Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Taxa bariera Mamaia
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
tessio
Am fost la mare in weekend si spre mirarea mea nu am platit celebra taxa de bariera. Am intrat in Mamaia si vineri si duminica si nimeni nu mi-a cerut nici un ban. Baietii din chioscuri stateau "calare" pe geamuri cu barierele ridicate. Un prieten de al meu a fost si el in aceeasi perioada, dar el a platit taxa. Precizez ca masina nu are nr de CT. Am numar "prezidential" si nu stiu?!(nu am fost singurl care a patit asa ceva).
Pana la urma care este regula la bariere???
claus
dubios.. a fost frati-miu in w/e si a platit la bariera la mamaia..
mannick
Pentru Renault-uri e gratuit. Ridica nivelul estetic al statiunii si ne mai ajuta sa punem deoparte pentru revizii... 04.gif
bear_mc
Nici eu nu am platit taxa cand am fost la mare. Am ajuns pe la unu noaptea barierele erau ridicate si baietii frecau pe acolo.
eminescu0
aha, deci e rost de fraude, atacati !
elro
eu sunt constantean,am meganul luat in leasing cu numere de bucuresti.....pana acum nu am intrat in mamaia,dar daca intru sigur platesc,dar am matizul care are tot numere de bucuresti+libera trecere la bariere biggrin.gif asa ca ma duc cu el,este mai usor de condus in aglomeratie+ca gasesc mai repede un loc de parcare icon_mrgreen.gif cat despre megan me lene sa ma duc pe la primarie si sa scot autorizatie pt bariere.....
eminescu0
pai si care e smenu de are matizu libera trecere? i-ai scos autorizatie de libera trecere? cat costa si ce implica?
Laurentziu83
Si eu la Matiz aveam libera trecere pe vremuri, ca aveam numere de leasing de CT. biggrin.gif
elro
din cate am auzit trebuie sa te duci cu actele de leasing+o dovada ca stai in CT si gata nu costa nimik sau o dovada ca firma i-si desfasoara activitatea in CT...
bashtalu
3 lei este taxa, am platit-o eu ieri. au si abonamente, nu stiu ce preturi sunt ca nu m-a interesat
babanu
Abonament pe 24 ore 4 lei.
Duyu
Am auzit pe Kiss FM ca dupa ora 18, 100 de masini trec bariera de la Mamaia fara sa plateasca acea taxa. Poate asta o fi explicatia! tongue.gif
touche
le mai scapa si lor cate o masina din afara constantei,e normal la ce trafic este in w/d
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.