Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: restituire $ pe nr. rosii
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Legislatie
gmasterleo2000
QUOTE(Oskar @ 31 Aug 2007, 02:23)
eu am urme de la ploaie care, la fel, nu le pot curata, deci, da, plasticul ala e chiar penal.
*



mai stie cineva daca si in ce consta procedura in care iti poti primi bani inapoi pe numerele rosii (provizorii) ?

PS: scuze daca a mai fost discutat.. searchul meu nu a gasit. blush.gif
sharp
Din cate tin minte, daca te prezinti cu numerele rosii si cu autorizatia la politie inainte de a expira valabilitatea autorizatiei provizorii de circulatie (valabilitate = 30 zile implicit, din cate stiu), iti dau pe loc banii. Daca esti din Bucuresti, tb sa le duci la Udriste.
Eu am fost intr-o situatie mai ciudata: am primit numerele rosii gratis de la dealer (Toyota) si apoi am incasat banii pe ele (foloase necuvenite...). Cu banii astia am acoperit diferenta de pret pentru numere preferentiale.
gmasterleo2000
sharp: cand ai facut asta ? trebuie sa incerc la biroul unde se inmatriculeaza?
sharp
Eu am actionat in iunie 2006.
Da, trebuie sa te prezinti la biroul de inmatriculari al politiei rutiere.
litza
Parca poti sa le predai si la maxim 15 zile dupa expirare.
klaus
Ia mai mergeti si voi pe la politie sa vedeti cum ramaneti cu ele fix in mana...
gmasterleo2000
klaus: adica ? explica te rog daca stii mai multe inf., actualizate.. ca sa stiu, ca maine expira .. si poate imi da (sau nu) vreun ban azi inapoi pe ele
Batrânul
De pe 15 mai a.c. nu se mai restituie banii pentru placile cu numere provizorii (numerele rosii).
Vezi si pe forumul Dacia la:
http://www.daciaclub.ro/Salt-la-ultima-pag...t2910-s420.html
gmasterleo2000
sad.gif aha
Brainie
Nu se mai returnează niciun ban pe numerele roșii. Noroc că sunt ieftine biggrin.gif (20 bucata, 40 perechea în iunie), cât cele definitive. Asta separat de banii pentru hârtiuța numită "autorizație provizorie".

@sharp: ești sigur că nu le-ai plătit odată cu mașina ? ba poate că chiar de vreo 2 -3 ori prețul lor ?
Batrânul
Crezi ca mai tine minte sharp cat a platit in iunie 2006 ?
Braveheart
eu si acum mai am prin casa nr rosii..de cand am masina, adica oct anul trecut.. cred ca am sa le fac vant tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.