da silviu... sunt doua lagune... una din 2002 - fosta si una din 2006 - actuala - cea cu probleme
bh07xyk
Tare topicul! Mai e unul la diverse parca, dar fiind asta dedicat pun si eu de "before" .

Alea de "after" mai bine nu smile.gif

Nicolas
Hop si eu cu a mea Laguna.
OVIDIUS
Bine. Fie. Hai sa ne dam rotunzi... cool.gif
JOKNEE
A fost Laguna 1 Phase1, 2.0i, 113CP
Este Laguna II, Phase II. Luxury, 2.0DCI, 150 CP
tiberiu.anghel
Am gasit cateva poze mai vechi:




Dupa vreo 5 km pe drum neamenajat: [attachmentid=1627416935]




O fotografie facuta bordului cu timp de expunere de vreo 6 sec: [attachmentid=1627416936]



Urmeaza altele dupa ce spal masina biggrin.gif
Dan73
Din doua una Tiberiu...ori ai bagat trepiedul in masina ori ai mana de chirurg biggrin.gif
tiberiu.anghel
laugh.gif

Nici una nici alta. Aparatu era pus pe volan, fix in fata bordului.
bh07xyk
Arata superb bordul ala. Felicitari!
tiberiu.anghel
Mersi mult! O sa il mai fotografiez o data RAW si o sa incerc sa il mai prelucrez putin. Asta de sus nu e deloc prelucrat.
bh07xyk
Mai degraba as incerca sa fac sa intre ceasurile intregi in cadru, si poate as curata mai bine plasticul transparent smile.gif
Nu prea se vad artefacte JPEG ca sa merite sa te complici cu RAW. Si pozele neprelucrate au intotdeauna suprematia!
tiberiu.anghel
Ar trebui sa il curat. Nu a fost niciodata curatat. Cred ca o sa il curat chiar cu pompita din kitul de curatat obiectivul. smile.gif
dominy
capacele de la oglinzi sunt vopsite la un vopsitor si sunt aceeasi nuanta cu jantele , grila e , hmm nu stiu cum sa spun imbracata cu un material ..... am gasit la un magazin cu piese niste sine de pus pe marginea usii sa nu se loveasca cand o deschizi in parcare smile.gif si eu le-am aplicat pe grila , sunt foarte misto ca sunt in forma de u deci acopera toata rama , cam atat ......
boozywoozy
Sa vin si eu cum niste poze dupa un mic incident.
P.S. Pomit,dupa reparatii,sa vin si cu alte poze...Am atasat si poza cu "efectul" sa nu zica lumea ca nu avem masini tari--la propiu!!
adi_0434
da' culoarea asta nu va place?!!!!
boozywoozy
Personal imi place tare...Mi-as fi luat si eu una la fel dar ... treaba cu calul si cu dintii...smile.gif
byby
Si ceva foto cu micutza mea , scuze calitatea, telefon
MytareKtine
Renaul Laguna mea... dupa polish biggrin.gif

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
VF1BG0
Mine smile.gif
[attachmentid=1627417012] [attachmentid=1627417013] [attachmentid=1627417016] [attachmentid=1627417015]
bh07xyk
In loc de carkit mai puteai pune un mirositor smile.gif
$$ilvviu
Si eu... si eu.....
Prima e de pe traseu
Si a doua la destinatie
VF1BG0
@bh07xyk am si in portbagaj 2 dalea mari smile.gif..
Ideea e ca arata mai bine cu 2.. e simetric.. + ca si aerul e mai frumos mirositor smile.gif)
ipiq
VF1BG0
Super misto displayul!!!
De unde? Cu cat? Cat ti-o luat sa il montezi? Dezvolta putin te rog! smile.gif
VF1BG0
In total te costa max 200 de euro un DVD player si 2 displayuri daca le iei de afara. Marca nu e consacrata dar la banii astia poti sa schimbi la 2 ani smile.gif
Eu am acum 3 displayuri, 2 se monteaza pe tetiere pentru cei din spate. Cel din bord are diagonala de 5" iar cele din tetiere de 7", wide.
Displayul din bord l-am scos din carcasa originala si am facut un panou extern apoi am impins in jos cam 0,5...1 cm comenzile de la climatizare si am taiat masca de plastic atat in partea de jos cat si sus. In total am castigat cam 2 cm pe langa spatiul care ramane cand scoti navigatia sau buzunarul de plastic(depinde ce ai, eu nu aveam navi smile.gif ).
Audio e preluat prin radio, am un emitator FM pe care il alimentez din instalatia electrica cu o sursa filtrata ca sa scap de zgomotul de fond.
Playerul e montat in spate sub cotiera momentan. Ideea mea e sa il integrez in cotiera spate. Din pacate nu am timp sa fac toate astea, ar mai trebui vopsita si ajustata masca din bord .. etc..
Pe langa DVD player am montate 2 camere video, una fata si una spate, cand bag in marsarier vad pe displayul din bord ce e in spate.
Pot sa inregistrez drumul fie pe un laptop(doar o camera) fie pe un DVR simultan ambele.
Pe scurt .. 200 de euro si un pic de munca(2..3 zile) sunt suficiente ca sa ai DVD in masina. Daca montezi si camere+inregistrare inca 250 de euro.
O sa revin cu poze cand o sa fie totul aranjat .. dar nu cred ca inainte de sarbatori o sa apuc sa fac ceva smile.gif

Filme 4*speed de la front cam:
http://89.44.128.50/movies/index.php?f=Q0RHLVBQOC5hdmk=
http://89.44.128.50/movies/index.php?f=bmlnaHQuYXZp
EL_NyNyo
intr-adevar ceva frumos...bv tie rolleyes.gif
tibidragomir
Cum ati pus pozele ca eu nu resusesc de fel? Ii tot dau Add this Attachment si ...nimic
VF1BG0
foloseste alt browser .. si daca nici asa nu reusesti poate au atasamentele ceva...
Dan73
Inainte de alte poze e bine sa stiti cu cine aveti de-a face biggrin.gif :

Voi reveni.
danny_darock
Salut, de asta ce ziceti ?
Scuze ptr calitatea pozelor, sunt acute cu telefonul unsure.gif
tibidragomir
Intr-un final am reusit, mai incerc sa pun si maine
ipiq
VF1BG0
esti nebun!!! smile.gif
oricum felicitari... super tare chestia...
Si io m-am gandit sa iau dvd player si displayuri separate, ca iese mai ieftin, dar ca sa le pun in tetiera trebe sa decupez in ea (si e de burete , nu stiu cum iese), si cum ai facut tu sa tai din plastice... nu prea ma incanta ideea... +io nu am ce sa imping 1cm din climatronic ca am AC pe ea (dinala cu rotita) smile.gif si inca o problema... cum dau semnal la displayuri din DVD??? mufe, fire... complicat smile.gif
Oricum ai facut super fain! Si mersi de explicatii!
Trebe sa caut si eu ceva DVD player (fara ecran) si 2x ecrane separate la bani putini, si ma descurc eu apoi cu montaju...
VF1BG0
http://www.pixmania.com/fr/fr/69/xx/xx/9/3/criteresn.html
ai de unde alege smile.gif

eu am dat pe primul model din lista 189 de euro acum un an.
Iar mufe si cabluri .. primesti in set cam tot ce ai nevoie. Depinde insa de amplasare si daca e nevoie sa le prelungesti sau nu.

Ca sa tai plasticul .. iei din metro o minifreza la 600 de mii si iti faci treaba usor si cu precizie.
Tetierele nu le-am taiat, atasez monitoarele doar cand am nevoie... alfel probabil ca ramaneam fara ele pana acum, ca hoti sunt destui smile.gif

Indiferent ca ai butoanele de la AC sau comenzi climatizare tot la fel se scoate si parca ocupa acelasi spatiu. cand o sa mai desfac la mine fac poze ca sa vezi cum si ce am taiat
przamfiri
VF1BG0 BRAVO !!!!!!!!!! FOARTE TARE FRATE !!!!!

Hai si lagunita mea....ca na a mea are si roti... biggrin.gif
ps
sa nu ma intrebati de unde am capace de reno ,ca nu va spun... biggrin.gif
blink.gif ce de poze am pus...... scuze...
ipiq
Dap... dar problema e ca eu nu am AUX la cdplayer...
Si semnalul video din dvd player pana la displayuri il descurc, dar semnalul audio din dvd in cdlayer???
Oricum, bravo pt ce ai facut!
Eu mai trebe sa coc problema sa vad cum o descurc.... si trebe sa o descurc in bani putini ca is roman smile.gif)) Cu 700 de E imi iau DVD/MP3/GPS cu de toate, 2DIN, se potriveste perfect si nu mai am treaba...
VF1BG0
nici eu nu am AUX .. am folosit un modulator FM care emite semnalul audio din player si il receptionez pe frecventa radio.
Iar despre cei 700 de euro .. de ce sa dai atat cand poti sa ai totul cu doar 200 ? smile.gif

Ma rog .. pe vremea cand a inceput sa ma precupe pe mine problema .. costa in jur de 1000 de euro toata tarasenia. O sa ma ocup saptamana ce vine si o sa pun poze detaliate.
TheAlphonso
pe mine ma intereseaza ce model de modulator FM ai si cum ai filtrat sursa (un montaj, o schema, ceva?)
silvicaaa
asta este masinuța mea , care azi implinește 3 luni de cand am cumparat-o bday.gif
desi am avut ceva probleme cu ea, sunt multumit in general....o masina bună zic eu
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.