Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Difuzoare spate clio
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Modificari si imbunatatiri
cristianxxl
Salut am cumparat recent un clio hatchback in 2 usi si nu are difuzoare decit in bord si pe usi, desi are masti si locasuri pt boxe si pe spate.As vrea sa cumpar 2 difuzoare spate, stiu dimensiunile ,dar nu stiu daca alta marca se potriveste cu cele fata si cu cd-ul original de pe renault.
Ce ma sfatuiti?
Multumesc!
poseidon06
Pai poti sa pui orice marca de boxe, nu conteaza. Daca cele spate sunt mai puternice decat cele fata, o sa mearga la puterea data de radio-cd, adica ele nu vor merge la capacitatea maxima. Dar se vor auzi mai clar ca cele stock. Daca esti interesat de achizitionarea de difuzoare, iti pot recomanda http://www.dbtuning.ro/index.php?cPath=1&d...31842c54d4721b7.
Aici lucrez, asa ca daca te pot ajuta cu ceva, o voi face cu placere, da-mi un PM.
PhilipMorris
Ce dimensiune au (in centimetri)? Credeti ca un symbol din 2000 are vreo sansa sa aiba forma de cablu deja trasata sau va trebui sa o fac singur? Nu vad nici un cablu atarnand prin portbagaj, dar ma gandesc ca or fi facut ceva inteligent... Am gauri in spate pentru boxe, dar nu si fire. Si ar fi p.i.t.a. sa nu am fire deja pozate.
mihaiyak
as vrea si eu sa imi pun boxe de 16,5 cm pe spate si nu as vrea sa dau jos cutiile de plastic din spatele difuzoarelor.cum se poate modifica?
m-am gandit al aceste boxe
http://www.dbtuning.ro/product_info.php?pr...31842c54d4721b7
EdyB
Ma uitam azi ca si Symbolul meu are pe spate, in lateralele lunetei, doua site ca niste masti pentru difuzoare. Eram curios daca acolo se pot pune difuzoare si daca da, cum se dau jos...la mine cel putin, ar trebui dat jos tot plasticul de acolo.

Altfel, masina a venit doar cu cele 2 difuzoare de pe fata, din bord. Exista cablaj pentru instalarea unor difuzoare suplimentare? Daca da, unde sunt trase acestea?

Sunt sigur ca sunt multi pe aici care si-au imbunatatit sistemul audio.

Multumesc.
hellcat
EdyB si altii interesati: luati legatura cu userul panavision care si-a montat difuzoare si in usile spate la symbol. Eu i-am furnizat buzunarasele de bicorp, de restul ocupandu-se el: decuparea fetei de usa, fixarea difuzorului, trasul firelor.

[attachmentid=1627459625][attachmentid=1627459626]
MIRCAT
este simplu de montat boxe in spate!in general in spate intra boxe de 13,dar cu mici modificari merg puse si de 16 exact ca la logan!!!
EdyB
Ok, multumim de informatii...e cam riscant sa te apuci sa macelaresti usa fara sa ai habar...deci cu siguranta se cere un o indrumare profesionista smile.gif

Numai bine!

P.S.: @PhilipMorris - ti-ai mai montat ceva pana la urma?
brawnie
QUOTE(cristianxxl @ 29 Aug 2007, 08:57)
Salut am cumparat recent un clio hatchback in 2 usi si nu are difuzoare decit in bord si pe usi, desi are masti  si locasuri pt boxe si pe spate.As vrea sa cumpar 2 difuzoare spate, stiu dimensiunile ,dar nu stiu daca alta marca se potriveste cu cele fata si cu cd-ul original de pe renault.
Ce ma sfatuiti?
Multumesc!
*




poti sa pui niste poze cu interiorul spate al masinii???
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.