Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Am nevoie de o janta 15"
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 25
ADELL
in 4 prezoane 15", nu conteaza cum arata la privit doar sa fie dreapta

am doua de 14" daca intereseaza pe cineva
user posted image
ADELL
hai ca vreau sa scot tancu la plimbare
tutu
Si eu am nevoie de o janta cum este cea din poza.Sint din Bucuresti.
Petry
Salut.Am patru bucati ca in poza de mai sus+cauciucuri in stare buna.Eu stau in Calafat,Dolj.
alex_maxx
mai ai nevoie de janta??
tutu
Nu am gasit la nimeni in Bucuresti. Are Petry insa el e departe de mine. Am fost si la dezmembrari si tot n-am gasit. Cele de tabla se potrivesc de la Logan dar sunt scumpe.
alex_maxx
iti dau eu una de tabla de logan dai un 10 lei pe ea? am avut-o eu pe fata pana mi-am facut rost de janta e de 15'
TM78REN
petry cat vrei pe jante ???
tutu
Nu are nimeni ?
Petry
Jentile care spuneam ca sunt de vinzare le-am reconditionat personal in totalitate.Puse masina arata superb,parca nu ma lasa inima sa le dau.Dar, daca imi merge la fel de bine! laugh.gif ca in ultimul timp este posibil sa le dau.Va comunic si pretul atunci.[attachmentid=1627525621] [attachmentid=1627525622]
Sa auzim de bine.
alex_maxx
cum le reconditionezi zi-mi si mie pls
Petry
Este nevoie de pinza abraziva,nu hirtie se rupe prea usor,de granulatie 100 la inceput cind cureti grosul de pe janta, dupa care folosesti de 120 pentru finisaj.Trebuie sa cureti tot pana la aluminiu.Dupa care cureti bine cu diluant, izolezi cauciucul cu banda asa frumos pe langa janta,trebuie sa ai rabdare sa nu te grabesti daca vrei sa faci lucru de calitate.Acoperi toata suprafata laterala a cauciucului cu scoci,eu asa am procedat.Cumperi un spray de vopsit jenti ,eu l-am gasit la Real,este cam 20 de lei noi,ajunge pentru toate 4 jentile si un lac tot spray cu care dai dupa ce ai aplicat 2-3 straturi de vopsea.Cu prezoanele procedezi la fel.Te avertizez ca e ceva de munca la ele,cam in doua zile le faci boboc.
Spor la treaba si sa postezi ceva poze sa vedem cum arata.
[attachmentid=1627525733]
tutu
Caut in continuare o janta de Al. cum sunt cele din pozele de mai sus.
marius PH 10 RGR
salut man am 5 buc cu cauciucuri cu tot ca cele din imagine
tutu
Eu vreau doar o janta, maxim 2 buc. Cat ma costa ?
spanu1991
am eu janta .... dak vrei 0763795303 ... sunt din lehliu gara;) 35 min ... de buk;)
tutu
spanu 1991 - Pune o poza daca poti, zi daca are ceva defecte si cat ceri pe ea \ele .
R20
Salut,
Modelul din imaginea initiala se gaseste la REMAT berceni.
tutu
Da, pe acela il caut , multumesc pt informatie.
spanu1991
pt TUTU ... am jante la fel k prima poza .... smile.gif ar trebuie unpik umblate la ele... daca vrei suna ma ... excl.gif excl.gif excl.gif
ADELL
mai vreau una , ofer 50 ron + transport
ym : adisqr
tutu
Acum caut o janta de tabla ( poate sa fie si de la Logan - ca se potrivesc la noi cei cu Re 25 in 4 gauri) , in orice stare,veche, indoita , ruginita, cum o fi !
tutu
Cine are o janta ( poate 2 ) de aluminiu pe 15" cu 5 prezoane com sunt cele din poza ?
tutu
Nu are nimeni o janta de Re 25 in 4 prezoane , cum e cea din poza ? Pot sa ofer o anvelopa de iarna la schimb de Logan 185x65 R 15 ( Dunlop SP Winter) sau alt model 195x65 R 15, tot de iarna.
R25_GTS
Am 2 bucati pe 14, curate, in stare buna, cu cauciucuri de vara Michelin.

Pentru detalii PM.

tutu
Am uitat sa spun ca -mi trebuie de 15" cu 4 gauri.
R25_GTS
Scuze, pe 15 is. smile.gif
Cele pe 14 le-am dat.
tutu
Imi mai trebuie o janta de aluminiu de 15'' cu 4 gauri. Are cineva ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.