Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Renault 19 - piese
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 19
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
renault19tse
Dragi forumisti,

Am disponibile mai multe piese de Renault 19 .
Eu am un R 19 de 54 kW, 73 CP din 89, faza 1, motor F3N.
Am de vanzare urmatoarele :

-motor + CV de Renault 19 1721 monopunct tipul F3NL 740.
Motorul trebuie segmentat dar se poate folosi pentru piese ca de ex :
Sonde,Injectie,Chiulasa completa,Bloc motor,Cutie de viteze,Pompa ulei.
PRET : 500 RON
-Jante aliaj - vezi foto; sunt nelovite si arata foarte bine
PRET : 500 RON
-planetara dreapta
PRET : 200 RON
-set amortizoare fata pe gaz
PRET : 100 RON/buc
-coloana directie(directie mecanica)
PRET : 50 RON
-set tamburi+kit franare spate
PRET : 150 RON/ 2 buc stanga+dreapta
-set discuri de frana aproape noi
PRET 150 RON ambele
-cablu kilometraj
PRET : 50 RON
-proiectoare ceata galbene originale
PRET : 75 RON/2 buc

Daca doriti detalii, va rog sa-mi scrieti un mesaj.
Piesele sunt in stare foarte buna.


legix
Sal! Parbrizul nu-l vinzi? Daca da, cat ma costa? Merci
R19/16v
Parbrizul se "recicleaza" foarte greu, iar masina lui nu e de dezmebrare, doar are piesele respective la vanzare.
renault19tse
Da.... masina mea nu se dezmembreaza .
Doar am piese disponibile.
Parbrizul, asa cum ti-am spus, du-te la Renault !!
B-74-K T L
salut . cat ma costa si pe mine tot kitu de ambriaj pt renault 19 16V 1800 din 94
renault19tse
NU stiu. Nu am asa ceva.
Poate te ajuta R19/16V cu aceasta informatie.
R19/16v
Aproximativ 800 de lei.
...[-_-]...
etriere spate ? pt ren 19?
b06fcn
Foarte greu gasesti etrieri...doar sa ai noroc sa dai peste o masina intreaga la dezmembrari sa iei puntea cu totul, cum am facut eu acu vreo trei ani...dupa cautari indelungate...
...[-_-]...
mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif
ceapa mas11 .... of cred ca o sa ma lipesc de o punte cu tamburi si in timp sa vad ce rezolv cu discurile sad.gif(
R19/16v
da' a ta ce are?
03yhe
stie cineva reperul de la semering(sau rulment) ce se gaseste la planetara de pe partea stanga(pierd prea mult ulei)multumesc anticipat
R19/16v
se vinde cu tot cu burduf, e acelasi reper la toate 19urile, il gasesti la orice magazin de piese auto pe la 80 de lei.

data viitoare te rog nu mai posta offtopic!
seboc
un bloc de lumini nu ai ?
...[-_-]...
Puntea mea spate nu avea etrieri dar s-a gasit 100E puntea biggrin.gif
renault19tse
de faza 2 n-am nimic in afara de piesele comune.
mihai1677
Electrovalva purjare canistra/egr F3N740?
renault19tse
motoras relanti adica ?
am unul dar esti sigur ca ala este defect ?

mihai1677
Este o electrovalva ce vine in spatele ECU prinsa in doua suruburi cu tampoane de cauciuc, vine la ea o tevusca din corpul clapeta, apoi iesirea se ramnifica cu ajutorul unui teu la egr si valva canistra.
renault19tse
da, stiu despre ce este vorba.
o am pe undeva dar eu nu am auzit sa strice .
esti sigur ca aia este de vina? ce probleme ai ?
mihai1677
Este arsa bobina, nu mai actioneaza, sta deschis mereu circuitul egr si canistra, acum am pus un dop.
renault19tse
da am elctrovalva.
intra diseara pe ms si vorbim.
andri77
salut.am un r19,1721 multipunct si nu mai imi inchide filtrul de ulei pe termoflot si im arunca tot uleiul afara pe acolo,ai cumva termoflot?as putea sa pun cumva fara termoflot?
internet
domnilor, daca se poate.... am si eu disponibile pentru domniile voastre urm atoarele piese... de la un r 19 faza 2, cu motor de 1721 cc f3nl
asadar: planetare stanga dreapta -stare foarte buna-
discuri [stanga dreapta]+ fuzete + etriere... ma rog... nu stiu eu prea bine... toata fierotania aia pe care vine montata roata
mai am si o caseta directie servo stricata... cu tot cu bielete sau cum se numsc fiarele alea care se infileteaza in ea

toate le dau cam de pomana dar nu degaba...astept nr de telefon de la cei care sunt interesati pe pm... daca le luati pe toate sunt mai ieftine smile.gif bafta
...[-_-]...
am si eu o cutie de viteze de pe 16v un calculator si un motor calat complet
cham98
Buna ziua... si LA MULTI ANI ! la toata lumea.

Vin cu o rugaminte: ma intereseaza un bloc de lumini, (Renault Chamade GTS, 1,4, motor E6J-7/00, an.f.-dec.89). Unde pot sa fac o comanda, eventual sa-l primesc acasa prin posta (locuiesc prin jud. VS,Negresti), as prefera unul nou .... ca vechi am mai schimbat si nu a tinut prea mult sad.gif
Va multumesc, si ......un an cat mai bun!!!!!
renault19tse
du-te la Renault dar te va costa mult.
sau te mai poti duce la mag de piese auto import si ceri marca Valeo sau Jaeger.
Aste au fost puse pe R19. gasesti sigur.
Asa este cu cele vechi...nu te tin prea mult...e la noroc.
Aleks
Vad ca spuneai in prima postare ca ai si sonde. Ai ? Si cat vrei pe una de "apa" si una de "aer" ? Pretul separat, pt fiecare. Ca tot se pare ca am nevoie de ele ... smile.gif

Mersi.
renault19tse
Am dat motorul cu sonde cu tot.
Sorry.
dj_bonssay
salutare... am si eu o problema de natura estetica... am un renault 19 hatchback model B (2) din '93... pana aici cam toate bune si la locul lor... dar, am "pierdut" un prag fals si cand zic "am pierdut" ma refer la faptul ca mi-a fost smuls practic de pe masina sad.gif ... problema mea este ca nu gasesc in bacau la nici un centru de piese auto pragurile acelea... poate cineva sa ma ajute?.. poate are pe acasa si vrea sa scape de ele... sau macar de cel din dreapta?

cu respect, sebi , bacau

p.s. am cautat si de noi.. dar nimeni nu a gasit decat plasticurile alea de pe portiere
p.s. 2 daca am postat in alta parte.. imi cer scuze din suflet.. sunt mai nou si sper ca asta sa-mi fie scuza de data asta...va multumesc anticipat biggrin.gif
aliynutz_84
nici eu nu am gasit plasticu ala de pe prag, mie imi trebe pe stanga. am gasit intrun loc la dezmembrari, da numai set cu 250 ron si nici nu stiu daca de phase 1 sau 2 ca nu am mai intrebat.
R19/16v
De nou e 330RON bucata...

Eu zic ca il gasiti si mai ieftin la SH.
dj_bonssay
salutare, din nou...
am gasit pragurile alea de pe phase 2, dar foarte greu si dupa cautari indelungate... am dat pe ele 100 ron setul.... s-h... si inca ceva.. am vazut ca era cineva care vroia parbriz s-h... pretul cel mai mic l-am gasit la un parc auto din buzau (era singurul care avea.. si avea vreo 5) si a fost de 200 ron fara montaj... am mai dat pe montaj in bacau 120 ron. parbrizul este original, facut de renault, dar fara parasolar... o zi buna...

p.s. daca mai intereseaza pe cineva parbriz va pot ajuta cu nr de tel de la parcul acela biggrin.gif
vepman_ro
Am nevoie de capacul de la rezervor ( nu buson ) cu tot cu sistemul de inchidere , al meu s-a rupt si sincer nu prea gasesc solutie de remediu decats chimbat ..la dezmembrari se baga cineva sa il canda separat ? idee de pret are cineva?
ciucean
am nevoie de amortizoare fata!!!
eu am modelul 16v,cele joase
se potrivesc?
cine stie?

R19/16v
Ca sa folosesti amortizoarele de 16v iti trebuie si arcurile si flansele de 16v.
boomer
Salutare,

Am si eu un R19 GTS din 90, faza 1, motor F3N740. L-am recarosat (in sensul ca l-am inlocuit complet). Mi-a ramas masina veche mai putin cutia de viteze, ambreiajul si podul pedalier (le-am folosit la inlocuirea unei transmisii automate). Daca e cineva interesat de ceva piese astept cereri.

Numai bine!

Cristian_B99
Are cineva de vanzare conducte de frana de fata pentru un Renault 19 TSE 1,7 54kw ? Vreau sa-i schimb racordurile de frana pe fata pentru ca sunt cam crapate si trebuie sa-i fac ITP-ul si nu vreau sa am probleme pe acolo . Pur si simplu nu se desfac suruburile acelea care leaga conductele de racord, pe partea stanga fata chiar s-a deformat surubul si nu mai este nici o sansa sa ramana conducta intreaga la capat pana la urma . Daca aveti de vanzare conductele astea de fata cu tot cu surub (holender parca se cheama ) va rog sa-mi spuneti si mie . Va multumesc !
boomer
Asa cum am mai spus (scris), am o masina aproape completa pe care o dezmembrez. Cand ajung la VL ma uit cat de bune sunt conductele si pun un mesaj aici. Pentru orice eventualitate, nr. meu de tel este 0746202156.
Pensy
salut

Mai ai de vanzare proiectoarele de ceata ?
Daca le ai sunt dispus sa le cumpar
dan_mar
Salutari!
Caut planetara stanga pentru CV JB5 (asta daca sunt mai multe modele) si puntea spate.
Geos333
Cutia este automata sau manuala ?ma intereseaza una automata am un 19 sport faza 2 din 93 daca ma poti ajuta
R19/16v
Sport?! 16v? Tu crezi ca tine bva la 16v?
mr_bombastic_dma_r19
salutare tuturor
sunt cam nou pe aici, am un renault 19 din 93, motor 1721 injectie monopunct,
si m-am hoatarat sa va cer ajutorul pentru ca sunt cam disperat deoarece am facut marea prostie sa spal motorul la spalatorie si mi s-a ars motorasul de relanti.
mai am un pic si fac un an jumate de cand merg cu ea asa si nu se mai poate vreau neaparat sa o repar pentru ca e o piesa foarte importanta.
va rog sa ma ajutati, caut motoras relanti sau cu tot cu injector la un pret ca intre prieteni. va rog sa ma scuzati daca sunt prea tupeist
idu meu de mes este: mr_bombastic_dma
nr de tel: 0743239476
mr_bombastic_dma_r19
QUOTE(boomer @ 3 Mar 2008, 17:47)
Salutare,

Am si eu un R19 GTS din 90, faza 1, motor F3N740. L-am recarosat (in sensul ca l-am inlocuit complet). Mi-a ramas masina veche mai putin cutia de viteze, ambreiajul si podul pedalier (le-am folosit la inlocuirea unei transmisii automate). Daca e cineva interesat de ceva piese astept cereri.

Numai bine!
*


ai putea sa vinzi piese de pe motor..?
ma intereseaza un pret la: injector cu tot cu motoras de relanti, sonda lambda,termostat aer,termostat apa si cam atat
sony22
Am nevoie si eu de discuri de frana,am si o intrebare se potrivesc cu altele de pe alt tip de renault 19???Al meu este un r 19 din 1992 cu tipul de motor f3pb704, 1794 cmc, 70 kw
R19/16v
Ventilate, nu?
sony22
da,ventilate.
ii_cristi
am si eu nevoie de un catalizator pt.r19,1.7 benzina,66kw
neacsu sandel
cat costa un amortizor spate pentru renault 19 an 93 SH?dar nou?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.