Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Schimbare HU pe Megane 2.2
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment
radu83
Salut,

Doresc sa-mi schimb headunit-ul, motivul principal fiind ca m-am saturat de CD-uri.
As vrea sa-mi iau un Alpine care sa aiba suport USB sau Ipod, si sa ii pot pune adaptor pentru comenzi pe volan si display.

Din ce am citit pe acest forum nu am gasit nicaieri o informatie concreta daca exista adaptor pentru ce imi doresc eu (stiu ca pe 2.1 exista).

Modelele de Alpine la care m-am oprit sunt urmatoarele:

Alpine CDA-9885R

Alpine IDA-X001

Deci, credeti ca voi reusi sa am si comenzile de pe volan si display-ul masinii functionale?

A reusit cineva cu Megane 2.2 sa-si monteze Alpine pe masina dar sa pastreze comenzile de pe volan si display-ul?

Multumesc.

Later edit: Am cochetat cu ideea de Tunepoint, sau cititor de usb-uri conectat la cd-changer-ul HU-lui, am renuntat la aceste ganduri.
radu83
Exista cineva pe acest forum care a schimbat head-unitul si are Megane 2.2?
andrei.s
Salut, ai reusit cumva sa inlocuiesti HU la Megane2.2? M ar interesa si pe mine sa l schimb cu altceva in care sa intre stick usb. am vazut ca postul tau e vechi, ai reusit ceva intre timp?
oanadenisa
sal
eu am schimbat hu de pe un clio cu alpine 111rm acesta avea iesire ptr comenzi am cumparat un adaptor ptr comenzi volan de la user-ul FRATELO 100ron dar am vrut sa cumpar pe original display si comenzi dar pretul e exagerat de mare aprox.500ron.
Oricum sa merita sa schimbi HU .
vladandrei
salut, poate postez aiurea, dar ma intereseaza, exista vreun adaptor care sa transmita informatia de pe un radiocd nou (altul decat HU -ul stock evident) la ecranul initial al HU-ului? ma gandesc sa schimb HU, dar parca nu as vrea sa raman cu un ecran 80% gol sus pe consola.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.