Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Angel eyes(megane II)
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Tuning
prOZac
Sunt curios daca stie cineva o firma in Timis/Arad care sa-mi puna Angel Eyes pe megane.Multumesc
razvan273
Ai Angel Eyes pentru Megane 2.II (facelift) ? Daca da... de unde ai luat farurile ?
prOZac
Nu am. VREAU.....Si nu vreau faruri...Vreau doar Angel eyes.Caut pe cineva care sa-mi monteze in farurile mele(stock)
razvan273
Aaa... tu te referi la acele "bratari". Oricum daca gasesti asa ceva pentru Megane te rog, da si tu de stire... biggrin.gif
pit-bull
Am gasit intamplator Faruri Angel Eyes Renault Megane 2 Cromati, postez un link nu fac reclama, daca se considera se poate sterge.

http://www.superstreet.ro/magazin/masini/r...romati_132.html
razvan273
Stau si ma intreb daca farurile respective se potrivesc pe Megane II.2. unsure.gif
prOZac
Oameni buni...Sa ma fac inteles..Nu vreau FARURI(altele decat cele care le am).Vreau doar sa imi montez inelele respective in farurile mele.Parerea mea e ca farurile stock sunt destul de dragute dar parca lipseste ceva....
razvan273
In cazul acesta.. cred ca ai denumit eronat numele topicului. Cauta pe 4tuning.ro la sectiunea anunturi - am vazut pe acolo asa ceva.
prOZac
Am gasit pe cineva in Arad.Tipul mi-a zis ca imi poate monta in farurile mele doar ca nu are momentan pe stoc.Cum aduce ma suna si imi spune si un pret cu tot cu montaj.Promit sa va tin la curent
IeD3vil
QUOTE(pit-bull @ 31 Aug 2007, 21:57)
Am gasit intamplator Faruri Angel Eyes Renault Megane 2 Cromati, postez un link nu fac reclama, daca se considera se poate sterge.

http://www.superstreet.ro/magazin/masini/r...romati_132.html
*




QUOTE(razvan273 @ 5 Sep 2007, 22:00)
Stau si ma intreb daca farurile respective se potrivesc pe Megane II.2.  unsure.gif
*



Din intamplare, ma uitam prin refererii la site-ul meu, am gasit topic-ul asta. Da, se potrivesc pe megane 2, si am o comanda care vine saptamana viitoare... o sa rog viitorul posesor sa posteze poze, sau sa imi trimita si postez eu.

Cu inele de angel eyes va pot ajuta si eu. Cu montajul insa, nu. Sunt din Craiova.
RamsesII
Uhhh... ma bag si eu un vorba... si cred ca... angel eyes pe megane ar arata ca naiba... Unghiul farurilor e prea inclinat pentru ele. Pe de alta parte... angel eyes = BMW. Orice altceva e kitsch.
IeD3vil
Nu te contrazic, dar deja a devenit... un accesoriu. Da bine pe multe masini, pe majoritatea chiar...

KIT-urile se cumpara destul de bine...
30 mdc
QUOTE(razvan273 @ 5 Sep 2007, 22:00)
Stau si ma intreb daca farurile respective se potrivesc pe Megane II.2.  unsure.gif
*


din cate vad eu alea sunt faruri de megane II 1 si le poti pune pe megane II 2 doar daca schimbi si bara pentru farurile acestea puteti intreba si aici 0723204080 (www.logtuning.ro) dar cand am verificat eu nu aveau poze , mi-au spus ca aduc asa ceva in vara cand a fost in constanta o chestie de tuning dar eu vroiam pe negru dar nu stiau daca sunt
Solon
QUOTE(RamsesII @ 19 Sep 2007, 02:28)
Uhhh... ma bag si eu un vorba... si cred ca... angel eyes pe megane ar arata ca naiba...  Unghiul farurilor e prea inclinat pentru ele. Pe de alta parte... angel eyes = BMW. Orice altceva e kitsch.
*


radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
A l e x
Eu nu sunt adeptul tuningului din vitan, si vad in angel-eyes ca fiind putin cam asa, ca toti drifterii au, dar totusi unele masini chiar arata mult mai bine cu ele. De exemplu Logan, sunt farurile alea negre cu angel-eyes care-i schimba mult aspectul, si nu doar ca se aprind asa, ci cum arata ca design...

Deci sa nu fim atat de exagerati, ca orice nu e BMW e kitsch, nu e chiar asa... Dar oricum am vazut si Solenze cu astfel de faruri si pot sa spun ca pe unele chiar nu le prinde...
andu911
Acum au inceput sa-si gaureasca spoilerele, sa-si monteze pozitii ca pe S6.
padre
Da, am eu in curte la serviciu un Porsche 911 Turbo nou nout si are niste pozitii din astea ca la Audi... Kitsch curat radmasa.gif
IeD3vil
Am adus faruri, si pe negru. O sa le fac poze maine, daca vreti. S-au dat deja 3 perechi, trebuia sa iau mai multe. Nu cred ca era acelasi model de care a zis 30 mdc, ca m-a sunat tipul si a zis ca totul e ok. vedem ce zic si ceilalti smile.gif
desk
in afara de bmw, pe orice masina angel eyes arata a chici, chinezarie, da-le dr--u
poseidon06
IeD3vil, inca asteptam pozele smile.gif
fanu_WZI
azi (05.10.2007) pe DN1 pe sensul ce duce spre Ploiesti am vazut un Megane 1 break (verzuliu, stiti voi culoarea) cu angel eyes atat pe faza scurta si pe faza lunga cat si la proiectoare smile.gif

Arata super! Really!
Oare o fi unul dintre noi?
IeD3vil
Salut

Scuzati, am ajuns tarziu aici... uitasem de topic. Daca erau negri, posibil sa fie trimisi de mine. Am inca 2 comenzi care vin saptamana viitoare. Pozele inca nu le-am primit nici eu, sun maine sa vad daca a facut tipul, si cred ca ii comand si triple.

Razvan
poseidon06
IeD3vil, imi poti spune te rog daca farurile cu lupa si angel eyes au si reglaj electric intergrat? Sunt si pe negru? Multumesc smile.gif

P.S. Ai putea pune niste poze te rog cu modelul pe negru ?
IeD3vil
QUOTE(poseidon06 @ 13 Oct 2007, 21:06)
IeD3vil, imi poti spune te rog daca farurile cu lupa si angel eyes au si reglaj electric intergrat? Sunt si pe negru? Multumesc smile.gif

P.S. Ai putea pune niste poze te rog cu modelul pe negru ?
*



vin si pe negru, si nu au reglaju electric. La cei care au dorit (mai putin peugeot si bmw ca au reglajele incluse in far, dar nu toate), le-am schimbat reglaju de pe farul vechi pe farul nou. la opel, vw a mers, nu garantez ca va merge si la megane.
gheorghe1
nu prea m-a pricep la afaceri dar sa dai farurile originale si omologate jos si sa pui in loc niste faruri ieftine dar mai frumoase nu m-i se pare O.K. si ori cum farurile alea sunt frumoase cand te uiti doar la ele .pe masina arata oribil . parerea mea. iar sa pun angel ayes pe farurile originale e la fel de mare prostia .sticla la far nu e prinsa in suruburi , trebuie dezlipita. dar asta e traiasca firmele de tunning. de fapt am vazut faruri din alea si la bazar.
hellcat
QUOTE(IeD3vil @ 18 Oct 2007, 08:20)
...le-am schimbat reglaju de pe farul vechi pe farul nou. la opel, vw a mers, nu garantez ca va merge si la megane.
*


Pai ce fel de faruri vinzi tu, daca nu esti lamurit cum se monteaza?! Un far fara reglaj e ca si inutilizabil.
poseidon06
IeD3vil, multumesc mult pentru raspuns. Pacat, arata bine, pe negru nu pot decat sa imi imaginez tongue.gif Dar fara reglaj electric...e drept ca in banii astia nici nu ma asteptam sa aiba. smile.gif
gheorghe1, gusturile nu se discuta smile.gif
hellcat, cred ca au reglaj mecanic. Adica se pot regla...cu surubelntia cred.
Cred ca pana la urma o sa imi dau farurile de acum si o sa iau unele originale Renault, cu lupa, ca in viitor sa imi pot pune Xenon. Exista si faruri cu lupa facute de alti producatori ? (adica mai ieftine...desi nu stiu cat costa la Renault unul, daca merita, poate le iau direct de la ei).
IeD3vil
QUOTE(hellcat @ 18 Oct 2007, 19:55)
Pai ce fel de faruri vinzi tu, daca nu esti lamurit cum se monteaza?! Un far fara reglaj e ca si inutilizabil.
*



Au reglaje, dar manuale. nu am zis ca nu sunt lamurit cum se monteaza.

QUOTE(poseidon06 @ 18 Oct 2007, 21:56)
IeD3vil, multumesc mult pentru raspuns. Pacat, arata bine, pe negru nu pot decat sa imi imaginez tongue.gif Dar fara reglaj electric...e drept ca in banii astia nici nu ma asteptam sa aiba. smile.gif
gheorghe1, gusturile nu se discuta smile.gif
hellcat, cred ca au reglaj mecanic. Adica se pot regla...cu surubelntia cred.
Cred ca pana la urma o sa imi dau farurile de acum si o sa iau unele originale Renault, cu lupa, ca in viitor sa imi pot pune Xenon. Exista si faruri cu lupa facute de alti producatori ? (adica mai ieftine...desi nu stiu cat costa la Renault unul, daca merita, poate le iau direct de la ei).
*



Intr-adevar gusturile nu se discuta, mai sus am zis ca nu stiu cat de greu se muta reglajele ELECTRONICE de pe farul stock pe cel aftermarket. Farurile au lupa, si lumineaza foarte bine, din zisele clientilor. Miercuri fac poze la farurile de megane, doar 1 set mai e pe negru, si e promis... si veti vedea cum sunt realizate. Calitativ sunt foarte bune, toti clientii au fost multumiti, nu numai la tipul acesta de far, dar si la altele. Am 2 comenzi deja de far+xenon, care vin in 2 saptamani, recomandati de alti cumparatori. :-)

Pretul nu e mare, si raportul pret/calitate e foarte bun. Pe original (ca la masinile frantuzesti doar asa vin), costa enorm de mult, de cele cu lupa nu mai zic...

Scuzati pentru raspunsul tardiv, dar dau rar pe aici wink.gif
eminescu0
poti sa aduci si pentru Megane 1 ? mai precis megane 1 phase 2 din 2000. am vazut ca se produc insa la noi nu aduce nimeni decat pentru masinile nemtesti, de parca n-ar fi puzderie de renault pe strada. so ?
IeD3vil
QUOTE(eminescu0 @ 22 Oct 2007, 20:28)
poti sa aduci si pentru Megane 1 ? mai precis megane 1 phase 2 din 2000. am vazut ca se produc insa la noi nu aduce nimeni decat pentru masinile nemtesti, de parca n-ar fi puzderie de renault pe strada. so ?
*



Normal ca pot aduce.

Am in catalog : Megane 1 96-00, si megane 1 01>

24 Oct 2007, 16:02:
user posted image user posted image user posted image

Am adus si de clio, urc acum pozele. Sunt superbe farurile, sincer arata mai bine decat ma asteptam. Ultimele comenzi le-am livrat unele direct de la depozit altele in graba, nici nu am deschis cutiile.

Enjoy!
semit
Chiar arata beton.. pacat de lipsul major pe care il au sad.gif
IeD3vil
reglajele ?la opel si vw am putut sa le mut din vechiul far, din cate am vazut e posibil si aici. smile.gif
Fuzz
Si o poza cu ele instalate/aprinse pe un Megane, nu poti pune ?
IeD3vil
QUOTE(Fuzz @ 25 Oct 2007, 09:40)
Si o poza cu ele instalate/aprinse pe un Megane, nu poti pune ?
*



Azi ajung la client, si il rog sa faca poze, sa mi le trimita. e ok ? smile.gif
Fuzz
Chiar ar fi bine, sunt curios si eu cum arata. In primul rand as pune xenon, dar cine stie smile.gif
IeD3vil
Au becuri H7 pe faza scurta, si lupa. Se preteaza excelent la xenon, am facut comanda la inca 3 seturi. saptamana viitoare plec dupa marfa.
A l e x
De aratat arata intr-un anume fel, desi parca sunt prea exagerate, le vad bine pe masina lui CHCstefan de ex dar nu stiu cum ar da pe un Megane stock ca al meu...

Eu le-as lua mai mult pentru lupa, dar daca nu au reglaj nici nu ma intereseaza.

La intrebarea daca se potrivesc pe Megane II.2 raspunsul e un NU clar, farurile sunt de alte dimensiuni si nu merge de pe facelift pe pre-facelift sau invers....

Astept cu interes totusi o poza sa vad cum ar arata...
kevin-ray
http://www.tuningforyou.de/shop/product_in...ES-Schwarz.html

http://www.tuningforyou.de/shop/product_in...EYES-CHROM.html

Acesta este pretul real al farurilor. Cam toti aduc de aici si isi adauga o gramada de bani. Am eu posibilitatea sa va aduc daca vreti. Daca sunt mai multi, iese si transportul mai mic. Din cate stiu, la 10 seturi iese 10 euro pe set transportul. Pentru inca 10 euro/set va aduc eu cate vreti.
Sharpe
Nu sunt probleme cu reglajele. Motorasele de pe farurile originale se potrivesc la fix.
Sharpe
[attachmentid=1627473928]
E un model diferit de cel despre care s-a vorbit aici(becuri H1-scurta, H1-lunga). Asa arata pe masina.
claus
hihi, misto faruri
cred ca pe tine te-am avut cateva secunde in spate, luni dimineata, la intrarea (de pe o straduta) pe bd mihalache
semit
Sharpe.. facem schimb? biggrin.gif
Hack
QUOTE(Sharpe @ 29 Sep 2008, 16:09)
[attachmentid=1627473928]
E un model diferit de cel despre care s-a vorbit aici(becuri H1-scurta, H1-lunga). Asa arata pe masina.
*


Arata superb, si poza e foarte reusita. smile.gif Pacat ca nu sunt si pentru face-lift sad.gif .
makelele
ptr 2/2 nu se gasesc?\
Sharpe
Ultimele modificari efectuate: lupe bi-xenon si angel-eyes tip CCFL(neon). Enjoy!
[attachmentid=1627519367] [attachmentid=1627519368] [attachmentid=1627519369]

Urmeaza poze pe zi...
silviantess
Sharpe ai motorul remapat?
catakta63
Stie cineva de unde pot comanda faruri pentru Renault Megane 2.2 facelift an 2007?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.