Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: dacia 3 prezoane
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Legislatie
naftag
Salut ! poate cineva sa-mi spuna se poate iesi din tara cu dacia 1310 spre Bulgaria va rog mult sa ma lamureasca cineva chestia cu trei prezoane ale daciei 1300 este poveste sau realitate, vreau sa plec in concediu in Blg si .........
vis-a-vis
radmasa.gif
sefu_alx
nu se poate decat cu masini in 2 prezoane









PS : da ,ai voie sa iesi cu ea tongue.gif
naftag
Comic NU! am auzit asta pe la prieteni, mi-am inchipuit ca-i goanga Multumesc.





PS. Daca ma intorc astia de la granita ati incurcat-o . radmasa.gif
adi_ar
Bulgarii nu te intorc, numai sa te mai primeasca romanii !!! radmasa.gif
Muttley
Citat din legislatie:


CODE
Daciilor vechi cu prindere a rotii in 3 prezoane nu le este permisa iesirea in afara granitelor Romaniei



Deci NU


PS: poate e mai bine asa icon_mrgreen.gif
vis-a-vis
Nu te cred, da link! biggrin.gif
MoneyTalks
Uite si link-ul solicitat
naftag
Muttley ! pana la urma esti in masura sa ne spui actul normativ sau te-ai citat pe tine? Eu in legislatie nu am gasit numic.
Muttley
M-am citat pe mine din pacate.

Inseamna ca trebuie sa investighezi in continuare si abia dupa ce vei gasi ceva expres in acest sens vei putea sa indraznesti o iesire cu Dacia afara... Sau nu.

O varianta demna de luat in seama este modificarea prinderilor rotilor. Adica sistem multiprezon.
driverx
Inca unuuuuuu? unsure.gif unsure.gif unsure.gif

Nu va mai terminati odata? Cate generatii trebuie sa moara sa dispara mitu asta idiot din bobor pe care fiecare idiot il transmite mai departe si imbolnaveste bobulatie naiva?
argon
poti sa mergi in toata UE(si in afara, dar trebuie mai multa hartogarie), problema e daca ai curajul biggrin.gif

Eu am suflat in jicler la Viena si nu e placut radmasa.gif
FLP
Am fost in luni seara in Bulgaria. Mi-a cerut buletinul si cartea verde si atat smile.gif
MoneyTalks
Ca fapt divers Smart are rotile tot in 3 prezoane si circula bine-mersi.
sorin1983
dar... daca prind momentul cand iesi cu dacia te mai lasa sa intri? smile.gif)))))))
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.