Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Masca fata furata
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
Pages: 1, 2
mully
Niste ... oameni sa le zicem ... mi-au furat cele 2 bucati de plastic din masca fata ... daca vedeti vreun megane cu alea de pe RS va rog sa imi ziceti si mie ... as fi incantat sa fac cunostinta cu proprietarul dar mai ales cu cel de la care le-a cumparat ...


[attachmentid=1627408991][attachmentid=1627408992][attachmentid=1627408993]
synkro
bah sa-mi bag.... ce melteni...

unde ti le-a furat?
babanu
Ti-a si zgariat-o......merita calcati in picioare nenorocitii naibii 022.gif
mully
pe o straduta extrem de linistita din zona Domenii ... am stat 3-4 ore ...

nu e zgariata ... e doar un caca de pasare acolo
Danezu
Ce animale! Nu pot sa-si cumpere???
Succes in gasirea infractorului,ar trebui sa ne comasam fortele sa-i prindem pe jegosii astia si sa le taiem mainile cu topoul!
M i h a i
mully>>bucatile alea de plastic se potrivesc numai la Rs sau la orice Megane 2.2? Nasol ce mai...O tara plina de hoti.....bine ca au luat numai plasticele si nu au facut alt rau...Nu mai ai decat sa apelezi la Casco sau sa le cumperi tu daca nu sunt scumpe..Pacat... sad.gif
mully
din pacate am inteles ca sunt destul de scumpe (nu stiu exact o sa merg la servis azi sau maine sa fac comanda) ... nu prea am de ales = casco = plimbari.
Cred ca se potrivesc pe orice Megane 2.2
$$ilvviu
Strigator la cer!
In ce tara traim!!!!!
De fapt imi amintesc ca dupa revolutie aveai sansa sa-ti gasesti masina pe butuci.
Tata se apucase sa-si poansoneze gentile cu nr. masinii.
adip
MHY: mai usor cu sintagme gen "o tara de hoti" aici pe forum, eu mi-am luat 10% pentru "o tara locuita de jeguri" wink.gif
On: mi se pare clar furt la comanda, probabil cu foarte mult noroc reusesti sa dai de cumparator sau de hot. Eu as incerca sa pun anunt de cumparare pentru plasticele alea, poate vine jegosul sa ti le vanda inapoi :|
Lumynos
Plecam cu totii din tara. Ultimul stinge lumina?
shteffanivlad
Parerea mea este ca vinovati sunt cei care cumpara piese provenite din astfel de intamplari. Pentru ca atat timp cat exista piata si cerere, vor fi si divresi dispusi sa faca rost. Sincer, eu nu cumpar si nu voi cumpara astfel de piese. Numai piese noi sau dezmembrari.
VladL
Niste distrusi de oameni. boxing.gif
Ai vreo poza cu masina si cu ele puse sau vreun link le modelul ala de ornament, nu de alta dar sincer nu prea stiu cum arata cele de RS.
Ideea cu anuntul e original, dar daca sunt la comanda slabe sanse. Cine stie poate sare iepurele de cine stie unde asa cum a fost cu cardul pierdut prin Crangasi.
mully
... [attachmentid=1627409012]
A l e x
Ba da ce naiba e cu zona Domenii ? Acum ceva saptamani s-a furat un 407 pe acolo, sub nasul proprietarului...

Tara de rahat plina de hoti...

Sorry ca le-ai pierdut, sper sa nu te coste mult. De gasit le poti gasi pe Megane-uri normale dar de unde stii ca sunt ale tale ... Si mai mult decat atat, daca proprietarul le-a cumparat, el ce vina are ?
Hack
Eu cred ca hotul e proprietar de Megane radmasa.gif , e unul dintre noi laugh.gif .

Oricum asa oameni asa tara.
hellcat
Sunt furate la comanda de minori (probabil minoritari) pentru cineva care se ocupa cu micul comert de tot felul de smelturi...care la randul sau a primit o cerere de la vreun posesor de Megane.
A l e x
Ma semit, o fi la comanda domnului "Maciulii" din Vitan ? biggrin.gif
Hack
Trebuie sa fim atenti acum daca nu cumva apare vreunul pe forum cu un facelift cu nari de RS radmasa.gif .
Fratzica
pacat, mare pacat.... mie mi-au furat capacelul ala care acopera prezoanele.. pentru ce, nu stiu.. hellcat, poti sa te uiti cumva cat costa un capacel d-ala pt jante pe 16 de initiale? te rog frumos.
Mully, vezi daca poti sa iti iei copii dupa grilele de megane RS de la carzone, sunt mai ieftine din cate stiu..
Apropo. grilele se scot asa pur si simplu??? nu au suruburi?
A l e x
Cata : Cum pentru ce ? Pentru ca si ala (sau cel de a dat comanda) a ramas fara un capacel de jante...
Fratzica
da, dar din cate stiu, nu sunt f multe initiale prin romania..
Mully scuze pt offtopic.
A l e x
CataNOS : Eu am vazut cateva, plus ca hotul poate sa incurce jantele, el daca stie "Jante Laguna" atat stie... Ce pretentii sa ai ?

Scuze si eu de off ... Oricum nu vei mai gasi nimic mully, nu vreau sa te descurajez dar sunt slabe sanse...
mully
si eu sunt putin ofuscat de cat de usor se pare ca se scot acele "ornamente" sau ce naiba sunt ... stiu si eu pe cineva de i-au furat capacelele de pe jantele de 16 cred ca initiale (Laguna 2.0T)

nici eu nu ma astept sa mai gasesc ceva ... oricum casco va intra in actiune ...
poseidon06
QUOTE(CataNOS @ 22 Aug 2007, 15:25)
Mully, vezi daca poti sa iti iei copii dupa grilele de megane RS de la carzone, sunt mai ieftine din cate stiu..
*


Carzone din cate stiu, nu face si spoilere de RS pt facelift. Iar spoilerul pt 2.1 vine fara grilele alea, am avut noroc ca le-am pastrat pe cele originale si s-au potrivit.
Mully, daca afli un pret pentru grile, posteaza in topic, te rog, sunt curios cat costa unele de RS si daca merita sa ma duc sa imi comand unele sa le inlocuiesc pe cele standard. Asta sa zicem, daca ar fi pana in 150 RON amandoua...desi cred ca nu prea sunt sanse.
ciobi
Si cu Casco este o problema...ca va trebui sa astepti destul de mult pentru dovada de la Politie. Mie mi-au spart masina sambata in mijlocul zilei langa Herastrau pe Kiseleff si nici acum nu a iesit dovada de la Politie...cica fac investigatii...mama lor. Asa ca am inlocuit geamul pe banii mei = 480 lei.Bafta
mully
am fost la politie aseara, vineri am dovada ... va voi tine la curent cu preturi si tot ce se mai intampla ... din pacate vineri o sa plec din tzara dar o sa se ocupe altcineva ... oricum, va voi relata cum a decurs treaba
soarin
Sunt uluit de intimplare...credeam ca sunt singurul care pateste asa ceva...numai ca la mine e mai comic...cel care mi le-a luat le-a montat pe cele crapate (de la masina lui probabil) la loc ...
... Sa imtimplat pe 14 august la mare, la Mangalia ...
Nu as fi vazut repede daca cea din dreapta nu se desprindea pe jumatate in mers din cauza curentului ... Cand am oprit am vazut minunea ...mastile crapate si zgariate (mai tare cea din dreapta) si cu aripioarele de prindere rupte. Le-am adaptat eu cu niste dublu adeziv si acum stau dar vreau sa imi cumpar altele noi. Ma astept insa la vre-o 2 mil ambele. Sa vedem...

Le-au placut probabil ca erau noi...masina are 7-8 luni
Solon
Eu, de exemplu, am pe bandoul sidefat de pe spate o zgarietura pe colt.Ar trebui sa dau comanda la hoti?
Ce tarani imputiti si ce tara de rahat!
@Alex: Referitor la ce spui tu despre Piata Domenii. Zona e destul de spalata, dar eu pe langa piata am vazut o gramada de fete dubioase si mai creole!
DRD
Nu mai am cuvinte pentru astfel de fiinte...
another_brick_in_the_wall
Salut,
cu siguranta este un furt la comanda...
La prima mea masina, (eterna Dacia), pentru ca aveam becuri de 90/130W si luminam super bine strada, evident ca am intrat in vizorul "baietilor" si la un moment dat m-am trezit fara faruri... Baietii au licrat excelent, nu au zgiriat nimic, mi-au lasat instalatia electrica "custom" pe care o facusem pentru becuri asa puternice si au mai luat si rezerva... Culmea este ca nu au fost curiosi sa vada ce aveam in torpedou... un cd Sony (in top la vremea aceea...)...

Fratelui meu i-au furat parbrizul, tot de dacie....

La Megan mi-au furat de doua ori (pina acum) aparatoarea de far sting (capacul acela rotund din spatele farului sting...). Se vind numai la set capacul sting si cel drept, 150RON. Am cumparat noi, nu ma interesat de furat... numai ca acum le-am prins in suruburi...


numai bine voua, numai de "bine" lor...

soarin
Am aflat cat ar costa masca fatza stinga dreapta (din plastic negru)...36 euro fara TVA. O sa le cumpar saptamana viitoare, cand o sa dau si uleiul jos.
Adila16
Faina tara avem, pacat ca e locuita...
E cam off-topic faptul ca am constatat azi dimineata (pe o ploaie zdravana!) ca am ramas fara stergatoare... Din fata blocului.
Nu mi-s foarte convins ca furtul a fost la comanda: in parcare mai sunt doua Megane 2.1...Si, niciunul nu mai avea stergatoarele de parbriz.
Cred, mai degraba, ca a fost vreun ''flamand'' de bagat in vena si ca, daca voi avea masochismul necesar, mi le voi putea rascumpara de la flacaii care vand astfel de accesorii pe langa Autogara Militari...NU erau o valoare, dar erau utile, mai ales pe o torentiala cum a fost dimineata in Bucuresti.
Toate cele bune!
P.S. Si daca reusiti sa prindeti in flagrant vreun animalutz d-asta, altoiti-l gingas si gospodareste, cu toata nadejdea, numai peste mantuzele cu care umbla la lucrurile altuia! Drept multumire din partea noastra a celor pagubiti...
P.P.S. Nu e incitare la violenta! Nu caut scuze! Ci e numai sentimentul pe care l-am trait dimineata constatand ca un animalutz isi facuse "norma" de recoltat stergatoare...Lasand la o parte senzatia de gol in stomac de acum doi ani cand am fost convins ca am uitat deschis geamul dreapta-spate: dar, de fapt, bietul de el era in continuare acolo, sub forma de cioburi...s.a.m.d.

Scuze pentru interventia absolut netehnica!
mully
340 de RON ... daca mi le ia din nou il caut si ii scot mucii pe nas tongue.gif
poseidon06
Da, deci m-am lecuit....la banii astia...pt. 2 bucati de plastic...ce dracu, doar nu e fibra de carbon !

Multumim ca ai postat pretul, mully smile.gif Le-ai facut pe CASCO pana la urma?
Hack
QUOTE(mully @ 10 Sep 2007, 17:37)
340 de RON ... daca mi le ia din nou il caut si ii scot mucii pe nas tongue.gif
*


Holly Shit 173.gif , astia nu's normali pe cuvant!!!!
Solon
QUOTE(mully @ 10 Sep 2007, 17:37)
340 de RON ... daca mi le ia din nou il caut si ii scot mucii pe nas tongue.gif
*


Mai bine ii scoti creierii pe nas!Leaga-le cu un lant de capota! radmasa.gif
A l e x
QUOTE(another_brick_in_the_wall @ 24 Aug 2007, 10:44)
[...]
Culmea este ca nu au fost curiosi sa vada ce aveam in torpedou... un cd Sony (in top la vremea aceea...)...
[...]
*



Nu e asa culmea. Baietii au lucrat la comanda, deci stiau exact ce sa fure, probabil nu au riscat sa caute prin toata masina sa piarda mai mult timp... Nu ca ar dura mult sa deschizi torpedoul, dar ca idee probabil nu i-a interesat decat farurile...


Mamaaaaaaaaaaaaaaa 340 RON ??????? E inclus si un plin in pretul asta ? Si asa ar fi furt pe fata ...

Pe bune ca astia sunt nebuni... Noroc de casco..
Hack
Nu stiu care is mai hoti aia de i-au furat lui mully ornamentele 022.gif sau astia de la Renault 251.gif .
mully
QUOTE(HACKMIKEY @ 11 Sep 2007, 11:04)
Nu stiu care is mai hoti aia de i-au furat lui mully ornamentele 022.gif  sau astia de la Renault 251.gif .
*


radmasa.gif radmasa.gif
Solon
QUOTE(HACKMIKEY @ 11 Sep 2007, 12:04)
Nu stiu care is mai hoti aia de i-au furat lui mully ornamentele 022.gif  sau astia de la Renault 251.gif .
*


Corect! Diferenta e ca aia de la Renault iti dau si factura pentru japca lor! radmasa.gif
mully
mmmda.... ce pot sa mai zic ... traim in Romania din pacate ... aseara mi-au furat din nou masca si au mai furat si de la alt megane care era parcat in apropierea masinii mele ... intrebarea este ce fac ei cu atatea masti dinastea?? Deci se pare ca nu le place doar masca de Megane RS ci si cea de Megane normal ... nu aveti ce face, se scoate cam in 2 secunde ... bleah
V A L I
Mergi iar la Casco smile.gif. De data asta nu te mai cred aia smile.gif)...
La aia la Reno .Ro zi-le sa mai comande 5 seturi ca e posibil sa mai treci pe acolo tongue.gif .
Eu zic sa pui si niste adeziv pe ele cand le prinzi data viitore.
Hack
mully: Ori te muti, ori nu le mai pui si gata, problema rezolvata blink.gif .
mully
da, chiar nu stiu ce o sa fac ... probabil ca daca o sa le prind mai bine o sa le smulga cu tot cu spoiler ... e o situatie de $%$#
Solon
Hai, mai Mully! Da-o dracu' de treaba!
Eu propun sa ne strangem mai multi si pazim masina lui Mully! Si daca apare vreun nemernic sa-l scuturam nitel!
Mully, exista vreun tipar al perioadei in care ti se fura?
Poate il prinzi. mad.gif mad.gif mad.gif
mully
ce mi se pare foarte dubios este ca acum chiar putea sa il vada cineva ... adica masina era la vedere ... ambele masini erau la vedere ... o sa intreb vecinii azi daca chiar nu a vazut nimeni nimic ...
Solon
Si daca ii intrebi ce rezolvi? La politie pierzi timpul.
Ideea e sa stai tu pe geam, sau la panda si sa-l vezi cand se apropie.
Poate suna idiot ce zic, dar e o solutie.
mully
problema e ca mi-e frica sa nu fie chiar cineva din vecini ... sau poate vreun cimpanzeu de munceste pe vreun santier din vecini ... poate l-a vazut cineva si il recunoaste ... sansele sunt intr-adevar minuscule ...
poseidon06
Ai putea incerca sa le lipesti cu Picatura....ai naibii idioti....
shteffanivlad
Nu te pui cu mischii maimutelor de pe la noi. Poti sa le lipesti cu ce vrei, daca vrea sa le ia, le ia cu tot su spoiler. Si sa vezi atunci distractie...

Eu zic sa le pui in masina si le tii numai pentru show-off tongue.gif

Sper sa nu te superi pe mine pentru ultima remarca, dar nu m-am putut abtine... blush.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.