Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Criss Angel vs. David Blaine
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Clipuri video > Clipuri Diverse
EUROPE_


Eu, il prefer pe David Blaine dar si Criss Angel e "magic" .
Ma intreb oare cum pot? Sau cum fac? Am invatat si eu ceva trucuri, dar e foarte greu..
C@talin
Paia taiata in doua as vrea sa gasesc tot clipu smile.gif

Uite alt fil misto,asta ma speriat putin la inceput laugh.gif


Faza cu ceasu a fumat-o
daca nu esti atent prima oara zici ca asa sa inatplamt,da daca esti atent la mana lui se vede ca deja era pe mana lui radmasa.gif

31 Aug 2007, 21:25:
EUROPE_
Eu am vazut toate cele 3 episoade, la faza cu ceasurile e reala, drept dovada cu fata aceea imbracata in rosu. E rapid, si probabil in 3 secunde il desface fara sa simta "victima" .
Insa eu sunt foarte uimit de urmatorul clip, mai ales la trucul din munitul 6:30.
C@talin
Eu ziceam de faza cu ceasul d ela grasu ala tongue.gif

A mai fost o faza daia cu scriti un nume de persoana aproape pe o foaie si porma aprea pe autobuze pe pe alte rahaturi tongue.gif .Una incepuase sa planga Scria unde se uita numele ala smile.gif
Giurisici Fabian
173.gif da pe aia a mai lipit-o la loc?
Shush
QUOTE(EUROPE_ @ 31 Aug 2007, 20:37)
Eu am vazut toate cele 3 episoade, la faza cu ceasurile e reala, drept dovada cu fata aceea imbracata in rosu. E rapid, si probabil in 3 secunde il desface fara sa simta "victima" .
*


Sunt pe la noi prin Romania "baieti" care fac acelasi lucru...si nu ii spun magie smile.gif
EUROPE_
Stiu, dar tu cum vroiai sa fac reclama la topicul asta?
Si oricum nu putem compara...
AlexC
Nu exista castigator la versusul asta, amandoi sunt super tari. DIn ce am vazut aici, e clar ca aia cu femeia in doua e cea mai nebuna, insa are si Blaine unele superi interesante:
- invierea porumbeilor in parc
- cartea in sticla
- cartea in spatele geamului
- cartea in mingea de basketball (asta e mortala).
ady85btz
am vazut azi pe antena 2 un film cu Criss Angel...si nebunu intra printr-un geam fara sa-l sparga
1.6
Daca nu-s trucate digital sau regizate cumva.....sunt al dracului de ciudate! Cum a bagat mana prin ala fratilor??? brrrr...
Marius97fer
e un singur raspuns, care contine 3 elemente: fizica, chimie si iluzie optica... magia e doar in capul privitorilor...
AlexC
Azi am prins pe ProTV emisunea I.Real, tip care vrea sa il imite pe David Blaine. Ce m-a mirat a fost ca facea niste trucuri identice cu Blaine, insa si unele noi, ciudate.

A muscat moneda, a aratat bucata in gura si apoi lipirea ei. Nu stiu cum a facut-o, decat ca mi s-a parut ca s-a taiat banda cand o scuipa la loc, deci sigur ar fi facuta cu imagini suprapuse.

Faza tare a fost cu o carte de joc, de pe care a sters o bucata din desen si apoi a adaugat o alta bucata intr-un mod neregulat.

Ce ma frapeaza pe mine la toti astia este ca trucurile le fac pe strada, in fata unor oameni fara un IQ prea mare, ca sa nu zic mai mult. Asta ma duc eimediat cu gandul la posibilitatea regizarii lor cu costuri mici sau a trucarii ulterioare pe PC.
1.6
Pai mai..daca sunt regizate atunci sunt un f mare fass care nu ma da pe spate catusi de putin! Ma uit la niste efecte si atat! Dar daca sunt pe bune...adica negroteiul ala nu era de-al lui si publicul era total intamplator...atunci mi se pare genial ce face!
AlexC
Nu stiu daca sunt trucate, insa mi se apre ciudat ca un roman (prezentator la radio) sa aiba skillurile necesare ca sa faca exact trucurile pe care le face un alt magician, peste Ocean. In plus, este binecunoscut talentul romanilor de a copia tot, mai ales al celor de la PRO(s)TV de a copia tot ce e la moda in SUA...

Iarasi, nu am putut sa nu observ chestia asta legata de public, si la Blaine, si la Criss Angel, si la ProTV...
Taz
Toata distractia asta presupune foarte multa munca sau antrenament pentru acel prestidigitator indiferent ca-l cheama david blane sau coperfield sau houdinni sau johanes ca pe cel de la pro-tv.
Putini inventeaza trucuri noi multe dintre ele se cumpara (nu oricine are acces la ele ) dar trebuie sa si stii (sa poti ) sa le faci .

La trucurile de scena este intradevar : fizica optica, chimie, mecanica, intr-un cuvint stiinta, dar la prestidigitatie este multa munca si tre' sa ai talent.

acum unii se gindes imediat la trucaje pe computer sau pelicula dar ginditi-va ca "sportul" asta nu a aparut ieri ci cu mult inaintea aparatului de filmat sau chiar fotografiat.

Sunt intradevar buni in ceea ce fac, si ceea ce fac este o "industrie" a divertismentului.
mihai888
mai nou il avem si pe Cristian Gog
vallixx
QUOTE(Marius97fer @ 2 Sep 2007, 22:01)
e un singur raspuns, care contine 3 elemente: fizica, chimie si iluzie optica... magia e doar in capul privitorilor...
*


up.gif
Total adevarat!

In plus, toate obiectele pe care le folosesc ei sunt preparate.
Pachetele de carti de joc, monedele, cutitele, cutiile, sforile.....tot.

Chiar a fost o emisiune super interesanta pe Nat Geo, care arata cat de putine informattii percepem, desi se intempla fix in fata ochilor nostri si mai ales cum se pot folosi acestea pentru a-ti induce impresia de magie.
In fapt, totul este bazat pe iluzionism si distragerea atentiei.
UXE
smile.gif




si cel mai tare act cu tigari



This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.