Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Fatada unui bloc + ploaie = ..
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Stiri > Stiri (Non-Auto)
denisCT
Fatada unui bloc ce se reabilitase termic a cazut astazi din cauza ploii.
Care-i ghinionistul?

http://www.piticu.ro/2007/10/21/reabilitari/
Alexu7
aaaa da cum a ajuns asa la distanta de bloc? a zburat?
CGB
am vazut si pe la stiri aseara. chiar in blocul ala mai mergeam io in vizita la neste preteni smile.gif cica o cazut toata tencuiala dupa o fata a blocului. de sus pana jos. mde....lucrare romaneasca. bine ca n-a cazut in capu' vreunui crestin nevinovat.
TBird
Lol super tareeeeeeeee... bine ca blocul meu nu este izolat termic smile.gif). Pt ala cu masina nasol frate... da nu e nimic sunt sigur ca ai casco tongue.gif succes smile.gif
B30KDT
ghinionistul este chiar constructorul pt ca trebuie sa refaca termoizolatia pe banii proprii si sa despagubeasca propietarul loganului
klaus
Aia cu despagubitu' e discutabil, ca e o culpa comuna acolo, ca loganul e parcat nelegal.
han_1.6 mpi
..deci o parte din vina o poarta si posesorul masinii...dar un avocat bun face rost de o masina noua. adica soferul primeste amenda ca a parcat ilegal.

si e la fel ca atunci cand parchezi ilegal si ala care iti tracteaza masina la parcarea amenajata de militie iti face varza masina la transport. deci atata vreme cat nu era nici un indicator prin care soferul putea fi anuntat ca e "pericol , cade tencuiala" executantul lucrarii trebuie sa il despagubeasca. cred ca se poate incadra la distrugere de bunuri.
Duyu
Imi pare rau de tipu' cu loganu'. Numai cat are de umblat pe la politie, firma de asigurari si prin service! sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.