Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Lucrari pod peste Mures DN7
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
dragos01
Salut,

Pentru cei din zona sau care au trecut pe acolo, cum se circula intre Arad - Deva, mai precis la podul peste Mures din comuna Ilia ? Pe care sens de circulatie sunt mai multe probleme? Sunt alte variante de ocolire in afara de cea spre Timisoara?
Eu doresc sa plec duminica 12 august din Pitesti spre Budapesta si am vazut stirile de astazi care anuntau blocaj de 13 ore pe DN7 ohmy.gif

Multumesc,
walleye
am trecut eu duminica pe acolo, se circula pe un singur sens pe pod, nu ma intreba care ca nu tin minte si oricum e irelevant ca sint instalate semafoare. coada, daca s-au adunat vreo 20 de masini in spatele meu, eu fiind primul si prinzind chiar tranzitia rosu -> verde. iar verdele tine suficient ca sa se scurga toate.
cuculean
Incontinuare se circula pe un singur sens, cu semafoare.

Semnalez totodata ca se circula foarte greu in zona Deva-Simeria-Orastie (DN7)datorita lucrarilor de asfaltare - este inchis un sens de circulatie.

De fapt s-a anuntat si prin presa si TV ca incepe sa se restrictioneze circulatia intre orele 8-12 si 15-19 pe distanta Sacamas-Ilia-Deva-Simera-Orastie-Sebes.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.