Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: LOTO 6/49
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2
Duyu
Jucati la LOTO 6/49? Cum jucati, cu numere la intamplare, sau mereu aceleasi numere? Si daca ati castigat vreodata, povestiti-ne! tongue.gif

Eu joc cu numere la intamplare, numere care-mi vin in minte pe loc. Am castigat o singura data (nu mai stiu exact suma, oricum o suma modica - 4 numere). Nu sunt un impatimit, joc doar atunci cand trec pe langa o agentie LOTO, sau cand castigul este unul urias. Oricum, din pacate, sansele sa iti iasa 6 numere sunt foarte mici, cam 1 la 13 milioane. sad.gif

Numerele care au iesit astazi sunt: 42-43-18-47-46-44 si nimeni n-a castigat potul cel mare. Deci, mai avem o sansa saptamana viitoare! ras hohote.gif


Succes! smile.gif
C a t a l i n
Cum să iasă 42-43-44-46-47 ? radmasa.gif
Duyu
Asta m-am intrebat si eu...CUM? wacko.gif radmasa.gif
C a t a l i n
Pe net nu am găsit numerele extrase azi, și asta pentru că, extragerea este peste vreo oră...

Ești glumeț... radmasa.gif Oricum eu câștig... biggrin.gif
Duyu
Mie asa mi-a zis un prieten, ca astea ar fi numerele wacko.gif Sa vezi ce-i fac! radmasa.gif Cred ca a vrut sa ma lase blink.gif 022.gif

Ce numere ai? smile.gif Eu am asa:

1) 7,18,20,39,42,43
2) 2,6,8,12,19,46
3) 5,10,15,23,34,49
4)14,18,21,25,36,40 smile.gif
C a t a l i n
Eu le am doar pe cele câștigătoare... Am zis că n-are sens să pun și altele...

3 ; 4 ; 9 ; 12 ; 34 ; 49
Duyu
radmasa.gif Ferice de tine! Eu am pus mai multe ca sa castig pe langa potul cel mare, si pe cele de la categoriile a II-a si a III-a. smile.gif
Cypher4laguna
Nu va suparati pe mine (cei care au castigat), dar e o zicala... "prost sa fii, noroc sa ai".... Din pacate nu-s prost, ca sa castig asa ca m-am lasat pagubas si nu mai joc biggrin.gif

In plus nu prea am auzit de intelectuali castigand marele premiu... doar politisti, tarani si oameni in general saraci...
C a t a l i n
Nu ține de noroc... biggrin.gif

Și oricum...
Duyu
Catalin, alea-s numerele! Inca nu sunt puse pe net, iar extragerea de la TV nu este in direct, ci este inregistrata! wink.gif Deci, n-am castigat nici eu, nici tu! Data viitoare! tongue.gif
C a t a l i n
A făcut mișto de tine...
Nu vezi că sunt 3 numere de pe un bilet al tău, și restul puse consecutiv? radmasa.gif
Duyu
Stiu ca nu castig nimic daca am 3 numere... tongue.gif Dar ai sa vezi ca alea sunt castigatoarele! biggrin.gif
C a t a l i n
De unde știi? De unde știe prietenu'? Sursa... biggrin.gif
Duyu
Nu stiu de unde stie... si vorba ta... sa ma incred sau nu in el? unsure.gif

Nu stiu daca sa-l cred sau nu... smile.gif Lasa ca vad eu la TV... daca alea sunt smile.gif Off...
laguna_2_interceptor
- legat de intelectuali... stiu eu unul care a castigat acum ceva ani... diferenta intre intelectuali si restul e foarte simpla, cine are minte tine capul la cutie cand castiga, restu pozeza pentru ziare, tabloide, loteria de unde au luat biletul intr-un cuvant ies in evidenta, afla lumea interlopa, rudele (chiar... oare care or fi mai rai smile.gif))... si asta i lasa fara bani destul de repede smile.gif
padre
Nu stiu care ar fi sursa dar numerele din primul post se pare ca sunt cele corecte, m-a sunat si pe mine socrul sa mi le spuna. Ciudat, 5 numere peste 40....
Si eu joc cand sunt poturi mari, variante simple, maxim 1 bilet complet. Pentru prima oara saptamana asta am jucat impreuna cu colegii, 16 sau 17 pe un bilet mare.
Pana acum n-am castigat niciodata, apropo biggrin.gif
C a t a l i n
Dacă era și 45, erau 6 numere consecutive... Eu (încă) nu cred că acelea sunt numerele... biggrin.gif


L.E.: ÎNCĂ NU A FOST EXTRAGEREA.
laguna_2_interceptor
http://www.loto.ro/RZ-649/649.asp

pana acum pe site ul lor nu e nimic confirmat legat de numerele de mai sus... de castigat am castigat o data la cat. 2 si oadata la cat. 3... din pacate erau forte multi castigatori si in plus si suma mica... oricum a fost un castig... care nu are nimic in comun cu prostia tongue.gif
Duyu
Acum pe TVR 1 e inregistrarea extragerii! tongue.gif

L.E.: Catalin, acum crezi? smile.gif
C a t a l i n
Incredibil radmasa.gif

Cum să iasă 42-43-44-46-47-18 ? Și extragerea care să nu fie în direct?

Păi a fost prima și ultima dată când am aruncat banii unor șarlatani... biggrin.gif
laguna_2_interceptor
- report?
Duyu
Vreti sa aflati si sursa? Am pe cineva care lucreaza in mass-media si care primeste numerele imediat dupa ce sunt extrase! tongue.gif

"report?" - da! smile.gif Saptamana viitoare: inca o sansa! tongue.gif
cj98czh
QUOTE(Catalin Marinarul @ 12 Aug 2007, 18:42)
Incredibil radmasa.gif

Cum să iasă 42-43-44-46-47-18 ? Și extragerea care să nu fie în direct?

Păi a fost prima și ultima dată când am aruncat banii unor șarlatani... biggrin.gif
*




Astea sunt numerele, am vazut extragerea in direct pe TVR 1 de 10 minute...
Duyu
N-a fost in direct extragerea! wink.gif
laguna_2_interceptor
- any chance ca ''cineva'' din mass-media sa afle ceva inante de a se inchide loteriile? blush.gif

- oricum era prea tare la asa numere sa fie cineva care sa le nimereasca... cred ca va fi subtire si la cat 2 si 3...
Duyu
Loteriile s-au inchis de muuuult smile.gif
C a t a l i n
QUOTE(cj98czh @ 12 Aug 2007, 18:55)
Astea sunt numerele, am vazut extragerea in direct pe TVR 1 de 10 minute...
*



Eu am scris ce ai citat tu de când au "extras" primul număr...42... cool.gif
Și evident ce a fost la tv nu a fost în direct, din moment ce pe forum numerele sunt de acum 2 ore...


excl.gif E hoție! excl.gif radmasa.gif
ViperRS
foarte naspa... se pare ca numerele din primul post au iesit...
sa nu zici ca nu e manarit jocu..
laguna_2_interceptor
QUOTE(Duyu @ 12 Aug 2007, 17:59)
Loteriile s-au inchis de muuuult  smile.gif
*




- ma refeream la next time... smile.gif
dadu
QUOTE(Catalin Marinarul @ 12 Aug 2007, 18:01)
excl.gif E hoție! excl.gif
*




asa zic si eu. eram in generala si jucam scheme cu cate 12-6-6 sau 10-8-6 numere pe varinata si acum nu mai platesc ratele daca mai joc 3 simple pe saptamana. mad.gif
Duyu
"- ma refeream la next time... "

LOL radmasa.gif

Logic ca nu...altfel castigam de muuuult smile.gif
C a t a l i n
Înșeloteria română...
laguna_2_interceptor
excl.gif excl.gif excl.gif radmasa.gif excl.gif excl.gif excl.gif

- eu credeam ca vrei sa se mai adune...
Duyu
pai daca chiar era asa cum zici tu, crezi ca va mai ziceam ceva?
laguna_2_interceptor
- glumeam... sa avem ''noroc'' uichend-ul viitor... tongue.gif
Duyu
Cred ca se poate inchide topicul ca vad ca se incepe cu acuze...
laguna_2_interceptor
- serios, am glumit, stai calm... ma refeream la ''norocul'' harazit noua de loterie... ca vad ca umbla cu ''bilele'' vopsite... mai bine sa ramana topicul sa includa si extragerea de duminica viitoare...
lungan
Luati si studiati arhiva sa vedeti cati castigatori erau prin '98 si cati sunt acum.
http://www.loto.ro/RZ-649/toc_649.htm
Nu cred ca a scazut chiar atat de mult numarul variantelor jucate incat sa fie atatea reporturi repetate. Eu sunt suspicios. ph34r.gif
Mutzunache
Sunt 14 milioane de variante, chiar credeti ca se poate castiga de fiecare data?
Eu ma oftic, biletul meu 42, 43, 44, 17....macar 4 numere laugh.gif
A l e x
3... Ca a iesit 18 nu 17 cum ai tu wink.gif
Mutzunache
Alex.....MACAR 4 NUMERE....MACAR smile.gif)
A l e x
Ah, credeam ca spui tu "macar am castigat cu 4 numere" si credeam ca ai pus in loc de 18, 17 (din greseala) si vroiam sa te tachinez, dar vad ca eu sunt de vina...

Eh, noi sa fim sanatosi biggrin.gif

Ca fapt divers, am castigat de 2 ori la loto cu 4 numere... Odata a fost suma mica dar odata luasem parca vreo 2-3 milioane, a fost frumos.
babanu
mare magarie cu numerele extrasa ieri.Cred ca aparatul e manarit. showfinger.gif
Dan73
Stie careva cand a venit ala de la Loterie director, banditul ala? A facut nasul emisiuni despre hotiile de la Loterie (ceva incredibil) Eu m-am uitat pe site-ul dat de Lungan si de pe la jumatatea lui 2000 se schimba situatiunea. Daca pana atunci am vazut si 15 castigatori la cat. 1 si 11 si 8 si 7 si rar se mai vedea un report, spre sfarsitul anului 2000 apar si 2 luni cu report si abia ici colo cate un castigator pe luna. E acelasi joc, ce naiba. Eu nu sunt adeptul teoriei conspiratiei dar asta e curat-murdar conspiratiune. De la o posta. Zicea cineva mai sus ca probabilitatea de a nimeri cele 6 e de 1:14 mil. Dar care o fi, ma intreb, probabilitatea sa iasa 5 din 6 numere peste 40???
lungan
Exact. Am vazut ieri o tanti de la Loterie pe iRealitatea, care sustinea ca a scazut numarul variantelor jucate cam de 3 ori. E ciudat insa ca numarul de castigatori nu a scazut tot de 3 ori, asa cum era normal, ci cred ca de 30 de ori. Nu stiu de cand au bagat sistemul asta electronic cu ajutorul caruia centralizeaza datele. Inainte nu aveau cum sa faca smecherii, ca nu stiau ce variante s-au jucat. Acum e simplu, stiu exact variantele jucate, si or sa ajunga si la varianta extrasa 1, 2, 3 ,4 ,5 ,6 , numai sa nu castige nimeni. smile.gif.
Aveti grija pe ce dati banii!.
Flamingo
1. Duyu, de unde stiai ca numere o sa iasa la ora la care ai postat ? blink.gif
2. Sunt de parere ca acest topic sa nu se inchida, pentru ca astfel de comentarii vor mai fi de-acum inainte. Probabil va fi topicul cu cele mai multe postari / afisari.

Saptamana trecuta mi-au iesit 3 numere. Daca mai iesea unul, as fi castigat 7,7 mil. O suma frumusica avand in vedere ca nu bagasem decat 44.000 lei. Saptamana aceasta insa, nu mi-a iesit decat un singur numar. Vorba unui amic, se pare ca "astia" au gresit, pentru ca in loc de cifra 18, trebuia sa iasa 45... ca sa se incadreze in decor... biggrin.gif

Eh, lasa... maybe next time ca n-am mai castigat din 1995... poate o veni si randul meu o data si o data. rolleyes.gif
IvanCG
QUOTE(dan73205 @ 13 Aug 2007, 23:36)
Dar care o fi, ma intreb, probabilitatea sa iasa 5 din 6 numere peste 40???
*

Este aceeasi cu probabilitatea sa iasa numerele 1 2 3 4 5 6 sau cu probabilitatea sa iasa 3 11 21 24 37 49, si anume 1:13983816.
Numarul mai mic de variante jucate de populatie are legatura probabil cu scumpirea variantei simple, acum nu multa lume isi permite sa joace scheme cu 16 numere.

Ca sa fiu sincer si eu cred ca Loteria face manevre, dar pana la urma cineva spunea ca loteria este o taxa pentru cei slabi la matematica smile.gif
Flamingo
Sunt curios daca vreodata va iesi adevarul la iveala. Asa cum am spus si in alte dati, este foarte posibil ca la nivel inalt sa existe o conspiratie de proportii din fructul careia se infrupta mai-marii tarii. Daca se va implica SRI-ul sau DNA-ul, atunci vor cade multe capete oficiale, iar noi, adio UE, dar n-o face nimeni pentru ca nu are motiv. Atata vreme cat romanul nu ia masuri, loteria nationala merge mai departe.

Pun pariu ca s-au imbogatit multi ca sa-si tina pliscul. Pe rand, normal. Sapt. asta este randul colonelului de securitate Vasilescu, sapt. viitoare este randul generalului Ciocarlie, peste 2 sapt. mai ia bani si mai stiu eu ce ministru in schimbul unor facilitati... si tot asa. E simplu. Treaba asta pe baza de reciprocitate functioneaza de zeci / sute de ani.
AlexC
Voua nu vi s-a parut ciudat ca la un moment dat 3 castigatori la rand sa fie ofiteri de securitate? Nu generali, dar oricum.

Dpdv informatic, este foarte usor sa faci smecherii: duminica la ora 13:55 (la 14:00 se blocheaza softul, nu mai accepta variante) se scoate raport cu variantele jucate. Iar apoi cine vrea joaca variante cu numerele inca ramase nejucate. In situatia asta ei nu joaca cu sanse 1:14.000.000, ci poate 1:1000. Asa se pot plati muuulte polite.

Eu personal cred ca acolo se fac treburile murdare, nu la bilele in sine, care sunt verificate (chiar daca verificate de romani).

Eu nu am jucat niciodata si nu cred ca voi juc ala loto, cel mult la pariuri sportive.
Flamingo
Pai normal ca nu se fac combinatii la bilete, insa nu scrie nicaieri ca unei masinarii oarecare nu i se poate seta ora ca sa genereze un bilet "final" pe care nu l-a jucat nici dracu. Si apoi n-a zis nimeni ca in acel soft nu mai poti adauga variante !!! Ala doar blocheaza automat fraierii din tara (a se citi agentiile din tara). Dar hardiskul lui deconectat de la retea, poate functiona lesne in continuare pentru a adauga 1,2,3 variante nejucate si dibuite de ei cand se inchide loteria... Este foarte simplu, insa noi romanii de rand nu putem dovedi, decat... atentie... prin efractie. dry.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.