Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Miner viraj
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio > Tutoriale
leonardo
Am avut ocazia sa demontez minerul viraj stinga ocazie cu care am reusit sa scap piulitele in interiorul stilpului.Cu un magnet am reusit sa le scot.
Din aceasta cauza doresc sa dau unele sfaturi privind demontarea si montarea minerului.
In primul rind se desurubeaza cele doua suruburi dar nu mai mult de 2-3 mm,in continuare se impinge capul surubului in interior cu surubelnita iar in acelasi timp se trage de miner.
La montare se introduce in gaurile stilpului portiunea care tine piulita si se stringe la maxim.
Pozele sunt facute cu telefonul.
FlorinG
Daca tot ai desfacut manerul viraj stanga, ai rezolvat cumva si galagia/pacanitul pe care-l face?
Nu ca m-ar deranja dar poate se estompeaza!
leonardo
Nu am acel zgomot.
Eu doar l-am schimbat din cauza boltului de plastic care tot iesea din locasul sau.
L-am schimbat cu cel din spatele soferului,considerind ca este cel mai putin folosit.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.