Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Alegere jante part 2
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Modificari si imbunatatiri
Pages: 1, 2
semit
Wolfrace Katana 2

user posted image

Wolfrace Matrix Shadow Chrome

user posted image
bogdan1978buc
1
A l e x
Katana dau foarte bine pe sedan... Celelalte pe masina lui clausica arata bine dar sunt putin sceptic la sedanul tau... Mai ales cu 07 smile.gif
j.d
Votat 2...katana poate dau mai bine la prima vedere...insa in realitate, cele doua modele sunt incomparabile. Finisajele de pe Katana, din pacate lasa de dorit...in timp ce finisajul de pe matrix e... 38.gif
Ar fi un detaliu relativ important...katana sunt in 5 spite, cu 4 prezoane pentru Megane...asta inseamna ca gaurile pentru preozoane vin cumva intre spite, neuniform. Iarasi, in relaitate nu dau prea bine...matrixurile au capacel pentru ascunderea prezoanelor...wink.gif

Ca design, imi plac mai mult jantele gen Katana...in 5 spite. Insa, tocmai din cauza finisajului lor, am ales si eu alt model... rolleyes.gif
Christu
Katana clar - parerea mea!

Cat dai pe ele?
semit
user posted image

user posted image
fanu_WZI
Katana sa fie!! S-a mai intrebat, cat dai pe ele? Au si pe 16" ?

off topic : ce faci cu jantele vechi??
semit
in jur de 3000 lei cu tot cu gume

Le: e posibil sa le vand charge.gif
fanu_WZI
ia-ma si pe mine in calcul daca vrei sa le vinzi. Cand mi-am cumparat masina n-am mai avut bani si de jante sad.gif
semit
Vorbim smile.gif
Christu
Holy mother............ - 1000 de euroi - mda....merita? tongue.gif
semit
da
hellcat
Matrix la orice ora!! E un sedan in Bacau, beige angora culoarea, cu jante pe 17''.
Arata intr-un mare fel...fara sa vrei intorci capul. Dar aspectul asta poate fi si dezavantajos cateodata.. wink.gif
semit
Si eu cred la fel smile.gif
laguna_2_interceptor
- 2... relaitatea e alta decat photoshop ul... 1 banal...
Fuzz
Mai erau unele tari, mi-au placut foarte mult.

Eu unul am ales 1 biggrin.gif

Mai mari si curate poate arata mai bine cele din pozele mele.
semit
yak smile.gif
laguna_2_interceptor
- ugly...
Fuzz
Erau murdare dry.gif si mici... unsure.gif
fanu_WZI
cred ca ar arata mai bine daca ar fi o singura culoare nu doua
octav_
Daca te tine buzunarul la 3000 RON baga-te la Matrix-uri, insa eu zic ca oferta la Katana este de nerefuzat.
Din jantele care mi-ar mai place mie (in ordinea preferintelor biggrin.gif) sunt:

user posted image user posted image user posted image

Ultimele, Bellini Lampo Black le are o cunostinta pe un Pejo 307 si arata foarte bine insa creaza probleme pentru ca sunt prea iesite in afara.
j.d
Octav, foarte tari jantele postate, insa, primele doua cu buza de inox, nu se fabrica maxim decat pe 17"...iar cu buza, ca sa arate si bine, cel putin 18"...wink.gif Al treilea model arata super frumos, insa e modelul standard la Focus ST...tongue.gif
FireChief
irefutabil 1 dry.gif
Toto - BOD
Desi majoritatea a votat poza 1, eu am votat poza 2. Matrixurile arata genial in realitate, mult mai bine decat Katana (care nu au nimic special)! Parere proprie si personala!
Pot sa-ti mai recomand pe la aceeasi bani, niste MAK-uri cu acelasi nume, Matrix. Arata foarte bine daca iti plac jantele aerisite bine!

user posted image

PS: daca vrei sa arate ca in poza, vei avea nevoie de suspensie! Altfel o sa arate asemenea unei masini de teren. tongue.gif
semit
imi plac.. dar la Wolfrace am o oferta "mai speciala".. din pacate doar la Wolfrace..Mersi de sfat .. la modelul asta ma gandeam si eu cu interiorul jantei negru, seamana cu Oz Canova.. wub.gif
darem
2. fara sa regreti.....este o Leganza neagra aici in oras cu un set de jante nr2., dar pe 15, care modifica look- ul masinii uimitor de mult(ma refer aici la acea Leganza)
semit
Nu mai exista pareri?
poseidon06
Pai rezultatele cred ca sunt destul de concludente tongue.gif
semit
Inca nu smile.gif
PAM
am votat si eu pt Katana. tongue.gif arata foarte bine chiar daca sunt mai simple.
foarte misto sunt si alea de pe alfa. smile.gif
poseidon06
Da chiar asa, imi plac mai mult cele de pe Alfa decat oricare din cele doua modele de la inceputul topicului....imi plac modelele aerisite...si cu 5 spite biggrin.gif
laguna_2_interceptor
@semit nu inteleg de ce mai lungesti treburile si astepti si alte pareri... este clar ca vei lua nr. 2 si personal sunt ok cu aceasta alegere... votul e vot dar cumparatorul are ultimul cuvant... smile.gif
semit
biggrin.gif
Manuel
Mie-mi plac primele. Celelalte par cam gay laugh.gif
claus
maa nu el ee .... cum gay?
Manuel
pimped... tongue.gif
_182_

dintre modelele din topicul asta n-as pune altceva decat Bellini Lampo Black
Christu
Si uite cum un cuvant scot din discutie modelul #2 radmasa.gif
laguna_2_interceptor
- @semit ai ideie care este timpul de livrare la cele doua modele? indiferent care... cool.gif
semit
daca nu sunt pe stoc intre 1-2 saptamani smile.gif
Fuzz
Pana la urma ce ai ales ?
semit
mai am mici dubii in legatura cu calitatea si finisajul Katanelor.. smile.gif
DnI
am votat poza 1.

daca ar fi sa cumpar pt mine nu as lua sub nici o forma modelul din poza 2 .
sunt prea populate , se intalnesc pe prea multe masini galbene , doar ca in mare parte sunt modelul pe 15"-16"

claus
hmm.. ciudat.. eu stiam ca matrixurile se fac minim pe 17" .. poate ma insel.. cine stie ?
poseidon06
Am vazut la taxiuri de 15''....mai mult ca sigur, pentru ca avea cauciucuri stock din ce tin minte
claus
eeh.. inseamna ca s-au mai schimbat lucrurile de cand am luat eu jantele..
bear_mc
Clar 1. smile.gif Arata super.
padre
Observ cu placere o multime de cunoscuti priceputi pe topicul asta asa ca ma bag si eu in seama cu urmatoarea: trecerea de pe anvelopele de iarna vreau sa o fac pe anvelope NOI de vara. Asta e clar ca se va intampla. Daca tot fac asta m-am gandit sa iau si niste jante noi, eu pana acum avand doar un singur set de jante de tabla, stock, pe care le foloseam cu cele 2 seturi de anvelope.
Nu vreau sa bag multi bani intr-o masina care are deja 4 ani (si 4 ani a mers cu capace), asa ca ma orientez catre o solutie de buget. Pentru ca m-am impacat mereu bine cu jantele pe 15" si anvelopele cu 195/65/R15 ma atrage oferta Pro Line pentru jantele Wolfrace de 15. Ma atrag modelele Pro Lite Black - 1250 RON/set (sau Silver) si Pro Sprint Black 1150 RON/set (sau Silver).
Ce parere aveti, care se vor potrivi mai bine? Se gaseste cineva priceput sa-mi puna si mie in 2 poze jantele astea pe masina (sa pastreze proporita dimensiunii de 15", totusi) ca in primul post al lui semit?
hellcat
Pro Sprint Silver de ce?...argintiul se potriveste cu bleumarinul, mai multe spite - deci o rezistenta sporita si cu 100 lei mai ieftine - daca tot e solutie de buget.
padre
Da, recunosc ca am luat in calcul si varianta Pro Sprint Silver... Incearca cineva sa le puna pe masina in Photoshop?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.