Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Poze cu buburuzele noastre
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 5
Pages: 1, 2, 3, 4
dodoPan
Incep eu, cu un mini-offroad zarnesti-bran-pestera biggrin.gif
Extremero
Misto pozele.
Alea sunt jante de 14? Ce dimensiune de anvelope ai pe ele?

5-ul meu e in proces de resaturare. Zace in curte de un an de zile, dar la toamna va fi gata. Azi mi-au venit noile incaltari. smile.gif

user posted imageuser posted image

Ca sa nu fiu off topic, pun cateva poze facute intre 2001 - 2005.

user posted imageuser posted imageuser posted image
user posted imageuser posted imageuser posted image
user posted imageuser posted image

dodoPan
QUOTE(Extremero @ 30 Jul 2007, 19:25)
Alea sunt jante de 14? Ce dimensiune de anvelope ai pe ele?


195/45 R15 wink.gif
flaviuf
Astea sunt "buburuzele" mele - (R5 GTL '80 cel verde si R5 Alpine '81 cel negru)....cel negru tocmai a fost achizitionat de o saptamana si acum urmeaza sa fie pus la punct si inmatriculat in SB.

tomi87
Nu am aparat foto digital, asa ca nici poze prea multe nu am pe calculator, dar daca mai gasesc ceva o sa scanez si revin. Pentru inceput cateva poze facute aproximativ acum doi ani in garaj, voi incerca sa revin cu niste imagini in cadru mai natural wink.gif
user posted image user posted image
Din pacate vopseaua nu e atat de frumoasa in realitate ca pe imagini, soarele a cam matuit-o smile.gif .
Btw vara asta face 10 ani de cand e in familie, din care 8 ani a petrecut sub "comanda" tatalui meu smile.gif asa ca s-ar putea sa gasesc poze de prin 1997-98.
Extremero
Off topic:
Tomi, de unde iti iei in TgMures piese pt R5? [noi si SH]
tomi87
Cu SH e mai greu, la dezmembrari nu prea au nimic sau le e lene sa caute, insa pentru piese noi exista un magazin de piese auto care are legaturi cu retele mai mari si daca nu au ceva pe stoc iti aduce la comanda: Orion langa piata armatei. Cand tata ducea masina la reparat la Autocomplet, lua unele piese prin ei, care la randul lor lucreaza cu AutoNet. Din curiozitate am cautat si in catalogul electronic de la Meteor, si se gasesc piese (sau alternative compatibile) dar in realitate nu am incercat. Cele mai bune experiente le-am avut cu Orion. Din cate stiu este o firma locala. A, si la inceput, prin 98-99 mai luam piese de la Paneuro, dar erau scumpe si proaste. Gata cu post-336-1110552475.gif -ul smile.gif

ed.: (mereu uit ceva, zici ca am 90 de ani) am uitat de inca un magazin: Com Nico Serv, care din cate am vazut are magazine si in alte orase, insa la ei am cumparat numai bujii si alte din astea, nu stiu care e situatia cu piesele mai specifice.
O.A.N.A.
tongue.gif
va rog sa nu luati in considerare lamaia....a disparut intre timp
p.s. multumesc lui Extremero pt poze smile.gif
tomi87
Scuzati posturile multiple, a trecut mai mult timp si nu mai pot edita.
O poza recenta. (Am dat o fuga pana la intalnirea locala a Daciaclub).
Multumiri lui preghicialex pentru poza.
user posted image
Piry
oana, al tau a tare frumos, asa l-ai cumparat asai? ca parca il tin minte de cand era la vanzare.
mistreku
frumos foc ala alb..pfff! foc!
Adi R5
poze si un pic de istorie....despre frantuzoaica mea...

http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=793...=asc&highlight=
Adi R5
chiar nimeni nu isi mai prezinta ''gindacul'' ?

wub.gif

user posted imageuser posted image

miliady
aici este cabrio-ul meu GTT
before:
user posted image

after:
user posted image

si aici este buburuza de curse

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted imageuser posted image
user posted image
urmeaza 1,8 16V turbo pe ea

pisti2004
wub.gif
Adi R5
user posted image
madu89
poate ma ajutati si pe mine sa gasesc : http://www.reno.ro/CUMPAR-R5-nu-conteaza-c...ta-t134338.html

fac cinste biggrin.gif
Adi R5
user posted image
valir5gts
cele doua iubite ale mele pe partia kalinderu
pisti2004
cam frig in Maramures.La Multi Ani,si multa bafta tuturor in 2009!~!! blush.gif blink.gif blink.gif
IVANUL
my 5
flaviuf
Zorro-ul meu smile.gif
pisti2004
De cand am cumparat-o (1 an ,si ceva )am facut 15.000 de km cu bujiile cu care am luat-o si merge snur, urac dealul de tuna.
135.000 km am acum. radmasa.gif
gruita2005
Cam multe poze ai pus Stefane cu masina ta! ras hohote.gif
Adi R5
user posted image user posted image
alin 75
Am si eu un R 5 din 87 cu motor de 1400..... eu ma dau cu eu la jaloniade in campionatul judetean Timis,unde din 50 de masini,toate mult mai tari decat a mea,sunt in primii 10 tot timpul.....am luat si un loc 3 la raliul Martisorului.Am pregatit sa-i pun la iarna un motor de 1700 de pe un R 19,ca am nevoie de putina putere in plus la etapele de viteza biggrin.gif
tilicaru
dragostea mea pe care era cat pe ci so vand.
alin 75
si un mic filmuletz...sper sa mearga..... biggrin.gif
mirel vicaru
Renault 5 Alpine phase 1, 1979

[attachmentid=1627554716]
[attachmentid=1627554718]
[attachmentid=1627554719]
Adi R5
user posted image
WPO
si al meu r5 campus 1.1 cu motor de gtt biggrin.gif
villytzah
Buburuza mea cu alura vintage - un pic copiata de la britanici cei drept tongue.gif
andreea13010
nu o am de mult timp dar ma indragostesc de ea rolleyes.gif
razvyp
Desi e cam tarziu sper sa mai apara ceva R5 in acest topic si is curios cate mai sunt in tara in viata , multa bafta tuturor ! poze si cu buburuza mea care de 9 luni e trecuta pe mine tongue.gif ,cand am cumparato habar nu aveam ce inseamna un R5 is f multumit de ea ca nu prea am avut probleme cu ea numa slabute na ajuns never la service ..daca ne vedem in trafic sper sa ne recunoastem SJ-19-RVN
Alexa85
multa bafta tuturor. eu caut acum niste fete de usi ca sa o pun la punct si apoi urc si poze. daca stie careva de unde as putea lua fete de usi (interioare) pt gandacelul meu va rog sa imi ziceti. am un r5 tr din 1989, motot de 1.4 in 2/3 usi
razvyp
Nimeni nu mai scoate buburza la vedere ? blink.gif
garfield_09
Buburuza mea biggrin.gif mai am un pic de lucru la ea.
are cineva un parbriz ptr ea ?
Adi R5
la gimarom..undeva in 200 ron.
Adi R5
user posted image

...vizibil pe soselele aradene...
treishu
mi-am mai luat una...

user posted image

user posted image

user posted image

12 Aug 2010, 01:27:
garfield.

fumoasa buburuza. imi place.

pot sa te rog sa imi trimiti te rog mai multe poze cu farurile si cu imbinarea intre usa spate si aripa spate.

cred ca e primu r5 la 4 usi cu bandouri de gtt.

interesanta masina.
garfield_09
o sa postez mai multe poze dupa ce fac. bandourile erau pt masina in 2 ushi dar le'am taiat si le'am potrivit. farurile sunt facute tot de mn cu ineluri p led. se vad bn asa in mare. si buburuzele tale sunt mijto :> sa ai grija d ele biggrin.gif

18 Aug 2010, 21:55:
CINE MA AJUTA SI PE MINE CU O POZA SAU CU NISTE SFATURI K SA PUN MOTORU LA PCT...MI S'A RUPT CUREAUA DE DISTRIBUTIE sad.gif(
MOTOR 1600 DIESEL 40KW an fab. 06.1986
MULTZUMESC smile.gif
Adi R5
te intereseaza un motor complect...cu tot cu cutie ,jug si alte acareturi?
garfield_09
kteva poze biggrin.gif

ATENTIE: limbajul de tip itc ... k sh tz ... este interzis prin regulament
cumtecaut_eu
[attachmentid=1627650938] [attachmentid=1627650939] al meu R5 Alpine TURBO an 82
Renault 9
Foarte frumoase
andishors
1 bucata '88 R5 GTX F3N 716 1721 cc injectie monopunct 73cp
Alexa85
in curand o sa urc si eu poze cu titirezul meu, dar pana atunci VA ROF FRUMOS spune-ti-mi si mie DACA SE POTRIVESTE ALTA PUNTE SPATE DE LA ALT TIP DE RENO pt un r5 in 3 usi cu motor de 1,3 tip motor c3j760. as vrea sa schimb puntea spate ( cca imi am probleme cu franele pe spate si ma gandeam sa schimb toata puntea spate
villytzah
OFF topic - iti dau eu punte spate in stare foarte buna si al pret bun. Vrei ceva poze cu ea?

Scuze de off.
Alexa85
QUOTE(villytzah @ 3 Sep 2010, 22:26)
OFF topic - iti dau eu punte spate in stare foarte buna si al pret bun. Vrei ceva poze cu ea?

Scuze de off.
*




da te rog si zi-mi si un pret.
Thurisaz
Broscuta mea este in curs de restaurare. Iata si niste poze....evazarile de la roti vor fi de un visiniu metalizat. In continuare caut niste roti mai late si macaraua din dreapta.
[attachmentid=1627654485] [attachmentid=1627654486] [attachmentid=1627654487] [attachmentid=1627654488] [attachmentid=1627654489] [attachmentid=1627654490]
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.