Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: RCS&RDS amana telefonia mobila
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment > GSM Zone
tudorache
1. RCS&RDS amana telefonia mobila la jumatatea anului viitor. Operatorul telecom RCS&RDS a amanat pentru a doua jumatate a anului viitor lansarea serviciilor de telefonie mobila, programata initial pentru sfarsitul acestui an. Intentia RCS&RDS este ca la jumatatea anului viitor serviciile de telefonie mobila sa fie disponibile pentru o jumatate din populatia Romaniei.


Sursa : Ziarul Financiar
dizzy
Daca merge KAKAblul si KAKAnetul atunci mai bine nu o lanciaza!
Cocojambo
mi-e astea imi merg bine chiar f bine as putea spune.... so.....
IRONICK
Discutabil. In general merge bine. Dar nu exista operator care sa nu aibe probleme. 3g-ul este deja lansat prin vestul tarii ...
sefu_alx
la noi deja impart telefoane mobile ,daca ar stii ca au probleme de ce ar continua ?
eminescu0
unde "la noi" ?
sefu_alx
Craiova
bulan
Mie mi-au adus deja doua telefoane gratis.Am doua abonamente in doua locatii diferite.Telefoanele sunt chiar destepte si am 1000minute in retea pentru fiecare.Daca vor lua amploare,operatorii mai vechi de telefonie mobila,vor cam trebui sa umble la tarife.
AlexC
www.digimobil.info. Daca tarifele catre alte retele mobile sunt 8 eurocenti, atunci eu renunt la orice extraoptiune de abonament si imi iau DigiMobil. Abonamentul la Vodafone il pastrez pentru drumuri in tara sau pentru a fi apelat.

Parintii mei au primit deja un aparat si se aude foarte bine. Cum pot intra in posesia a inca un aparat?
vis-a-vis
Iti mai faci un abonament wink.gif
brandy_tdi
EU stau in cartieru` Titan, si mi-au adus telefon mobil de vreo doua saptamani...faza e ca are semnal numai in orasele foarte mari, in rest nu prea are, si bateria tine cam 2 zile maxim
mariuscond
"Dă-i în pălăria mea" de nenorociti... Tocmai i-am reclamat la opc ca ma tot amina (1 luna) cu netul si telefonia lor de imi vine sa renunt inainte de a incepe...
Deja mi-e greata...
GoGu
Off-topic: @mariuscond: da' ce grabit esti! smile.gif
Eu am facut contractul la inceputul lui octombrie si instalarea au facut-o pe 21 decembrie. Dar m-au sfatuit sa nu reziliez contractul cu fostul furnizor pt. ca nu stiu sa-mi zica data la care se va face instalarea, dar ca ma vor anunta cu o zi inainte (si asa a fost).

On-topic: in Iasi e valabila dracovenia cu telefonia mobila? (ce eu am primit doar un telefon fix, nici vorba de mobil)
Ghidioneanu
Va fi valabila si in iasi oferta de la RDS , am vorbit la relatii clienti , cererea e fff mare . Netul imi merge f bine , am abonament de 18 euro , telefonia fixa mai are probleme ,cam la doua -trei luni , dar se rezolva relativ rapid , prin resetarea modemului de obicei.
Eu am asteptat un an si jumatate sa-mi puna net pe cablu , nu erau conditii... asa ca o luna de asteptare e nimic ...
horiajam
da , si in iasi e valabila treaba. stiu lume care are deja mobil de la erdeesh.
mai stiu si ca poti intra in posesia unui astefel de mobil contra unei "atentii" catre cel care le distribuie.

deci, rabdare... asa cum am fost obisnuiti de erdeesh.
IRONICK
Dupa ce ca sunt platiti de firma, mai dati-le si voi bani ...
eminescu0
fac si astia ca Zapp cu telefoanele? de ce nu lasa libertatea sa-ti aduci tu telefonul (sau sa aduca ei telefoane mai bune contra cost)? eu cred ca asa ar catiga si mai multi utilizatori.
ovidiusoft
Din cate stiu eu primesti telefon si o cartela sim, deci nu te opreste nimeni sa bagi cartela in alt telefon, mai smecher.
lucifer
Am deschis si eu un topic mai demult , dar mi-a fost sters , a aflat careva care este numarul de cost control daca exista asa ceva la Digimobil ? in afara de numarul de relatii cu clientii *777 . Cartela nu mia mers in alt telefon , deoarece dupa cate am inteles telefoanele in care merge aceasta cartela nu sunt GSM , ci UMTS sau NMT . In afara Bucurestiului semnal 0
RainHawk
Momentan se pare ca nu au cost control dar lucreaza la implementare.
Am primit si eu jucaria acum 2 zile. smile.gif
ga!nusha
QUOTE(lucifer @ 7 Jan 2008, 00:52)
Am deschis si eu un topic mai demult , dar mi-a fost sters , a aflat careva care este numarul de cost control daca exista asa ceva la Digimobil ? in afara de numarul de relatii cu clientii *777 . Cartela nu mia mers in alt telefon , deoarece dupa cate am inteles telefoanele in care merge aceasta cartela nu sunt GSM , ci UMTS sau NMT . In afara Bucurestiului semnal 0
*



cu alte cuvinte: pentru ca la licitatie au castigat numai drepturi de emisie 3G, nu poti folosi simul decat intr-un telefon care stie 3G/UMTS. Momentan, digimobil este o retea de telefonie "fixa"... dureaza putin pana au acoperire... la fel a fost si cu cosmorom, dialog, connex...
eminescu0
au ajuns cu telefoanele si pe strada mea in Colentina, seara pe la ora 22:00. tipul mi-a zis ca sunt blocate atat telefoanele cat si SIM-urile in RDS. intr-adevar nu gaseste reteaua pe alt telefon (non 3G).
cu SIM-ul cosmote in telefonul RDS apare mesajul : Operator retea fixa.
arab
QUOTE(RainHawk @ 7 Jan 2008, 08:45)
Momentan se pare ca nu au cost control dar lucreaza la implementare.
*



Neoficial exista...dati un sms gol la 700 si vedeti...!
eminescu0
am dat de 5 minute si nu s-a intamplat nimic ...

P.S.: ca tot veni vorba, ofera si servicu SMS? pentru ca pe site nu apare nici o informatie in sensul asta.
cristyyy2003
Eu primesc "Serviciu Indisponibil" dupa ce am trimis mesaj la 700.


L.E. Am insistat si pana la urma am primit: "Pana la data 2008-05-20 10:03:18 ati consumat in valoarede 0.40EUR fara TVA."

Nimic despre minutele incluse. Cat despre ultima data in care a fost actualizat.....No Comment!

eminescu0
acum mi-a venit si mie aceasi raspuns.
mauru007
Mie mi-a venit raspunsul imediat (maxim 5 sec.) da de 2 ori?!? smile.gif
airimia13
Si la mine a venit raspuns in cateva secunde, ca am consumat de 0.00 eur dar nu imi zice cate minute mai am sad.gif .

Stie careva, sms-ul asta la 700 cu cat se taxeaza?
Serje
Mai trimite un sms si vezi ce-ti zice si fa eventual diferenta tongue.gif
eminescu0
astia sunt asa preocupati sa se extinda incat uita de suportul pentru clienti. site-urile lor sunt saracacioase, neactualizate, incomplete si greu de urmarit.
digi.mobil nici macar nu are un site oficial une sa poti vedea detalii despre servicii, tarife pentru SMS sau date s.a.m.d.
cosmin_2300
Serviciu indisponibil dry.gif
Shush
La mine vine mesajul imediat insa ultima actualizare este din 7 iunie happy.gif
megane1
cel mai intelept e pentru un consumator sa puna in balanta bine toate detaliile, in momentul in care diferentiaza un operator teleocm de altul...adica , in opinia mea, nu e suficient sa bati toba la tv ca "ai tarifele cele mai mici" sau sa dai telefoane gratis-cum face rds ul...eu unul n as alege cel mai ieftin tarif, daca asta inseamna sa fiu tratat prost ulterior, sau sa nu beneficiez de cateva servicii devenite deja "clasice" la operatorii mai vechi.....
dau exemplu aci un operator mobil, la care, pana la prima factura, nu poti vedea nimic din ce ai consumat,etc...nu are cost control pana la prima data de facturare.. radmasa.gif deci poti avea o MARE surpriza la prima factura..

dintre retelele mobile din RO, cel mai ok mi se par cei de la Vodafone.
oricum, tehnologic, reteaua e cea mai tare, acoperirea si calitatea semnalului lasa mult in urma competitia...ca sa nu mai vorbim ca de putina vreme e singura retea IP completa din Ro....
eu sunt multumit.am 15 abonamente la ei, si de voce si de date..( toata familia smile.gif ) si nu am avut niciodata probleme.....

cat despre rds& rcs....incercati va rog serviciul relatii clienti...fie la telefon, fie in magazine...veti fi surprinsi..nu ai unde sa faci o sesizare..daca vrei sa vb cu superiorul, nu ai cu cine..etc......
pe partea asta cred ca mai au mult de invatat pe partea asta lupii tineri precum cosmote sau rds& rcs ..
koldun
Drivere si aplicatie pt Digiuri Huawei (prin mini USB).

Succese!
lucifer
In decembrie , fac 2 ani in reteaua Digi mobil , de cateva zile au inceput sa promoveze oferta pe Tv de abonament moka , minute moka in retea si in fix rds , abia acum pot spune ca nu se mai intrerupe convorbirea si am acoperire in Bucuresti , presupun ca s-au pus la punct oarecum de au inceput promovarea !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.